هنرآکادمی

چگونه برای رسانه های اجتماعی تولید ویدئو کنیم؟ آموزش ساخت ویدیو برای Social Media

چگونه برای رسانه های اجتماعی تولید ویدئو کنیم؟ آموزش ساخت ویدیو برای Social Media

مردم در شبکه های اجتماعی مدت زیادی از وقت خود را صرف تماشای فیلم می کنند، و شبکه های اجتماعی از این که این روند را با طرفداری از محتوای ویدئویی طولانی کنند، بیش از هر زمان دیگری خوشحال هستند، زیرا این امر باعث می شود کاربران بیش از هر نوع دیگری از رسانه ها در پلتفرم های خود مشغول شوند.

بنابراین به راحتی می توان فهمید که چرا سازمان های تجاری می خواهند وارد عمل شوند، زیرا تقاضا برای تماشای ویدیو و استقبال الگوریتمی از آن را، یک فرصت عالی در مقابل تعداد قابل توجهی از مخاطبان برای جلب برند های خود می دانند. اما تولید یک ویدئو بنابه دلایلی می تواند نگران کننده و همراه با کار زیادی باشد.

درحالی که به صورت کلی تولید ویدئو می تواند دشوار باشد، تهیه ویدئو برای رسانه های اجتماعی مانند رام کردن یک حیوان سرکش بسیار دشوارتر است اما لازم نیست این کار را انجام دهید، زیرا نکات و ترفندهای ساده ای وجود دارد که می تواند به شما کمک کند که رمز تولید بهترین فیلم ها برای رسانه های اجتماعی را بشکنید.

به گزینه های خود فکر کنید.

در مرحله ی اول، شما باید گزینه های خود را برای فیلمبرداری یک ویدیو با کیفیت بالا در رسانه های اجتماعی در نظر بگیرید که او کار مورد نیاز شما را انجام می دهد.

یک فیلمبردار حرفه ای داشتن علاوه بر صرفه جویی در وقت شما، این اطمینان را به شما می‌دهد که ویدئوی شما در نگاه مخاطبان عالی به نظر می رسد، اما هزینه بیشتری نسبت به ويدئوی دارد که خودتان فیلمبرداری آن را انجام میدهید.  شما می توانید یک شرکت تولید محلی را برای همکاری پیدا کنید یا یک فیلمساز مستقل استخدام کنید. آنها می توانند ویدئو ی رسانه های اجتماعی شما را از ابتدا تا انتها برای شما بنویسند، و فیلمبرداری و ویرایش کنند.

با وجود این، اگر مقدار هزینه برای شما مهم است، ممکن است بخواهید خودتان ویدئوی رسانه های اجتماعی خود را تهیه کنید. اما به خاطر داشته باشید، شما می خواهید ظاهر آن حرفه ای باشد. بنابراین، در این مقاله شما می‌بينيد که چگونه می توانید ویدئوی رسانه اجتماعی خود را تولید کنید، که خوب به نظر برسد و به نتایج مورد نظر شما برسد.

محتوای خود را ارزیابی کنید.

قبل از اینکه حتی شروع به تولید یک ویدیو کنید، در مورد محتوایی که ویدئو از آن ساخته شده است و اینکه آیا برای مخاطبان شما مناسب است یا نه فکر کنید.

اولین چیزی که باید در مورد آن تصمیم بگیرید این است که ویدئوی خود را در مورد چه چیزی تهیه خواهید کرد و آیا بازاریابی محتوایی در رسانه های اجتماعی برای شما مناسب است.  برای کمک به شما در انجام این کار، به این فکر کنید که چرا این ویدیو را در رسانه های اجتماعی منتشر می کنید، نه اینکه بدون توجه، آن را به سادگی در مقاله ای در وب سایت خود قرار دهید.

این ویدئو باید برای مخاطبان اجتماعی شما قابل فهم باشد و آنها را تشویق به تماشا و تعامل کند. برای فهمیدن بهتر این موضوع، بررسی کارهای که قبلا انجام شده است میتواند مفید باشد.

با فرض اینکه در حال حاضر برند شما مقداری محتوای مکتوب در وبلاگ یا وب سایت شما تولید می کند و آن محتوا را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارد، به بررسی عملکرد آن پست ها بپردازید.

اگر از برنامه ی Google Analytics استفاده می کنید، به تفکیک مقاله به مقاله در بخش Behavior بروید تا ببینید در 30 روز تا 6 ماه قبل بیشترین تعداد بازدید و جذب پست های شما چه بوده است.  این داده ها را با داده های صفحه اصلی رسانه های اجتماعی خود، که برای بسیاری فیس بوک است، در کنار هم قرار دهید.  فیس بوک به شما امکان می دهد پست های برتر خود را با مقدار مشارکت مخاطبان مشاهده کنید.  به این موارد نگاهی بیندازید و ببینید آیا هر کدام از آنها با محتوایی که در وبلاگ شما به خوبی انجام شده است، مطابقت دارد.

این دو مجموعه داده به شما نشان می دهد که چه چیزی در مخاطبان اجتماعی شما تاثیر می گذارد و با توجه به بازدیدها و تعامل مخاطبان مطمئن میشوید که ویدئویی را که تولید می کنید، از لحاظ هزینه و تلاش مقرون به صرفه باشد.

سناریو بنویسید.

در اسرع وقت سناریو درست میکنید تا برنامه ریزی برای ایجاد و/ یا تهیه تصاویری که ویدئوی شما را تشکیل می دهند آسان تر شود.

این ممکن است کمی زود به نظر برسد، اما اگر ویدئوی خود را بر اساس مقاله ای که قبلاً منتشر شده استناد کنید، این امر بسیار مفید خواهد بود.

در حالی که متن سناریو را درکنارهم قرار میدهید، به این فکر کنید که ویدیو را در کدام پلتفرم منتشر خواهید کرد.

اگر فیس بوک است، ویدئوها می توانند تقریباً تا زمانی که شما می خواهید باشد، اما ویدئوهایی که عملکرد خوبی دارند عموماً در حدود 4 دقیقه باقی می مانند.  اگر برای توییتر است، ویدیو را تا آنجا که می توانید کوتاه و واضح کنید، و اگر برای اینستاگرام است، 60 ثانیه وقت دارید.

سعی کنید و از قبل فکر کنید که این ویدیو چه خواهد بود. آیا این قطعه ای برای دوربین است، به این معنی که شما یا شخص دیگری در هنگام ارائه، مانند این متن را با صدای بلند می خوانید؟

اگر اینگونه است، سناریو را با نقاط، به صورت واضح تقسیم کنید تا بازیگران روی صحنه بتوانند به راحتی حفظ کنند و در حالی که ارتباط چشمی خود را با دوربین حفظ می کنند، لحن خود را تغییر می دهند.

آیا صداگذاری دارد؟  آیا فقط متن روی تصاویر و تصاویر مانند تصویر زیر پوشانده می شود؟

اگر اینگونه است، مطمئن شوید که عبارات شما مختصر و آسان خوانده می شود تا طولانی نباشد و شاید به استعدادی که آن را می خواند فرصتی بدهید تا آن را مطابق سبک خود ویرایش کند تا طبیعی به نظر برسد.

هرچه سریعتر بتوانید متن خود را جمع آوری کنید، راحت تر می دانید که برای زنده نگه داشتن مطالب موجود در صفحه به چه منابعی نیاز دارید.

مستقیم سر اصل مطلب بروید.

وقتی صحبت از ویدئوها در رسانه های اجتماعی به میان می آید، بسیار مهم است که شما اصل مطلب را پنهان نکنید، و مستقیم به آن بپردازید. وقت خود را هدر ندهید و با معرفی خود و برند خود ویدئو را آغاز کنید، البته می توان این کار را در وسط ویدئو نیز انجام داد، نه فقط در ابتدای آن.

ویدئو را با چیزی بسیار محرک و مرتبط با مخاطبان خود شروع کنید، که باعث می شود مسیر به سمت اصل مطلب که ویدیو در مورد آن است حرکت کند.  آن را در خط اول قرار دهید و به فکر جذاب کردن آن خط آغازین باشید.

از چند ثانیه اول ویدئو با بیان آنچه در مورد آن است و آنچه که مخاطبان در پایان از آن استفاده خواهند کرد، حداکثر استفاده را ببرید.

به عنوان مثال، “آیا برای پس انداز کردن پول مشکل دارید؟”  می تواند یک آغاز کننده ی عالی برای ویدیویی در مورد صرفه جویی باشد. این سوال شخصی، ساده و سرراست است.

اگر مخاطبانی که سعی می کنید این ویدئو را تماشا کرده و با آن مشارکت داشته باشند، افرادی هستند که با پول دست و پنجه نرم می کنند، به نظر می رسد که این سوال درستی باشد که در ابتدا بپرسید.

سپس، کاملا واضح اعلام کنید که تماشای این ویدئو به آن سوالاتی که در ابتدا آمده است پاسخ می دهد.

سناریو را با تمرکز روی عبارت اولیه بنویسید.

اگر این ویدئو جواب چگونه پول پس انداز کنیم را ارائه می دهد، هر قسمت از فیلمنامه باید بر ارائه پاسخ نهایی آن متمرکز شود.کل متن را بر حمایت یا پاسخگویی به بیانیه یا سوالات ابتدایی خود متمرکز کنید.

پاسخ خود را به بخش های مختلف تقسیم کنید و همچنان نشان دهید که چگونه هر بخش مجدد به آن پاسخ بزرگتر پیوند می یابد.

حتی می توانید نظرات موجود در این بخش ها را در انتهای ویدئوی خود تجدید نظر کنید. مدام به مخاطبان نشان دهید که این ویدئو پاسخ سوالاتی را که آنها به دنبال آن بودند، ارائه می دهد.

هرچه تمرکز ویدئوی شما بر انجام آنچه در تصویر می گوید بیشتر باشد، رضایت و تمایل بیشتری برای جلب نظر بیننده در پایان وجود خواهد داشت، همان چیزی که در نهایت به دنبال آن هستید.

زمان برنامه ریزی و تولید StoryBoard است.

بنابراین شما یک سناریو  دارید. وقت برنامه ریزی و آماده سازی برای قرار دادن ویدیو در کنار هم است. اکنون شما می دانید می خواهید چه چیزی را نشان دهید، و برای تهیه یا تولید به چه چیزی نیاز دارید؟

با تصمیم گیری درباره متن و موضوع، وقت آن رسیده است که برنامه ریزی کنید، که برای تولید ویدئوی خود به چه چیزی نیاز دارید.

در اینجا چند سوال وجود دارد که باید از خود بپرسید.

آیا شما نیاز دارید به:

آرشیو عکاسی؟

آرشیو (بایگانی) فیلم؟

فیلم های ضبط شده؟

گرافیک و تصاویر متحرک؟

زیرنویس متحرک؟

یک راه خوب برای رسیدن به این موضوع تولید یک پوستر تبلیغاتی است.  جدا از فیلمنامه ای که محتوای موردنظر خود را در ویدئوی خود بیان می کنید، پوستر در اصل یک فیلمنامه تصویری است، فرآیندی که به شما کمک می کند بفهمید در کجا چه چیزی را نشان خواهید داد.

هر مقاله ای در این زمینه این را به شما می گوید، اما من نمی توانم آن را به اندازه کافی تأیید کنم: شما واقعاً نیازی ندارید که یک هنرمند باشید تا یک پوستر درست کنید. این به سادگی موثرترین راه برای ترغیب شما به ترسیم نقشه های مورد نیاز برای تولید ویدئو است.

در این مرحله خیلی به تدارکات و حواشی فکر نکنید و تمرکز خود را بر روی ایده ای بگذارید که می خواهید به بهترین نحو به فیلمنامه شما خدمت کند. از آنجا می توانید منابع اولیه خود را تأمین کنید. (اطلاعات بیشتر در مرحله 8).

جلب توجه مخاطب در شبکه اجتماعی.

هنگام آماده سازی پوستر خود نکاتی را درباره موفقیت فیلم خود در رسانه های اجتماعی، به ویژه فیس بوک، در نظر بگیرید.

در اینجا چند نکته مهم وجود دارد:

جلب توجه کنید.

از قابلیت پخش خودکار در اکثر سیستم عامل ها حداکثر استفاده را ببرید و بر جلب توجه مخاطب تمرکز کنید.

اکثر پلتفرم های اجتماعی و ویدئویی پخش خودکار را به عنوان یک ویژگی پیش فرض دارند.  با اطمینان از اینکه چند ثانیه اول هر ویدئویی جلب توجه می کند، از این مزیت استفاده کنید.

معمولاً هنگام حرکت به سمت بالا و پایین فیلم ها، تعداد مخاطبان اجتماعی ریزش پیدا می کنند. شما باید از حرکت آنها جلوگیری کنید.

بهترین راه برای انجام این کار این است که با حرکتی توجه مخاطبان را به ویدیو خود جلب کنید. اعم از تصاویر چشم نواز یا یک انیمیشن جذاب و واضح و بلافاصله با ارائه موضوعی مرتبط با آنها، آنها را نگه دارید.

طوری طراحی کنید تا در حالت بی صدا تماشا شود.

به احتمال زیاد بیشتر مردم ویدئوی شما را با صدای خاموش نسبت به روشن تماشا خواهند کرد.  وقتی تصمیم گرفتید چه چیزی را نشان دهید  این را در نظر بگیرید.

با فرض اینکه اکثر مردم آن را با صدای خاموش تماشا می کنند، ویدئوی خود را طراحی کنید، زیرا احتمالاً اینگونه تماشا خواهند کرد.

مطمئن شوید که گزینه ای برای زیرنویس وجود دارد یا شامل زیرنویس های متحرک و تصاویر و فیلم هایی است که واژه های فیلمنامه را به وضوح نشان می دهد، به طوری که بیننده می تواند آنچه را که در مورد آن صحبت می کنید با صدای خاموش تشخیص دهد.

هنگام تولید ویدئوی خود، به خاطر داشته باشید که نمی توانید برای جلب توجه بینندگان به صدا اعتماد کنید. همه اینها نیاز به ارتباط چشمی دارد.

اندازه و ابعاد ویدئوی خود را در نظر بگیرید.

اکثر مردم فیلم را با تلفن همراه مشاهده می کنند، بنابراین گرافیک و متن روی صفحه را خیلی کوچک نکنید.ابعاد ویدئوی خود را نیز در نظر بگیرید.  ویدئوهای مربعی و ویدئوهای عمودی برای افرادی که در تلفن های هوشمند خود مشاهده می کنند مناسب تر است زیرا اکثر مردم یک ویدئوی افقی را به صورت تمام صفحه گسترش نمی دهند.

ویدیو را تا حد ممکن کوتاه کنید.

پلتفرم های مختلف الزامات متفاوتی دارند، اما حتی در مورد مواردی که امکان پخش فیلم های طولانی را دارند، از مخاطبان خود چه انتظاری دارید؟ آیا آنها ویدیویی را تماشا می کنند که بیش از 4 دقیقه است؟ یا آیا آنها 8 دقیقه تماشا خواهند کرد؟

بر خلاصه نویسی هوشمند تمرکز کنید، تا جایی که ممکن است دقیق باشید تا فیلم شما کوتاه، واضح و موثر باشد.

پلتفرم هایی مانند فیس بوک و یوتیوب در واقع می خواهند کاربران را برای مدت بیشتری در این پلتفرم نگه دارند ، بنابراین اگر فکر می کنید محتوای شما این توانایی را دارد که توجه افراد را برای مدت زمان طولانی جلب کند، پس تمام قدرت برای شماست.  در واقع، یوتیوب به همین دلیل ویدئوهایی را که حدود 16 دقیقه طول می کشند ترجیح میدهد.

اما اگر تمرکز شما بر روی پلتفرم های اجتماعی مانند فیس بوک است که شیوه آنها ویدئوهای است که افراد آنها را ترجیح می دهند و به اشتراک می گذارند، ممکن است تمایل داشته باشید که ویدئوی خود را تا حد ممکن کوتاه کنید.

باز هم، 4 دقیقه یا کمتر برای فیس بوک و اکثر سیستم عامل های دیگر مانند LinkedIn و Twitter بهترین زمان خواهد بود.

منبع و تولید

زمان تهیه منبع و تهیه امکاناتی که ویدئوی شما را تشکیل می دهند. اگر می خواهید در مورد روند تولید ویدئو اطلاعات بیشتری کسب کنید، راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد یک ویدیو را بررسی کنید.

وقتی که فهمیدید چه تصویری و صوتی ویدئوی شما را تشکیل می دهد، زمان آن رسیده است که آنها را تهیه کرده و به همراه تجهیزاتی که در این امر به شما کمک می کند، تولید کنید.

دوربین

اگر نیاز دارید یک قطعه را با دوربین ضبط کنید، در مورد مخاطبان خود و آنچه که آنها انتظار دارند و می پذیرند فکر کنید. درحال حاضر انتظارات مردم از کیفیت ویدئو بیشتر و کمتر از قبل است.  برخی از مخاطبان فیلم هایی که با تلفن هوشمند ضبط شده اند را دوست ندارند، به جز دوربین های سری iPhone و Samsung.

اما اگر مخاطبان شما حرفه ای هستند ممکن نیست از ویدئوی که با بالاترین کیفیت تولید نشده استفاده کنند، تهیه یک دوربین فیلمبرداری مناسب مانند Canon C100 یا بالاتر را در نظر بگیرید.  یا یک دوربین ساده بدون آینه از سری Sony RX100. آنها جایگزین های فوق العاده ای برای برخی از دوربین های بزرگتر و پیچیده تر هستند. هر دوربینی را که انتخاب می کنید، حتماً در هنگام فیلمبرداری از سه پایه استفاده کنید، و مطمئن شوید که از یک میکروفون جداگانه برای ضبط صدا استفاده می کنید.

از دوربین های فیلمبرداری گران قیمت گرفته تا تلفن های همراه، زمینه فیلمبرداری هیچگاه گسترده نبوده است. گزینه مناسب را برای خود بیابید.

میکروفون

در حالی که بسیاری از افراد در رسانه های اجتماعی به احتمال زیاد ویدئوی شما را بدون صدا مشاهده می کنند، اما اگر صداگذاری به قطعه ای از دوربین اضافه میکنید، یک میکروفون خوب، کیفیت و تعداد بازدید کل فیلم شما را بالا می برد. در هر صورت میکروفونی با کاربری آسان مانند Rode VideoMic Pro بگیرید که مستقیماً به دوربین DSLR شما متصل می شود.  یا اگر از دوربین بدون درگاه میکروفون مانند تلفن هوشمند یا یکی از سونی RX100 استفاده می کنید، میکروفون USB مانند Blue Yeti Snowball را در نظر بگیرید. این کیفیت عالی است و می توانید مستقیماً در برنامه ای مانند GarageBand در Mac یا Audacity ضبط کنید.

به یاد داشته باشید، اگر از میکروفون جداگانه ای برای دوربین خود استفاده می کنید، باید در ابتدای هر ضبط روی دوربین دست بزنید تا هنگام ویرایش صدا را با فیلم همگام سازی کنید. اگر فقط صداگذاری می کنید،  Blue Yeti یک گزینه با کیفیت عالی و آسان برای استفاده خواهد بود..

در حالی که نیازی به افراط در انتخاب میکروفون خیلی گران قیمت ندارید، اما صدای ویدئوی شما باید خوب باشد.

فیلم و انیمیشن

ویدئوهای ساخته شده برای رسانه های اجتماعی باید دارای حرکت باشند، بنابراین منابع انیمیشن و تصاویر موجود را در نظر بگیرید تا بتوانید هر آنچه را در ویدئوی خود ذکر کرده اید نشان دهید.

اگر به انیمیشن های سفارشی نیاز دارید، ساده ترین کار این است که مستقیماً با یک طراح گرافیک کار کنید تا دقیقاً همان چیزی را که بدنبال آن هستید به دست آورید.

سایت هایی مانند: Envato, Adobe Stock و Video Blocks دارای گزینه های اشتراک مناسب و کتابخانه هایی با اندازه استاندارد برای فیلم های ویدئویی دارند که می توانید این منابع را از آنها تهیه کنید.

قالب برنامه های After Effects یا Premiere Pro

و اگر طرفدار ویرایش ویدئو نیستید، ممکن است بخواهید یک الگوی After Effects  یا Premiere Pro را در نظر بگیرید. اینها قالب های گرافیکی متحرک هستند که حاوی متغیرهایی برای تصاویر و متن شما هستند که می توانند نمای یکپارچه ای در ویدئوی شما ایجاد کنند و برخی از انیمیشن های تاثیرگذار و ساختار بصری را در محتوای شما به صورت خودکار انجام دهند.

معمولاً می توانید در قالب After Effects یا مستقیماً در Premiere Pro وارد این الگوها شوید و رنگ ها و فونت ها را متناسب با راهنمای سبک برند خود تغییر دهید تا مطمئن شوید که ویدئوهای شما از ابتدا تا انتها دارای برند هستند.

قالبهای After Effects و Premiere Pro هنگامی که می خواهید به سرعت و به آسانی گرافیک، پنجره ها و تصاویر با محتوای سفارشی با کیفیت بالا ایجاد کنید، مفید هستند.

فراخوان برای اقدام کاربران

هنگامی که با شروع ویدئو توجه مردم را جلب کردید، مطمعن شوید که در زمان مناسب فراخوان دهید. برای سیستم عامل هایی مانند فیس بوک و LinkedIn، که می خواهید در آنها ویدیو را به اشتراک بگذارید. هرچه بیشتر به اشتراک گذاشته شود، در جدول زمانی افراد دیگر بیشتر قابل مشاهده خواهد بود که این برای محتوا و برند شما عالی است.

کار دیگری که شما لازمه انجام دهید این است که به نحوی با واکنش دادن به ویدیو و اظهار نظر کردن درباره آن توجه مخاطبان را جلب کنید.  نظرات به ویدیو کمک می کند تا در صفحه نخست دنبال کنندگان شما ظاهر شود.

و اگر سایتی وجود دارد که می خواهید مردم از آن دیدن کنند یا چیزی را که می خواهید بارگیری کرده و امتحان کنند، به آنها بگویید. آن را در انتهای ویدئو قرار دهید، یا این را در جایی در وسط ویدئو قرار دهید در حالی که تمام توجه آنها را جلب کند.

تماشای افراد به ویدئوی شما در یک فضا اجتماعی در پایان یک روز برای آنها یا شما کافی نیست.  بنابراین مطمئن شوید که زمانی را برای بینندگان محتوای خود برنامه ریزی کرده اید، تا آنها را در پلتفرم خود با محتوایی که به رتبه بندی شما کمک میکند مشغول نگه دارید، یا تمرکز خود را روی راضی کردن آنها به بودن در وب سایت یا پلتفرم خود بگذارید، و حتماً توجه داشته باشید که چگونه بسیاری از کاربران فراخوان شما را دنبال می کنند، زیرا این یکی از راه های مهم برای اندازه گیری ROI ویدئو است و اینکه محتوای شما چقدر موثر بوده است.

شما مردم بعد از تماشای ویدئوی خود چه باید بکنید؟  عضو شوید؟  به وب سایت خود بروید؟ حتما به آنها بگویید.

ویدئوی خود را نشانه گذاری کنید.

در نهایت، حتماً ویدئوی خود را نشانه گذاری کنید. هدف نهایی از توزیع محتوای ویدئویی در رسانه های اجتماعی این است که ظاهر، احساس، صدا و لحن برند خود را در معرض دید افراد قرار دهید بدون اینکه آنها از محصول شما استفاده کنند. شما می خواهید تجربه ارتباط با برند خود را در اختیار آنها قرار دهید. بنابراین ویدئوی شما باید عملاً هویت خود را آشکار کند.

لوگو، فونت، رنگ و ظاهر کلی، احساس، لحن و صدای نام تجاری خود را در همه چیز از متن گرفته تا گرافیک خود قرار دهید.

Watermark

یک نکته ساده که می توانید در آن قرار دهید علامت نماد لوگو است.  من معمولاً دوست دارم مال خود را در یکی از گوشه های بالا قرار دهم.

آن را خیلی بزرگ نکنید، اما به خاطر داشته باشید که بسیاری از مردم ویدئوی شما را بر روی تلفن همراه خود مشاهده می کنند و احتمالاً آن را به صورت تمام صفحه گسترش نمی دهند، بنابراین آن را به اندازه کافی برای آنها قابل مشاهده کنید.

این یک پیروزی ساده و سریع است که برند شما را تا آنجا که ممکن است در معرض دید بسیاری از افراد قرار می دهد، بدون آنکه به کسی ضربه بزنید ، یا مجبور باشید وقت خود را با باز کردن ویدیو و نشان دادن لوگوی متحرک یا معرفی گفتاری برای برند تلف کنید.

در گوشه فیلم خود یک علامت نماد لوگو قرار دهید تا به مردم یادآوری کنید که این محتوای عالی از کدام برند است.

صفحه پایانی خود را نشانه گذاری کنید.

ویدئو را با لوگوی خود به پایان برسانید، و اگر YouTube یا Facebook است، یک صفحه سفارشی “عضو شدن” یا فراخوان قرار دهید.

این می تواند یک پس زمینه ساده با رنگ نام تجاری شما و برخی از متغیرهایی برای CTA های “عضو شدن” و “مشاهده بعدی” در YouTube یا یک پس زمینه نشانه دار با “اشتراک گذاری این ویدیو و نظر دادن” برای فیس بوک باشد. هر آنچه برای شما موثر واقع شده.

اکثر بسته های قالب پخش برنامه های After Effects و Premiere Pro شامل این گزینه ها می شوند.

از آخرین فرصت استفاده کنید تا لوگو، فونت ها و رنگ های خود را وارد کنید.

خلاصه ای سریع: بهترین شیوه ها برای تولید ویدئو برای رسانه های اجتماعی

به طور خلاصه، در اینجا خلاصه ای از آنچه در مورد فیلم های رسانه های اجتماعی آموخته ایم، آمده است:

خلاصه ای سریع از مطالبی که در این مقاله به آن پرداخته ایم.

  • با مشاهده آنچه قبلاً در وبلاگ و پلتفرم های اجتماعی برند شما کار کرده است، ویدئوی خود را تأیید کنید.
  • با دقت سناریو را بنویسید، و اجازه دهید پیام اصلی ویدئو، محتوای آن را از ابتدا تا انتها هدایت کند، و مطمعن شوید که از مقدمه برای جلب توجه مخاطبان خود استفاده کرده اید.
  • جلوه های بصری تاثیرگذار شامل: زیرنویس های متحرک، تصاویر متحرک، آرشیو فیلم و تصاویر را در اولویت قرار دهید.
  • در هر کجا که ممکن است بدون ضربه زدن به احساسات بیننده، ظاهر، احساس، صدا و لحن برند خود را در ویدئو کنارهم قرار دهید.
  • ایجاد فراخوانی برای اقدام کاربران به استراتژی شما باز می گردد و می تواند داده های مناسب را برای اثبات ROI حاصل کند.

نتیجه

موضوع مشترکی که در مورد همه این پیشنهادات و ملاحظات برای تولید ویدئو برای رسانه های اجتماعی وجود دارد، زمان است. زمان شما و وقت مخاطبان شما.

اکنون ما در عصری زندگی نمی کنیم که شما فقط چیزی را در صفحه فیس بوک برند خود به اشتراک بگذارید و منتظر مشاهده تعداد بازدیدها، لایک ها و نظرات باشید. مردم در محتواهایی غرق هستند که در هر ثانیه از روز توجه آنها را جلب میکند.

بنابراین شما باید در مورد نوع محتوایی که برای رسانه های اجتماعی تولید می کنید، هوشمندانه عمل کنید و موضوعاتی را تحت پوشش خود قرار دهید که معتبر باشند، و باید در نحوه ارائه همه چیز باهوش و منظم باشید.

ویدئوی خود را به طور موثری به شکل فیلمنامه درآورده، پوستر آنچه را که می خواهید، به نمایش گذاشته و توجه بیننده را به خود جلب کنید. ویدئوی خود را بسیار بصری و مرتبط با متن قرار دهید و از هر فرصتی که می توانید استفاده کنید تا ظاهر، احساس، صدا و لحن برند خود را در ویدئو کنارهم قرار دهید. در نهایت، فراخوانی برای اقدام کاربران قرار دهید که همه را با هم جمع می کند.

حالا شما آماده رقابت برای افزایش  مخاطب در رسانه های اجتماعی هستید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *