هنرآکادمی

50 بهترین کتاب های طراحی گرافیک که باید بخوانید

50 بهترین کتاب های طراحی گرافیک که باید بخوانید

اگر یک طراح حرفه ای هستید، این بدین معنا نیست که باید یادگیری را متوقف کنید. در واقع یادگیری طراحی گرفیک یک فرایند مادام العمر است. همواره تکنیک ها و مفاهیم جدیدی وجود دارد. همچنین بررسی تاریخ طراحی و جنبش های آن می تواند به آگاهی ما بیفزاید. این کار با بهبود توانایی های شما برای ارائه ایده های جدید و خلاقیت های تازه سبب ارائه نتایج بهتری می شود. خوشبختانه این کار اصلا سخت نیست. بهترین کتاب های طراحی گرافیک، کتاب های قطور دانشگاهی نیستند. آن ها شما را به سفری هیجان انگیز از تخیلات می برند و خلاقیت شما را چندین برابر خواهند کرد.

در هر صورت اگر به تازگی شروع به تحصیل در رشته طراحی گرافیک کرده اید یا یک طراحی حرفه ای هستید، تیم آموزشی شیلینگتون در این مقاله 50 کتابی ضروری برای هر طراح گرافیک در سال 2020 را جمع آوری کرده است.

اینها آثاری هستند که ما به دانشجویان شیلینگتون پیشنهاد می کنیم ، زیرا آنها در زمینه طراحی گرافیک در شش مرکز آموزشی ما در سراسر جهان تحقیق می کنند. از کتابهای کلاسیک این رشته گرفته تا بهترین نسخه های جدید ، این کتابها باید در لیست مطالعه هر طراح باشد.

برای آشنایی با بهترین طراح های گرافیک به این لینک مراجعه کنید

 1. متریال آندریاس اوبله (Andreas Uebele Material)

کتاب های طراحی گرافیک

آندریاس اوبله یکی از طراحان گرافیکی معاصر آلمان در ابتدا در رشته معماری تحصیل کرد، موضوعی که همچنان در بسیاری از آثار او خود را نشان می دهد. تجربه های وی از طراحی ساختمان رایشستاگ (Reichstag) تا دانشکده ویترا (Vitra campus) با حفظ سادگی و شفافیت تمام منجر به راه حل های پویا می شود.

این کتاب شامل جدید 85 پروژه اوبله را دردو نوع متریال است: متریال خامی که پروژه ها از آنها به وجود آمده اند و مطالبی از طراحان خلاق. اینها عبارتند از متیو کارتر ، آدریان فروتیگر ، ماسیمو وینیلی و هرمان زاپف.

 1. مدرسه طراحی گرافیک (Graphic school design): اصول و تمرین طراحی گرافیک اثر دیوید دابنر ، ساندرا استوارت و ابی ویکرس

کتاب های طراحی گرافیک

همانطور که در عنوان مشخص است، این کتاب طراحی بصری را برای رسانه های مدرن معرفی می کند و آن را به گونه ای تجزیه و تحلیل می کند که برای هر دانش آموز خلاقی به راحتی قابل فهم باشد. این کتاب در ویرایش هفتم ، مبانی طراحی را به صورت تئوری ارائه می دهد و سپس مثال های کاربردی از رسانه های مدرن ، از جمله وب ، برنامه ، رسانه های اجتماعی ، مجلات ، وب سایت ها و کتاب ها را ارائه می دهد. شما با جدیدترین نرم افزارهای طراحی گرافیک و همچنین تکنیک های سنتی چاپ مانند ریسوگراف و چاپ روی صفحه آشنا می شوید. همچنین در سراسر کتاب تصاویر مربوطه ، مطالعات موردی ، بیوگرافی طراحان و تکالیف دانش آموزان وجود دارد.

99 واژه طراحی و دیزاین که باید بدانید

 1. سخت کار کنید و با مردم خوش رفتار باشید (Work Hard & Be Nice to People ) اثر آنتونی بریل

کتاب های طراحی گرافیک

یکی از بهترین کتاب های طراحی گرافیک، اثر هنرمند گرافیک آنتونی بوریل، بر اساس جمله ساده “سخت کار کنید و با مردم خوش رفتار باشید” ، به شدت در جامعه طراحان بر سر زبان ها افتاد. در این کتاب او تفکر پشت این اثر را شرح می دهد و مطالبی گویا راجع به انجام کارها ، موفقیت ، دشواری های خلاقیت ، انگیزه ، کار ، همکاری و شادی ارائه می دهد. این اثر به تازگی ویرایش شده یک راهنمای الهام بخش زندگی است و به افراد خلاقی که به کمی الهام و تشویق نیاز دارند توصیه می شود.

 1. لوگو مدرنیسم (Logo Modernism) اثر ینس مولر

کتاب های طراحی گرافیک

بسیاری با زیبایی شناسی نوگرا در معماری ، هنر و طراحی آشنا هستید. در ساختمان های بلند شیشه ای یا نقاشی های مینیمالیستی ، پیشرفت گسترده فناوری نمایان است که قدرت انسان ها را در تغییر شکل محیط و رهایی از محدودیت های گذشته را تأیید می کند. نوگرایی در طراحی گرافیک کمتر شناخته شده ، اما جذابیت آن کم نیست.

این اثر بی نظیر که توسط ینس مولر تألیف شده ، تقریباً 6000 علائم تجاری را گردآوری می کند ، که بر سال های 1940-1980 متمرکز است، و چگونگی تاثیر نگرش ها و الزامات نوگرایانه را بر به وجود آمودن ماهیت شرکت ها را بررسی می کند.

 1. سیستم های تایپوگرافی طراحی (Typographic Systems of Design) اثر کیمبرلی ایلام

 

کتاب های طراحی گرافیک

تایپوگرافی یک فرایند بسیار پیچیده است که طراح را موظف می سازد تا عوامل متعددی از جمله سلسله مراتب ، ترتیب خواندن ، خوانایی و کنتراست را تعدیل کند. در این کتاب معتبر، کیم ایلام هشت چارچوب اصلی ساختاری فرا شبکه را بررسی می کند که شامل سیستم های تصادفی ، رادیکال ، مدولار و دو طرفه است.

هر سیستم تعریف شده و مورد بررسی قرار گرفته تا درک بهتری از این ترتیبات پیچیده به شما ارائه دهد. این به نوبه خود ، به شما کمک می کند تا متن و تصاویر خود را بر اساس یک ساختار، ترکیبی از ساختارها یا تنوع یک ساختار سازماندهی کنید.

 1. نحوه استفاده از طراحی گرافیک برای فروش، توضیح، بهتر جلوه دادن چیزها ، خنداندن مردم ، به گریه درآوردن مردم و (هر از چند گاه) تغییر جهان توسط مایکل بیروت

کتاب های طراحی گرافیک

مایکل بیروت، شاگرد اسطوره طراحی ماسیمو وینیلی و شریک دفتر نیویورک شرکت طراحی بین المللی Pentagram، یکی از متنوع ترین کارنامه ها را در بین طراحان گرافیک دارد.

در این کتاب، بیروت 35 پروژه که گستره فعالیتی را که امروزه طراحی گرافیک در بر می گیرد را نشان می دهد. هدف او این است که فقط پای بند یک ایدئولوژی نشوید، بلکه همانند او رویکردی پرشور داشته و از میان ایده ها گلچین کنید. این اثر الهام بخش، آموزنده و معتبر، کتاب مقدس ایده های طراحی گرافیک است.

 1. تاریخچه طراحی گرافیک (History of Graphic Design) جلد 1 اثر ینس مولر

کتاب های طراحی گرافیک

اگر می خواهید بدانید به کجا می روید، باید بدانید از کجا آمده اید. و این اثر برای شروع عالی است. جلد اول از کتاب جامع و روشنگر ینس مولر در سال 2017 ، 70 سال از طراحی گرافیک، طراحان و تحولات اواخر قرن 19 را از طریق رونق اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم را نشان می دهد.

این کتاب دارای مطالب بسیار زیادی است ولی این مرجع دوست داشتنی به گونه ای سازماندهی و تنظیم شده که درک آن آسان باشد. در سراسر 480 صفحه، مطالب هر سال با مشخصات پروژه های شاخص ، اندر احوال رهبران صنعت و جدول زمانی هر دهه همراه است.

 1. تاریخچه طراحی گرافیک (History of Graphic Design) جلد 2 اثر ینس مولر

کتاب های طراحی گرافیک

جلد دوم هاشکار ینس مولر، تاریخ طراحی گرافیک از دهه 1960 تا اواسط دهه 2010 را بیان می کند. همه چیز از استقرار سبک بین المللی تا ظهور عصر دیجیتال از دریچه 3500 طرح اصلی در سراسر جهان بررسی می شود. حدود 80 اثر مهم با 118 طراح مهم این دوره ، از جمله ماسیمو وینیلی ، اتل آیچر ، پائولا شر ، نویل برودی ، کاشیوا ساتو و استفان ساگمایستر ، به شکل دقیق تجزیه و تحلیل شده است.

تمام این مطالب در چارچوبی تنظیم شده تا بتوان نحوه ختم شدن جنبشی به جنبش دیگر را درک کرد و تأثیرگذاری رشته های مختلف دنیای طراحی بر یکدیگر را فهمید. در کنار این ها نویسنده طرح های برجسته هر سال را در کنار یک مرور عالی از مراحل مهم طراحی بررسی می کند.

یک جدول زمانی نیز برای هر دهه با چشم اندازی جهانی ارائه شده است. حتی اگر همه این موارد را از قبل می دانید (در کل مطالب زیادی برای دانستن هست)، روش منظم سازماندهی این حجم زیاد از مطالب به شما کمک می کند تا دید جدیدی در مورد تاریخچه طراحی و چگونگی تطبیق همه آنها با یکدیگر داشته باشید.

 1. 100 ایده که طراحی گرافیک را تغییر داد اثر استیون هلر و ورونیک وین

کتاب های طراحی گرافیک

یک ایده خوب می تواند جهان را تغییر دهد، و در اینجا 100 ایده وجود دارد که دقیقاً این کار را انجام دادند. این کتاب جذاب ، تاریخچه مهم ترین ایده هایی را که تاثیر شگرفی بر طراحی صنعتی و محصولات داشته اند بیان می کند. از خاستگاه طراحی مدرن در جنبش های صنایع دستی قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم و تغییرات ناشی از تولید انبوه ، این کتاب مهمترین ایده های طراحی را از جنبش مدرن و جامعه مصرف کننده پس از جنگ گرفته تا ایده های جدیدتر مانند Open source و بیوکیمیتری (الهام از طبیعت) را بررسی می کند.

هر یک از این 100 ایده که به ترتیب زمانی مرتب شده اند به شکل ترکیبی از متن و تصاویر ارائه می شوند، که به بررسی زمان تکامل و تأثیر آن بر جهان می پردازد. حتی اگر شما به طور خاص در زمینه طراحی کار نمی کنید ، این کتاب یک پیش زمینه ارزشمند برای هر کسی است که در زمینه طراحی کار می کند و به شما کمک می کند جهان مدرن را در دیدی کاملاً جدید مشاهده کنید.

 1. شما یک هنرمند هستید: تمریناتی برای شکوفایی خلاقیت اثر سارا اوریست گرین

50 بهترین کتاب های طراحی گرافیک که باید بخوانید

به دنبال تمریناتی برای شکوفایی خلاقیت و گسترش مهارت های هنری خود هستید؟ این کتاب بیش از 50 مورد از جمله تکالیف ، ایده ها و توصیه ها را در اختیار طراحان قرار می دهد. نویسنده سارا اوریست گرین ، این اثر را از تعداد زیادی از هنرمندان ، از جمله سونیا کلارک ، میشل گرابنر ، دختران چریکی ، فریتس هاگ و پابلو هلگوئرا گردآوری کرده است. خواه هنرمند مبتدی باشید یا حرفه ای، همه توصیه ها شیوه کار مختص به خود را دارند و می توانید از آنها برای ارتقا هنر خود استفاده کنید.

 1. طراحی شده: مقدمه ای بر حل مسئله با طراحی گرافیکی اثر رنه استیونز

50 بهترین کتاب های طراحی گرافیک که باید بخوانید

در سال 2020 بیش از هر زمان دیگری به طراحان نیاز است. اما در حال حاضر تمرکز شغلی روی مهارت های عملی که منجر به تولید می شوند کم است و بیشتر در مورد مفهوم پشت آن و مشکلاتی که قصد حل آنها را دارند می باشد. این کتاب با لحنی محاوره ای علاوه بر مبانی و نظریه های طراحی، در مورد موضوعات تاریخی ، اخلاقی و دسترسی ها صحبت می کند تا طرح هایی را ایجاد کند که برای همه افراد موثر باشد و خواندن آن به دانش آموز خلاق یه غیر خلاق توصیه می شود.

 1. راهنمای علائم و ارتباطات راه آهن بریتانیا

این کتاب بسیاری از برگه های کتابچه راهنمای علائم و ارتباطات شرکت راه آهن بریتانیا در سال 1965 را در یک جلد جمع آوری کرده است. این پروژه با بودجه Kickstarter و سرپرستی طراح گرافیک مستقر در لندن والاس هنینگ انجام شده است. همه این تلاش ها از روی عشق بوده و این در تمامی صفحات کتاب نمایان است.

همه چیز از نماد شرکت ها، علامت ها، حروف و پالت رنگ گرفته تا تابلوهای راهنما، وسایل نقلیه ، نوشت افزار و لباس فرم ، به زیبایی بیان شده و مقالات و مصاحبه های مربوطه نیز گرآوری شده است. این اثر کلاسیک در مورد یک سیستم طراحی است و منبعی عالی و الهام بخش برای هر طراح مدرن می باشد.

 1. اتوبیوگرافی استیت اثر الکساندر استیت

این اثر یک تاریخچه تصویری از زندگی حرفه ای 50 ساله طراح گرافیک الکس استیت است که از دهه 1950 در بسیاری از جنبه های فرهنگی استرالیا نقش داشته و توسط فیلیپ آدامز به عنوان یکی از قدرنشناخته ترین استعداد های کشور توصیف شده است. اگر می خواهید درباره زندگی، اهداف و سایر جنبه های شغلی استیت بدانید این کتاب مناسب شماست. در این کتاب هر چه که می خواهید از جمله 1800 تصویر ، کمیک استریپ ، استوری بورد و فریم عنوان فیلم وجود دارد.

 1. تایپ به شکل نقاشی : مقدمه ای بر تصویرسازی حروف اثر الکس فاکس

50 بهترین کتاب های طراحی گرافیک که باید بخوانید

یکی از بهترین کتاب های  طراحی گرافیک. این کتاب شامل دو بخش مطالب الهام بخش و تمرینات است. تصاویر جذاب کشیده شده با دست، هر طراحی را مجاب مب کند که آن را امتحان کند. Drawing Type شامل پروژه هایی واقعی و دفترچه های طراحان معروف با مصاحبه با آن ها در مورد مراحل طراحی می باشد.

 1. چرا فونت مهم است اثر سارا هیندمن

فونت ها دارای اشکال متفاوتی هستند که می توانند اعتماد یا عدم اعتمادی ایجاد کنند، اعتماد به نفس بدهند، انجام کارها را آسان تر نشان دهند یا محصول را زیباتر جلوه دهند. آنها در نگاه مستقیم پنهان هستند و باعث ایجاد خاطرات ، ارتباطات و تجربیات چند حسی در تخیل شما می شوند. این کتاب که توسط سارا هیندمن تالیف شده، علم و هنر پیش زمینه تأثیر فونت بر شما را شرح می دهد و توضیح می دهد که چرا فونت ها یا سبک های خاص تجربیات و ارتباطات خاصی را سبب می شوند.

 1. تایپ : دیدگاههای جدید در تایپوگرافی نوشته اسکات ویلیامز

50 بهترین کتاب های طراحی گرافیک که باید بخوانید

در این مجموعه طراحی تایپوگرافیک که توسط تایپوگراف های برجسته A2/SW/HK ویرایش شده، بهترین نمونه کارهای بیش از 100 طراح معاصر و همچنین مقدمه ای از ریک پوینور ارائه شده است.

 1. تماشای حرکت کلمات اثر ایوان چرمایف و تام گیسمار

این اثر افسانه ای تایپوگرافیکی پس از نزدیک به پنجاه سال اکنون برای اولین بار به عنوان یک کتاب تجاری در دسترس است. اضافه شدن مقالات جدید طراحان برتر به کتاب بر ارزش آن افزوده حتی برای کسانی که از قبل با متن اصلی آشنایی دارند.

 1. تصاویر واقعاً به ما چه می گویند: بلاغت بصری در هنر ، طراحی گرافیکی و تبلیغات اثر ماسیمو ماریانی

چگونه تصاویر معنا را حفظ کرده و منتقل می کنند؟ به نظری سوال ساده است ، اما واقعیت چیز بسیار بیشتری را نشان میدهد. این موضوعی است که هر فرد خلاق باید با دقت به آن توجه کند. این کتاب به بررسی استعاره ها ، مترادف ها ، کلمات متقابل و سایر مفاهیم می پردازد که زبان بصری ما را آگاه کرده و قدرت معنایی تصاویر را شرح می دهد. این کتاب به شما کمک می کند تا تصاویر را درک کنید و بتوانید از آنها در کار خود به شکل مؤثرتری  استفاده کنید.

 1. رویا پردازان طراحی گرافیک اثر کارولین روبرتز

هری اس ترومن می گوید “مردم تاریخ را می سازند و نه برعکس.” تئوری ها اهمیت ویژه ای دارند، اما در درجه اول این طراحان اند که تاریخ سازی می کنند. این کتاب بر 75 تن از تأثیرگذارترین طراحان جهان تمرکز دارد ، زندگی شخصی آنها را به اشتراک می گذارد و مهمترین آثار آنها و نقش آنها در تاریخ طراحی را مورد بررسی قرار می دهد.

این کتاب توسعه طراحی را به ترتیب زمانی نشان می دهد. از مبتکران اولیه مانند ادوارد مک نایت کافر و الکسی برودویچ گرفته تا چهره های کلیدی طراحی سوئیسی در اواسط قرن و برندینگ شرکتی آمریکایی. همچنین مشخصات استادان تایپوگرافی مانند ویم کروول ، طراحان مجلات مانند سیپه پینلس و لئو لیونی، طراحانی که فیلم ها را تحت تأثیر قرار دادند ، مانند سائول باس و روبرت برائون جان و طراحان معروف پوستر از جمله آرمین هافمن، روجریو دوآرته و یاسوکا کامکورا نیز در کتاب موجود است. به طور خلاصه این کتاب در پوشش مهمترین چهره های تاریخ طراحی کوتاهی نکرده و هر طراحی باید این کتاب را داشته باشد.

20 : گرافیک کلاسیک : نوع طراحی، تایپوگرافی، مونوگرام و طراحی تزئینی از اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 اثر استیون هلر و لوئیز فیلی

50 بهترین کتاب های طراحی گرافیک که باید بخوانید

در اواخر دهه 1800 و اوایل دهه 1900 شاهد به وجود آمدم کمپانی های تایپ فیس در سراسر اروپا و آمریکا بودیم که باعث ایجاد ترکیبات Forth bold شد که حتی امروزه نیز بر طراحی مدرن تأثیر می گذارد. استیون هلر و لوئیز فیلی، کتابهای قدیمی و بازارهای دست دوم پاریس، برلین، روم، فلورانس، بارسلونا، اروپای شرقی و دیگر نقاط را زیر و رو کردند تا طیف وسیعی از طراحی های جذاب از این دوران طلایی جمع آوری کنند. از کاتالوگ ها و تصاویر تبلیغاتی گرفته تا filigree border ها و کارتریج ها.

 1. آلن کیچینگ : زندگی یک طراح چاپ نوشته آلن کیچینگ و جان ال والترز

این کتاب زندگی هنری و آثار آلن کیچینگ تایپوگرافیست و طراح لترپس مشهور را بیان می کند. این کتاب، ما را به سفری 50 ساله از اولین تجربه های طراحی کیچینگ زیر نظر آنتونی فروشاگ تا بزرگترین آثار او در کارگاه تایپوگرافی می برد.

 1. پائولا شر : کار با نسخه های واحد

این اثر بی نظیر نخستین روزهای پائولا در صنعت موسیقی را به عنوان مدیر هنری با CBS و Atlantic Records بیان می کند. این کتاب همچنین نگاهی به روز به طراحی های منحصر به فرد دستی پائولا دارد که بخشی از میراث گرافیکی در حال رشد او است.

 1. آیا طراحی گرافیکی می تواند زندگی شما را نجات دهد؟ نوشته لوسینه رابرتز

چاپ دوم و به روز شده این کتاب رابطه حیاتی و متفاوت بین طراحی گرافیکی و سلامت را مورد بررسی قرار می دهد و با تمرکز بر روی کار نشان می دهد چگونه استراتژی های ارتباطی و زبان های بصری برای ترغیب، اطلاع رسانی، پیشگیری و در نهایت محافظت به کار گرفته می شود.

 1. تایپ و رنگ: نحوه طراحی و استفاده از تایپ فیس های چند رنگ نوشته Mark van Wageningen

نویسنده از چاپ طرح چوب برای ساخت تایپ فیس های چند رنگ برنده جایزه استفاده کرده است. در اینجا تمام مطالبی را که متخصصان طراحی گرافیک باید در مورد طراحی با فونت های چند رنگ بدانند، از فونت های نمایشگر گرفته تا متن اصلی آمده است. همچنین در این اثر آنالیز نمونه های رنگی، دستورالعمل هایی برای طراحی چند لایه و برنامه هایی کاربردی در طیف وسیعی از رسانه های چاپی و دیجیتال به اشتراک آمده است.

 1. سیستم خطوط راهنما در طراحی گرافیک نوشته یوزف براکمن

این کتاب که نخستین بار در سال 1999 منتشر شد و اکنون در ویرایش نهم منتشر شده است، یک راهنمای کلاسیک برای طراحی گرافیک و تکنیک طرح بندی است و هر دانشجو یا طراح شاغل امروزی باید این کتاب را داشته باشد.

این کتاب که توسط حرفه ای ها برای حرفه ای ها نوشته شده است، تمام مشکلات عمده ای را که در طراحی سیستم های مبتنی بر شبکه وجود دارد را مورد بررسی قرار می دهد و در مورد چگونگی غلبه بر آنها راهکار های دقیق به همراه مثال های مفید و واقعی ارائه می دهد. جهت انجام این کار سیستم های تایپوگرافی کاربردی و طراحی گرافیکی که از دهه 1920 در حال توسعه بوده است را بهبود داده و آنها را برای حل چالش های طراحی امروزه به روز می کند.

بهترین کتاب های طراحی گرافیک که باید بخوانید: بخش 2

 1. زنان طراح (Women Design) اثر لیبی سلرز

50 بهترین کتاب های طراحی گرافیک که باید بخوانید

از معماران و طراحان محصول گرفته تا هنرمندان نساجی و مبتکران دیجیتالی ، این کتاب گزیده ای از پویاترین طراحان زن دوران مدرن را معرفی میکند و بهترین آثارشان را به نمایش گذاشته و از تاثیر ماندگار آن ها را تجلیل می کند.

 1. حروف سبک دستی (Handstyle Lettering) اثر viction:ary

بین خوشنویسی و تایپوگرافی، هنر کلاسیک نوشتن دستی وجود دارد که هر دو شکل را در بر می گیرد در حالی که شخصیت سبک خود را حفظ می کند. در حالی که ما بیش از حد به چاپ دیجیتال وابسته هستیم، Handstyle Lettering نشان دهنده بازگشت و احیای هنر نمادین است و نقش دست انسان را که در عصر دیجیتال ما وجود نداشت را باز می گرداند.

 1. نسخه ویژه (Special Edition) اثر viction:ary

50 بهترین کتاب های طراحی گرافیک که باید بخوانید

با ارائه ترکیبی از طرح های سرزنده و استادانه از سراسر جهان، special edition بر بسته بندی محصول تمرکز می کند که به مفهوم جذاب و طراحی هنرمندانه مشهور است. این آثار که برای نشان دادن یک محصول منحصر به فرد یا گسترش یک نام تجاری طراحی شده اند، اغلب در نتیجه یک همکاری خلاقانه کوتاه مدت به وجود می آیند.

 1. منو راه بنداز : برندینگ جدید در تجارت (Start Me Up!: New Branding for Businesses) اثر رابرت کلانتن

برند کوچک، تأثیرات بزرگ: در عصر استارتاپ ها و نسل جدیدی از کارآفرینان، طراحی شرکتی از طریق خلاقیت بصری متمایز معنای تازه ای به خود گرفته است. هرگز پیش از این چنین اشتیاقی جهت کارآفرینی وجود نداشته است. امروزه کارآفرینان جوان در سراسر جهان بی وقفه در حال توسعه محصولات و خدمات نوآورانه هستند.

مشاغل تازه و ابتکارات اجتماعی در صنایع مختلف از مد گرفته تا کشاورزی ، از فناوری پیشرفته تا صنایع دستی ظاهر می شود. این شرکت ها توسط متخصصان پرشوری اداره می شوند که به خوبی می دانند توجه به چشم انداز ها به اندازه تبلیغات اهمیت دارد.

برندینگ سازمانی با شرح عینی مفهوم یک سازمان، به گسترش آن کمک می کند. بنابراین مفاهیم جدید به زبان بصری جدیدی نیاز دارند. Start Me Up مجموعه ای جامع از طراحی های نوآورانه برای نسل جدید است و مثال هایی واقعی جهت الگو گرفتن ارائه می دهد.

 1. طراحان : در تجلیل زنان از طراح معاصر (Designers: A Celebration of Women in Design Today ) اثر viction:ary

این کتاب شامل آثار 30 زن با استعداد از جمله جسیکا والش از Sagmeister & Walsh ، ورنیکا فوئرته از HEY ، یاه لنگ یو از گروه  Foreign Design Policyو هنرمند سبک doodle هتی استوارت است. این اثر همچنین دارای مصاحبه های جالبی راجع به افکار و کارنامه های موفقیت آمیز آمیز آنها می باشد و پیشگفتاری از Roanne Adams نیز در کتاب آمده است.

این اثر توسط تیمی از زنان نگشاته شده و طیف گسترده ای از مهارت ها را بررسی می کند. از مطالب این کتاب در روزنامه و مقالات استفاده می شود. در مجموع ، این کتاب کمک بزرگی به افراد خلاق برای آینده ای بهتر است.

 1. زنان در طراحی گرافیک 1890-2012 نوشته گردا بروئر

چرا تعداد زنان در تاریخ طراحی گرافیک بسیار کم است؟ چرا زنان شناخته شده گذشته فراموش می شوند و در چه مرحله ای می توان فردی را موفق دانست؟ آیا کار زنان با مردان متفاوت است؟ امروزه جنسیت تا چه مقدار در زندگی کاری تاثیر دارد و امروزه آیا زنان تنها بر اساس کیفیت کارشان مورد قضاوت قرار می گیرند؟

این کتاب با نگاهی عمیق به این سوالات پاسخ می دهد. در این کتاب مطالب متعددی از مورخان حرفه طراحی، متون برنامه ای و مجموعه ای جامع از زندگینامه ها به همراه مصاحبه هایی با طراحان زن شناخته شده بین المللی مانند ایرما بوم ، پائولا شر ، شیلا لوورانت برتویل ، جولیا هافمن و تینا روث آیزنبرگ نیز آورده شده است.

 1. موهولی-ناگی و تایپوگرافی جدید : A تا Z اثر پترا ایزل ، ایزابل ناگل و مایکل لیلاچ

موهولی-ناگی یکی از اساتید مدرسه معماری Bauhaus در اوایل قرن بیستم، تا حد زیادی در دنیای تایپوگرافی به فراموشی سپرده شده است. اما این کتاب قصد دارد این فرد را به شما معرفی کند و با ارائه مطالب منتشر نشده ای که اخیراً از بایگانی Kunstbibliothek در برلین کشف شده، توضیح می دهد که چگونه موهولی-ناگی و معاصرانش با آوردن هنر پیشگام خود در دنیای تبلیغات مجازی از طریق سبکی که “تایپوگرافی جدید” نامیدند، تغییرات شگرفی در آن به وجود آورده که اثراتش تا ابد خواهد ماند.

 1. نامه های عاشقانه جعلی ، تلگراف های جعلی و نقشه های فرار از زندان: طراحی وسایل گرافیکی برای فیلمسازی توسط آنی اتکینز

طراحی اشیاء گرافیکی برای فیلم موضوعی نیست که توجه رسانه ها را به خود جلب کند، اما فیلم ها بدون آنها دیگر جذابیت قبلی را نخواهند داشت. این کتاب جذاب راجع به پشت صحنه می باشد و به ما می گوید که لوازم گرافیکی مانند دعوت نامه ها ، نامه ها ، بلیط ها و بسته بندی ها چگونه با جزئیات بسیار دقیق طراحی می شوند. طراح ساکن دوبلین، آنی اتکینز خوانندگان را با خلاقیت های خود آشنا می کند.

 1. چگونه ایده های عالی داشته باشیم : راهنمای تفکر خلاق اثر John Ingledew

50 بهترین کتاب های طراحی گرافیک که باید بخوانید

این کتاب یک راهنمای ضروری برای دانشجویان و متخصصان جوان است که به دنبال تفکر خلاق در طراحی، تبلیغات و ارتباطات هستند. در این اثر استراتژی های متعدد به همراه پروژه های کاربردی معرفی می شوند که هر کدام ایده های خلاقانه را به روش های مختلف آموزش می دهند. همچنین نمونه های عالی از تفکر خلاقانه در طراحی گرافیک، تبلیغات، عکاسی، تصویرسازی، معماری، طراحی محصول، طراحی مبلمان، طراحی صنعتی، انیمیشن، طراحی دیجیتال، طراحی خودرو، مهندسی، هنر و مد نیز در این جابیان شده است.

 1. لوگو تایپ اثر مایکل ایوامی

لوگوتایپ مجموعه ای مدرن از لوگو ها، مونوگرام ها و سایر علائم شرکتی مبتنی بر متن است. این کتاب با بیش از 1300 هویت تایپوگرافی بین المللی توسط 250 استودیو طراحی یک کتاب راهنمای ضروری برای هر استودیوی طراحی می باشد که منبع ارزشمندی جهت استفاده در برندینگ و پروژه های شرکتی است.

 1. Jurriaan Schrofer تایپوگراف خستگی ناپذیر از Unit editions

این کتاب تایپوگرافی تجربی طراح گرافیک هلندی، Jurriaan Schrofer را شرح می دهد. او به دلیل کار در استودیوی مشهور طراحی Total Design مشهور بود و در سازمان های طراحی حرفه ای هلند چهره ای شناخته شده به شمار می آمد. او همچنین از پیشگامان هویت شرکتی ، طراح کتاب های تصویری و مدیر هنری مجله معماری Forum بود.

 1. تاریخچه تصویری تایپ نوشته پل مک نیل

تایپوگرافی فقط یک هنر فنی نیست ، بلکه غرق در تاریخ و سنت می باشد. تمامی تایپ فیس و تایپ سیستم ها اساساً از پشتوانه تحقیقاتی خوبی برخوردارند، بنابراین درک تاریخچه تایپ به شما کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه و خلاقانه ای برای پروژه های امروزی خود بگیرید. بنابراین این کتاب شامل یک بررسی جامع از انواع تایپ فیس های اصلی تولید شده از زمان ظهور چاپ، از تایپ متحرک در اواسط قرن پانزدهم تا دوره کنونی است.

بیش از 320 تایپ فیس که به منظور فراهم آوردن زمینه به ترتیب زمانی مرتب شده اند، در قالب نمونه های اصلی یا چاپ اولیه نمایش داده می شوند. هر بخش شامل یک تاریخچه مختصر و شرح ویژگی های کلیدی یک تایپ فیس است. این کتاب برای طراحان گرافیک، مربیان، مورخان و دانشجویان طراحی و همچنین هر کسی که شیفته تایپ فیس هاست بسیار مناسب می باشد.

 1. نشانهای برتری: تاریخ و طبقه بندی علائم تجاری توسط Per Mollerup

50 بهترین کتاب های طراحی گرافیک که باید بخوانید

نسخه تجدید نظر شده این کتاب شامل تحقیقاتی دقیق از علائم تجاری است. تحقیقاتی شامل تاریخ، توسعه، سبک، طبقه بندی و رابطه ها در دنیای امروز. همچنین این کتاب شامل بحث گسترده ای در مورد ریشه های علائم تجاری در نشان شناسی، مونوگرام ها، علائم مالکیت و گواهی مبدا (CO) است و همچنین شامل طبقه بندی جامع علائم تجاری و فهرست حروف الفبا از موضوعات علائم تجاری می باشد.

 1. طراحی هویت برند (Designing Brand Identity) توسط آلینا ویلر

این کتاب راهنمای پرفروش یک فرایند پنج مرحله ای را برای توسعه و پیاده سازی نام تجاری ترسیم می کند و از طریق پژوهش و تحقیق در باب راه اندازی و مدیریت، راهنمای عمیقی در مورد همه جنبه های فرایند ارائه می دهد. همچنین شیوه هایی که برند های بهتری ایجاد می کند را توصیف می کند.

این کتاب برای اولین بار در سال 2009 منتشر شد و در اواخر سال 2017 به روز رسانی شد تا دانش روز و فناوری های نوظهور را در خود جای دهد.  چاپ به روز شده پنجم در حال حاضر شامل پوشش جدید و گسترده ای از همکاری های تجاری در شبکه های اجتماعی ، جمع سپاری (Crowdsourcing) ، SEO ، تجارب برندینگ، دستگاه های تلفن همراه، فضاسازی و مکان یابی، با 30 مورد از جدیدترین تحقیقات از بهترین برند های گوناگون از صنایع مختلف در سراسر جهان است.

 1. هویت : شرکت Chermayeff & Geismar & Havivنوشته الکساندرا لانژ

این کتاب 60 سال فعالیت شرکت طراحی Chermayeff & Geismar & Haviv (تاسیس 1957) را بررسی می کند. فعالیت این شرکت در عرصه طراحی، تاثیر زیادی بر رابطه هویت سازمانی و فرهنگ داشته است.

 1. سیستم استانداردهای گرافیکی EPA

این اثر که در سال 1977 توسط ایوان چرمایف ، تام گیسمار و استف گایسبولر طراحی شد، شرح دهنده کارکرد یک سیستم سفارشی در جهت یکسان سازی ارتباطات فدرالی بین صدها اداره می باشد. همچنین به زیبایی نقش طراحی را در پیشبرد برنامه های دولتی در جهت ارتقای رفاه عمومی بیان کرده است.

این نسخه چاپی شامل تمامی صفحات کتاب اصلی EPA Graphic Standards Standard، و همچنین پیشگفتاری از طراح Tom Geismar، مقاله ای تاریخی از Christopher Bonanos و 48 عکس از پروژه Documerica توسط EPA است.

 1. مسائل چاپ : پیشرفته ترین سطح (The Cutting Edge of Print) چاپ اثر visionary

50 بهترین کتاب های طراحی گرافیک که باید بخوانید

این کتاب در تلاش برای بررسی پیشرفته ترین سطح چاپ ، مجموعه ای از طرح های چاپی فراتر از چاپ دیجیتال اصلی را گرد هم می آورد. با نگاه به بیش از 110 نمونه از هویت های سازمانی، بسته بندی، ارتباطات و طراحی های کتاب به بررسی استفاده از لاک، چاپ روی فلز، برش قالب، چاپ حرارتی و … با ارائه مشخصات می پردازد.

 1. پیاز خود را بشناس : طراحی گرافیکی نوشته Drew de Soto

تمرکز این کتاب بر توصیه ها و نکات کاربردی است که به شما کمک می کند طراح بهتری باشید. این کتاب به عنوان یک راهنمای طراحی گرافیک واقعی، به شما در فرایندهای ایده پردازی، توسعه مفاهیم و عملی کردن آنها کمک شایانی می کند.

این کتاب با ظاهری همانند یک دفتر یادداشت، با لحنی ساده و گیرا دارای مطالب و توصیه هایی از جانب نویسنده نیز می باشد. اما این به معنای عدم جامعیت آن نمی باشد؛ بلکه تمامی تکنیک های اصلی طراحی گرافیک و پیاده سازی دیجیتالی آن را بررسی می کند و به شما یاد می دهد که چگونه مانند یک فرد خلاق بیندیشید و مانند یک تاجر عمل کنید. همچنین تعدادی صفحات خالی در کتاب وجود دارد که به شما امکان اضافه کردن یادداشت درباره استودیو، تأمین کنندگان یا مشتری هایتان می دهد.

 1. 100 سال طراحی گرافیک سوئیسی اثر کریستین براندل ، کارین گیمی و باربارا جونود

اگر در زمینه طراحی کار می کنید، نیاز است که سبک سوئیسی را بشناسید. این سبک تاثیر شگرفی بر رشته طراحی گرافیک در سراسر جهان داشته و در اینجا کتابی برای شناخت آن وجود دارد. این کتاب که توسط استودیوی NORM در زوریخ نگاشته شده نگاهی تازه به تایپوگرافی، گرافیک، پوستر، طراحی تصاویر شرکتی، طراحی کتاب، روزنامه نگاری و تایپ فیس های سبک سوئیسی در قرن گذشته می اندازد و دارای مجموعه ای از مقالات آموزنده توسط متخصصان این حوزه است که هر یک با تصاویر خیره کننده همراه شده اند.

 1. آناتومی رنگ اثر Patrick Baty

رنگ بخشی جدایی ناپذیر از طراحی است، اما دانستن نحوه استفاده از آن فقط یادگیری چرخ رنگ ها نیست، همچنین درک ریشه های تاریخی آن و نحوه استفاده از رنگ در جامعه نیز اهمیت دارد. بنابراین هر طراح باید این کتاب جامع و مفصل را بخواند که استفاده از رنگ در دکوراسیون طی یک دوره 300 ساله را بررسی می کند.

مورخی به نام پاتریک باتی با تکیه بر آرشیو تخصصی، تکامل رنگدانه ها و رنگ ها را به همراه سیستم ها و استانداردهای رنگی دنبال می کند و تأثیر آنها را بر پالت های رنگی مورد استفاده در فضای داخلی از 1650 تا 1960 بررسی می کند. او بر رنگها و سبکهای متمایز نقاشی هر دوره تاکید می کند که از طریق تجزیه و تحلیل عمیق تاریخ رنگ و توسعه و استفاده از روان شناسی رنگها در طراحی داخلی مورد بررسی قرار می گیرند.

 1. این کتاب را کپی کنید: راهنمای هنرمندان برای حق کپی رایت اثر Eric Schrijver

کپی رایت یکی از زمینه های حقوقی است که طراحان با آن دست و پنجه نرم می کنند. این کتاب یک راهنمایی موضوعی زبان ساده انگلیسی است که درک مفاهیم پیچیده را آسان می کند. این اثر کاربردی و انتقادی ، شما را با مفاهیم نهفته در کپی رایت و نحوه اجرای آنها آشنا می سازد.

چگونه کپی رایت دریافت کنید؟ برای چه کاری؟ و تا چه مدت؟ رابطه کپی رایت و رسانه چیست و چگونه می توان از کارهای دیگران بدون مشکل الگو برداری کرد؟ این کتاب به همه این سوالات و موارد دیگر پاسخ می دهد و به شما کمک می کند تا درست و قانونی پیش بروید.

 1. طراحی حوزه نشر : پرینت و دیجیتالی نوشته Cath Caldwell و Yolanda Zapaterra

این کتاب یک راهنمای جامع برای مهارت های سنتی و دیجیتالی مورد نیاز یک طراح برای داشتن آینده شغلی بهتر در روزنامه نگاری بصری امروزه و طراحی مجلات و روزنامه ها برای بازارهای مختلف است.

این کتاب به همراه تصاویر خیره کننده شامل مطالب آموزشی، تمرینات و نکات کاربردی و نمونه هایی از بهترین شیوه ها و مشخصات طراحان منفرد از جمله مارک پورتر ، اسکات دادیک و جانت فرولیچ می باشد و در کل اصول طراحی حوزه نشر را توضیح می دهد.

 1. بهترین سخنرانی های TED : خلاقیت : راهنمایی حکیمانه از 100 سخنور TED اثر Tom May

50 بهترین کتاب های طراحی گرافیک که باید بخوانید

همایش های TED می تواند فوق العاده الهام بخش باشد. اما با وجود ده ها هزار ساعت همایش TED به شکل آنلاین ، بررسی همه آن ها غیرممکن است. این کتاب با در نظر گرفتن 100 مورد از بهترین سخنرانی های TED در مورد خلاقیت و ارائه بهترین توصیه ها از آنها، مشکل شما را با یکبار خواندن حل می کند. همچنین این کتاب شامل توصیه های کاربردی برای تقویت خلاقیت است و اگر می خواهید کل گفتگو را مشاهده کنید، لینک آن قرار داده شده تا بتوانید درک خود را از آن بیشتر کنید.

 1. طرح های پایه 01 : فرمت نوشته Gavin Ambrose و Paul Harris

تایپوگرافی یعنی به تصویر درآوردن یک ایده مکتوب. استفاده مؤثر از تایپوگرافی می تواند اثری خنثی داشته یا سبب برانگیختن احساسات شود. تایپوگرافی می تواند نماد حرکات هنری، سیاسی یا فلسفی باشد یا شخصیت یک شخص یا سازمان را بیان کند. هدف این کتاب ارائه درکی جامع از تایپوگرافی، کاوش در تاریخ، نظریات و عملکرد آن است.

اگر می خواهید راجع به نحوه تاثیر تایپوگرافی بر جنبه های دیگر طراحی خلاقانه بدانید، این کتاب مناسب شماست.

 1.  طرح های پایه 02 : صفحه آرایی نوشته Gavin Ambrose و Paul Harris

در  این کتاب، آمبروز و هریس اصول اولیه صفحه آرایی در طراحی گرافیک را شرح می دهند. این کتاب راهنمای چیدمان متن و تصویر در قالب طراحی گرافیک است که شما را قادر می سازد تا نحوه ایجاد اشکال قدرتمند ارتباطات بصری را در رسانه های چاپی و الکترونیکی بیاموزید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *