هنرآکادمی

برای یادگیری طراحی گرافیک از کجا شروع کنیم؟ منابع یادگیری Graphic Design

برای یادگیری طراحی گرافیک از کجا شروع کنیم؟ منابع یادگیری Graphic Design

برای یادگیری طراحی گرافیک از کجا شروع کنیم؟ آیا به این فکر می کنید که چگونه طراحی گرافیک را یاد بگیرید؟ شما به بهترین جا برای دریافت پاسختان آمده‌اید! شاید بخواهید شغل خود را به حرفه‌ای هنری تغییر دهید یا مهارت دیگری به رزومه خود بیافزایید. صرف نظر از دلیل، باید اولین گام را محکم بردارید.

مانند هر رشته جدید چیزهای جدیدی برای یادگرفتن وجود دارند اما گام اول در این سفر، آشنایی با اصول اولیه است. اکنون که می دانید طراحی گرافیک شغلی است که می خواهید دنبال کنید یا مهارتی که می خواهید کسب کنید، برای رسیدن به آن ها به راهنمایی نیاز دارید.

با شروع سفر خود در طراحی، همراه با کشف محتوای الهام بخش، از کتاب ها تا وبلاگ ها و رویدادهایی که در آن شرکت می کنید، در این مقاله آکادمی هنر با ما همراه باشید.

برای یادگیری طراحی گرافیک از کجا شروع کنیم؟

1. تاریخ طراحی گرافیک را مطالعه کنید

با یادگیری تاریخ طراحی، تحولات و طراحان آن، آگاهی بیشتری پیدا می کنید و نه تنها از کار طراحان گذشته قدردانی می کنید بلکه از طراحی فعلی نیز الهام می گیرید. این به شما این امکان را می دهد که سلیقه خود را گسترش دهید و در مورد طراحی خوب بیاموزید. همان طور که در رشته های مختلف طراحی حرکت می کنید، موضوعات مورد علاقه خود انتخاب کنید و در مورد آن ها بیشتر بیاموزید. تا شور و اشتیاق و زمینه هایی کاوش را پیدا کنید.

شما به عنوان یک طراح، زندگی خود را وقف یادگیری تکنیک ها و فرایندهای جدید خواهید کرد. داشتن دانش از تاریخ طراحی مهارت های شما را به عنوان یک طراح غنی می کند. زیرا با حرفه و تحولات طراحی قبلی بیشتر آشنا می شوید. آگاهی از تحولات و طراحان گذشته مهارت های شما را تقویت می کند، رویکرد شما را نسبت به پروژه های جدید باز تر می سازد و به عنوان الهام بخش کارهایتان می شود.

منابع زیادی برای یادگیری دانش تاریخ طراحی وجود دارند، از پادکست گرفته تا مستندها و کتاب های طراحی. آیا می خواهید کتابخانه طراحی خود را بسازید؟ ما این فهرست را از نسخه های کلاسیک و نسخه های جدیدتر تنظیم کرده ایم که می توانند نقطه برای شروع خواندن کتاب های مهم باشند. برای شروع حتماً این پنج تا را به لیست خود اضافه کنید:

 • Graphic Design School: ملزومات طراحی دیداری، نظریه و نمونه های عملی را با مطالعات موردی چاپی و دیجیتالی را پوشش می دهد.
 • History of Graphic Design Vol 1: یک نقطه عالی برای شروع مطالعات طراحی گرافیکی شماست. این جلد اول از Jens Müller تاریخ جامعی از 70 سال طراحی گرافیک، طراحان و تحولات از اواخر قرن 19 تا پس از جنگ جهانی دوم است.
 • History of Graphic Design Vol 2 : یک منبع جامع در زمینه طراحی از دهه 1960 تا اواسط دهه 2010 است که کار طراحان برجسته ای مانند Massimo Vignelli، Paula Scher و Stefan Sagmeister را توضیح می دهد و خلاصه ای از چهره های کلیدی در طراحی را برای شما ارائه می دهد.
 • 100 Ideas That Changed Graphic Design: مروری بر تأثیرگذارترین ایده ها در جهان طراحی از قرن 19 و اوایل قرن 20 است. ایده های کلیدی و بینش های ارزشمندی که جامعه مصرف کننده پس از جنگ جهانی را شکل داد را بازگو می کند.
 • Graphic Design Visionaries: از نظریه فراتر می رود و بر 75 طراح تمرکز می کند که تاریخ را شکل داده‌اند و داستان ها و آثار مهم خود را به اشتراک گذاشته‌اند. این کتاب توسعه طراحی، طراحی اواسط قرن، برند شرکت ها، تایپوگرافی، طراحی مجله و پوسترهای نمادین را پوشش می دهد.

برای یادگیری طراحی گرافیک از کجا شروع کنیم؟

2. بر اصول و فرایند طراحی تسلط پیدا کنید

طراحی گرافیکی ارتباط دیداری موثر با یک ایده یا مفهوم است. طراحی در اطراف ما وجود دارد، از بسته بندی مواد غذایی گرفته تا آرم ها تا پوسترهای بیلبورد. طراحی بخشی از زندگی روزمره است که ما را به خرید یک محصول ترغیب می کند یا به انجام کارهای روزمره مانند استفاده از یک برنامه در تلفن خود کمک می کند.

هر طراح 5 اصل کلیدی طراحی را می شناسد که عبارتند از همسویی، تکرار، تضاد، سلسله مراتب و تعادل. این اصول به ایجاد طرحی منسجم، پایدار، سازماندهی شده ، ماندگار، تأثیرگزار و پیامی واضح کمک می کند. با پیروی از این اصول اساسی طراحان می توانند مشکلات دیداری و مفهومی را در فرایند طراحی حل کنند. از شروع فرایند تحقیق تا تولید ایده و نتیجه نهایی که به مشتری پاسخ و آگاهی لازم را می دهد.

برای اینکه یک طرح موفق باشد، باید به این اصول اساسی طراحی و روش کارکرد هر یک از آن ها پایبند باشد. همسویی به ایجاد طراحی منسجم و منظم کمک می کند. طراحی با تکرار و پیوند ارتباطی بین عناصر تقویت می شود و سبکی دیداری آشنا و ماندگار را می سازد.

تضاد روشی برای تأکید و تأثیرگذاری است که می توان آن را در انتخاب رنگ، مقیاس یا برجسته سازی متن و ایجاد یک نقطه کانونی مشاهده کرد. برای ساماندهی طراحی، سلسله مراتب به ایجاد سیستمی با الویت اهمیت عناصر کمک می کند.

و برای دستیابی به تعادل، ساختار طراحی باید با تقارن یا کشش باشد. دفعه بعد که به دنبال طراحی آنلاین یا در خیابان هستید، این را تمرین کنید و ببینید آیا می توانید این اصول را بیابید.

12 اصل پایه ی طراحی گرافیک

3. تایپوگرافی با علاقه دنبال کنید

تایپوگرافی به نحوه قالب بندی و چیدمان یک نسخه مربوط می شود و نقش محوری در طراحی گرافیک ایفا می کند. شامل انواع حروف، اندازه نقطه، فاصله خط، فاصله حروف است. همان طور که در مسیر طراحی پیش می روید، با تفاوت بین sans serif  و serif آشنا می شوید، دانش خود را در مورد انواع حروف بیشتر می کنید و یاد می گیرید که کدام فونت ها به خوبی با یکدیگر جفت می شوند.

تایپوگرافی به یک بِرند شخصیت می بخشد و برای ارتباط، از مجله گرفته تا تبلیغات و لوگوها بسیار مهم است. با درک تایپوگرافی می توانید انتخاب های درست داشته باشید و برای بهبود طرح استفاده کنید. تایپوگرافی علاوه بر این که در ارتباط ایده ها نقش محوری دارد، از طریق لحن، حس و حال خاصی به طرح می دهد.

تایپوگرافی را می توان با دست یا به صورت دیجیتالی انجام داد. اما شایان ذکر است که تخصص های مختلف تایپوگرافی نیز مورد توجه قرار بگیرند. بیایید حروف، طراحی حروف و حروفچینی را با جزئیات مرور کنیم تا در مورد هر یک بیشتر بدانیم:

 • حروف گذاری: حروف سفارشی که با دست یا به صورت دیجیتالی ایجاد شده اند و می توانند برای آرم ها، نقاشی های دیواری، تابلوها، آثار هنری آلبوم، تبلیغات، محصولات، کارت های عروسی و موارد دیگر استفاده شوند.
 • طراحی حروف: ساخت کاراکترهایی که می توانند کل الفبا (همراه با اعداد، علائم نگارشی، لهجه ها) باشند. اگرچه برخی از حروف تایپ حاوی مجموعه کامل هستند، برخی دیگر می توانند فقط به حروف بزرگ یا کوچک محدود شوند. کاراکترها قبل از انتقال به برنامه ای مانند Fontographer برای بهبود بیشتر در یک برنامه مبتنی بر وکتور مانند Adobe Illustrator ساخته می شوند.
 • حروف چینی: فرایند جای گذاری نوشته در یک طرح بندی است مانند روزنامه یا بروشور و مجله. حروفچین معمولاً با بلوک های بزرگ متن کار می کند و یک ساختار با سلسله مراتب تایپوگرافی برای سرفصل ها، نقل قول ها، زیرنویس ها ایجاد می کند.

برای یادگیری طراحی گرافیک از کجا شروع کنیم؟

4. اصول رنگ را مطالعه کنید

رنگ بر روحیه و شخصیت یک طرح تأثیر می گذارد. بهترین راه برای یادگیری ترکیب رنگ ها این است که به کارهای طراحان و استودیوهای دیگر نگاه کنید. سپس می توانید مجموعه های الهام بخش خود را با پالت های رنگی ایجاد کنید که حالات مختلف را برمی انگیزد. همچنین می توانید Adobe’s Color CC را برای آزمایش بیشتر با ترکیب رنگ های مختلف کاوش کنید. پالت ها را می توان از عکس ها، چاپ ها، الگوها یا هر گرافیک دیگر ایجاد کرد.

رنگ بخش مهمی از طراحی است زیرا می تواند برای تأثیر بر روحیه طراحی و برند مورد استفاده قرار گیرد و از آن به عنوان ابزاری برای ترغیب و جلب توجه استفاده شود. طراحان با معنی هر رنگ، ترکیب رنگ و نحوه استفاده از پالت ها برای تأثیر احساسی آشنا می شوند. هنگام انتخاب رنگ برای یک طرح باید پایه و اساس رنگ و علم پشت آن وجود داشته باشد. با درک نظریه رنگ، طراح می تواند انتخاب رنگ مناسب را در انتخاب انجام دهد تا از برجسته بودن برند و ارتباط آن با مخاطب هدف اطمینان حاصل کند.

کتاب Color Now: کتاب Color Combinations for Commercial Design Color منبع بسیار خوبی برای کمک به شما در تصمیم گیری های دقیق در مورد استفاده از رنگ، ترکیب رنگ ها و نمونه هایی از پروژه های موفق برای الهام است. با نگاه دقیق به روانشناسی رنگ، ارتباطات و کاربردش این کتاب راهنمای تحقیق و الهام شماست. شاید پس از خواندن این کتاب، تبلیغات یا برنامه ها را با نگاه انتقادی مشاهده کنید و سپس یاد بگیرید که مفاهیم را در کار خود به کار ببرید. سپس پالت های رنگی که انتخاب می کنید می توانید احساسی را برانگیزید که با برند و مخاطب هماهنگ است.

5. در اصطلاحات طراحی به خوبی آشنا شوید

با شروع به یادگیری بیشتر طراحی گرافیک، آشنایی با اصطلاحات نیز مهم است تا بتوانید به همان زبان دیگر طراحان صحبت کنید. ما لیستی از 120 اصطلاح طراحی را آماده کرده ایم تا به شما در درک معنای هر یک از آن ها کمک کنیم.

چند اصطلاح رایج که ممکن است درباره آن ها شنیده باشید شامل نسبت طلایی، قانون یک سوم، سلسله مراتب، کرنینگ، رهبری، ردیابی و ارتفاع x است. با تسلط کامل بر اصطلاحات معمول طراحی می توانید هنگام صحبت با طراحان دیگر و همچنین برقراری ارتباط با تیم خود، مکالمه های طراحی را متوجه می شوید.

6. به برنامه های طراحی تسلط پیدا کنید

به عنوان یک طراح، باید اصول اولیه Adobe Creative Cloud (Illustrator, InDesign, Photoshop) و Sketch را بیاموزید تا نحوه کار با آن ها را برای ایجاد همه چیز از یک لوگو گرفته تا پوستر یا کتاب یاد بگیرید. با تسلط بر برنامه های اساسی طراحی، می توانید به راحتی با جلسات مشتری برخورد کنید. چهار مورد اول که باید با آن ها شروع کنید عبارتند از:

 • Adobe Illustrator: یک برنامه مبتنی بر وکتور است که به شما امکان می دهد با استفاده از ابزار قلم، اشکال ایجاد و طراحی کنید. نکته جالب در مورد این ابزار این است که به شما امکان می دهد طیف وسیعی از آثار هنری از لوگوها تا نمادها و تصاویر را ایجاد کنید. هر گرافیک را می توان تکثیر و به هر اندازه ای گسترش داد، زیرا یک وکتور است.
 • Adobe InDesign: یک ابزار طرح بندی است که می تواند هم برای دیجیتال و هم برای چاپ استفاده شود و با Photoshop و Illustrator به طور منسجم کار می کند. به عنوان استاندارد صنعت، این یک برنامه قدرتمند برای ایجاد اسناد چند صفحه ای، ایجاد صفحات اصلی و پاراگراف است که می تواند برای ایجاد همه چیز از مجلات گرفته تا بروشورها استفاده شود.
 • Adobe Photoshop: یک برنامه قدرتمند است که توسط بسیاری از متخصصان خلاق از طراحان تا توسعه دهندگان و عکاسان استفاده می شود. هدف این برنامه ویرایش تصویر، روتوش، دستکاری تصویر و ایجاد ترکیبات است.
 • Sketch: استانداردی برای طراحان دیجیتال است. این برنامه وکتور ها را با جلوه های اصلی تصویر ترکیب می کند و از آن برای برنامه ها و وب سایت ها استفاده می شود.

8. از همه چیز الهام بگیرید

نگاهی به وبلاگ های طراحی، کتاب های طراحی، مجلات هنری و رسانه های اجتماعی(Instagram, Pinterest, Behance) نقطه شروع خوبی برای کشف این است که شما به چه نوع زیبایی شناسی تمایل دارید. با یادگیری از کار دیگر طراحان، سبک های مختلف طراحی گرافیک و روندهای فعلی یاد می‌گیرید. با گذشت زمان، سبک شخصیتان را بر اساس علایق خود توسعه می دهید.

به عنوان یک هنرمند، خوب است بدانید که چه در بازار رایج است و طراحان دیگر چه چیزی را می سازند. با دنبال کردن وبلاگ ها، می توانید الهام بگیرید و شاید چند ایده جدید در این زمینه بدست آورید. ما منبعی از 50 وبلاگ در زمینه هنر و طراحی را گردآوری کرده ایم که می توانید در آن ها برای اطلاع از فضای خلاق موجود به اکتشاف بپردازید و همچنین پروژه های خلاقانه خود را به پیش ببرید. چند نکته که شما را راه می اندازد:

 • Create by Adobe: مجله ی خلاقان و برای افراد خلاق است. به صورت آنلاین و به عنوان یک برنامه تلفن همراه در دسترس است. برای الهام گرفتن و آموزش عکاسی، تصویرسازی، طراحی گرافیک، طراحی وب، موشن گرافیک، صدا/تصویر، برند و موارد دیگر از آن دیدن کنید.
 • U99: توسط Adobe راه اندازی شد که هدف آن کمک به متخصصان خلاق در حرفه خود است. مقالات کاربردی راهنمایی هایی در مورد بهره وری، عادات مثبت کار، تعادل بین کار و زندگی، برند شخصی، رهبری و موارد دیگر ارائه می دهند.
 • Wix Creative: محتوای فوق العاده ای را برای خلاقان ارائه می دهد. از الهام تا نکات و منابع را ارائه می دهد.همچنین راهنمایی های مفید در موضوعاتی مانند mood board و ایجاد نمونه کارهای آنلاین.
 • It’s Nice That: یک منبع صنعتی محبوب برای مقالات برتر در زمینه طراحی، هنر و تصویرسازی در سراسر جهان است.
 • The Inspiration Grid: مجله ای آنلاین که استعدادهای خلاق جهانی را به نمایش می گذارد و بهترین ها را در هنر، عکاسی، تصویرسازی، طراحی و تایپوگرافی به شما ارائه می دهد.

8. وارد اجتماع شوید

شبکه های اجتماعی مانند Dribbble ،Behance  و Instagram نه تنها منابعی برای کشف کار خلاقان دیگر بلکه فرصتی برای ارتباط با طراحان دیگر از سراسر جهان هستند که آن ها را تحسین می کنید. با انتشار منظم کارهای خود در این کانال ها، مطمئناً مورد توجه طراحان دیگر قرار خواهید گرفت. این پلتفرم ها به شما امکان می دهند کارهای خود را به اشتراک بگذارید و بازخورد خود را برای تبادل مستمر دریافت کنید که می تواند به شما کمک کند تا به عنوان یک طراح رشد کنید و شغل خود را پیدا کنید.

هرگز نمی دانید که یک ارتباط جدید چه چیزی را به همراه دارد و شاید فرصتی عالی و غیر منتظره پیدا کنید. از طریق رسانه های اجتماعی می توانید در گفتگو با طراحان دیگر تبادل کنید، آخرین کارهای خود را به اشتراک بگذارید و از شخصی که او را تحسین می کنید بازخورد بخواهید. درگیر موضوع باشید ، به گروه ها بپیوندید و شرکت هایی را که برای آن ها احترام قائل هستید دنبال کنید.

9. کار خود را ارسال کنید

هنگامی که شروع به تولید می کنید، به روزرسانی مستمر آنلاین باید بخشی از استراتژی کلی شما باشد. این گونه مطمعن می شوید که دیده می شوید و جدیدترین پروژه هایتان مورد توجه دیگر طراحان، استخدام کنندگان و آژانس ها قرار می گیرد. این اولین قدم برای دیده شدن است! اگرچه شبکه های اجتماعی مانند موارد ذکر شده مکان های مناسبی برای به اشتراک گذاشتن طرح های شما هستند، اما تنها جایی نیستند که می توانید استعدادتان را به نمایش بگذارید. با سایر سایت ها مانند وبلاگ ها و مجلات آنلاین تماس بگیرید تا با مخاطبان بیشتری دیده شوید.

 • Creative Review: انتشاراتی برجسته در نمایش آخرین طراحی طراحی و حمایت از استعدادهای جدید است. برای ارسال آثار خود، با تیم ویرایش آن ها تماس بگیرید.
 • Visuelle: منبع اصلی شما برای طراحان گرافیک در سراسر جهان برای یک دوز روزانه از الهام دیداری است. برای بررسی شدن کارتان بهsubmit@visuelle.co.uk ایمیل بزنید.
 • Creative Boom: بازیگر کلیدی در تجلیل از خلاقیت و گردهم آوری طیف گسترده ای از کارها از رشته های مختلف بوده است. همچنین یک وبلاگ عالی برای نکات تخصصی و بینش به صنعت است. برای ارسال پروژه خود به منظور بررسی به صفحه راهنمای آن ها بروید.
 • Eye On Design: یکی از قدیمی ترین انجمن های طراحی در ایالات متحده و دارای تعداد زیادی عضو است. وبلاگ Eye On Design آن ها مقصدی عالی برای کشف طراحان نوظهور و تثبیت شده است. برای درخواست، با مشارکت کنندگان وبلاگ قبلی تماس بگیرید تا بررسی شوید.
 • Design by Women: توسط طراح گرافیک Mary Hemingway تاسیس شد و هدف آن نشان دادن و حمایت از هنرمندان زن از سراسر جهان و همچنین الهام بخشیدن به دیگر زنان است. اگر شما یک هنرمند زن در زمینه طراحی هستید برای مشارکت با Design by Women تماس بگیرید.

به نمایش گذاشتن کارهای طراحی خود در مجلات و وبلاگ ها راهی باورنکردنی برای پیشرفت است اما جوایز به همان اندازه می تواند به جلب توجه بین المللی کمک کند. چند جایزه طراحی معروف که می توانید به آن ها توجه کنید عبارتند از The Design Kids Awards ، Indigo Awards ، AGDA ، Creative Design Awards ، Adobe Design Achievement Awards ، Young Guns و D&AD New Blood Awards.

10. به گروه های طراحی و شبکه‌ی آن‌ها بپیوندید

با شرکت در رویدادهای طراحی (حضوری)، پیوستن به گروه های طراحی جهانی و محلی و سازمان های حرفه ای می توانید با سایر خلاقان ارتباط برقرار کنید تا ارتباطات خود را در صنعت ایجاد کنید. با برقراری ارتباط و یادگیری از طراحان دیگر می توانید دوستی های طولانی مدت ایجاد کنید و یک مربی پیدا کنید که می تواند به حرفه طراحی شما کمک کند.

به عنوان یک فرد خلاق، به ویژه هنگامی که مبتدی هستید، باید تا آن جا که می توانید یاد بگیرید و به شبکه را گسترش دهید. اما یادگیری هرگز پایان نمی یابد، به ویژه هنگامی که می خواهید موفقیت طولانی مدت خود را تضمین کنید. با پیشرفت مداوم فناوری شما نیز باید نرم افزار، تکنیک های جدید و راه های کارآمدتر بودن را بیاموزید. گذراندن یک دوره طراحی گام مهمی در به دست آوردن دانش عملی و ساخت نمونه کار است اما یادگیری درون مدرسه به پایان نمی رسد. به عنوان یک طراح، باید کنجکاو بمانید و به آموزش خود ادامه دهید.

چند رویداد هنری مشهور که می توانید آن ها را پیگری کنید عبارتند از:

Adobe Max: محتوای زنده و درخواستی را ارائه می دهد که می توانید با موضوعات مربوط به خلاقیت، فناوری و سرگرمی مشاهده کنید. با بیش از 300 جلسه انتخاب های زیادی برای تماشا دارید.

Adobe 99U: کنفرانس سالانه با هدف الهام بخشیدن به خلاقان از طریق سخنرانان اصلی، کارگاه ها، گفتگوها و کلاس ها انجام می شود تا بتوانید با ایده های جدید و ایجاد ارتباط با سایر خلاقان کار خود را تقویت کنید. برخی از سخنرانان معروف گذشته عبارتند از Debbie Millman، Adam Kurtz، Tina Roth Eisenberg و Michael Bierut.

Nicer Tuesdays: رویداد ماهانه با سخنرانی های چهار سخنران از سراسر جهان که در مورد آخرین پروژه خود صحبت می کنند. هر ماه مجموعه ای باور نکردنی از سخنرانان وجود دارد که نباید از دست بدهید.

Creative Mornings: رویدادهای ماهانه مجازی را در شهرهای سراسر جهان با موضوعات متفاوت میزبانی می کند. آن ها همچنین پلتفرمی به نام FieldTrips ارائه می دهند که در ملاقات هایی می توانید با دیگران تعامل داشته باشید، یاد بگیرید و همکاری کنید.

Wix Playground: میزبان رویدادهای ماهانه است که شامل کارگاه ها، گفتگوها و بررسی نمونه کارها می شود که توسط خلاقان برای طراحان میزبانی می شود. موضوعات تحت پوشش شامل الهام گیری، تصویرسازی و گفتگو با خلاقان مشهور در مورد حرفه خود است.

Ladies،Wine & Design: یک گروه جهانی است که توسط Jessica Walsh با هدف ترویج تنوع در صنعت خلاق و ایجاد فضایی شامل همه زنان راه اندازی شده است. از طریق این گروه، یک راهنمایی رایگان به همراه بررسی نمونه کارها و ملاقات های خلاقانه وجود دارد.

11. کاوش در مسیرهای خلاق شغلی

همان طور که در مورد طراحی گرافیک بیشتر می آموزید، درباره نوع کار خلاقانه ای که به آن علاقه دارید فکر کنید. صنعت طراحی به طور مداوم در حال پیشرفت است و باید شغلی هیجان انگیز را دنبال کنید. به عنوان یک طراح، هیچ روزی مثل سابق نیست و شما با طیف وسیعی از پروژه ها برخورد خواهید کرد. شغل طراح گرافیک با حقوق اولیه قابل توجه و یک مسیر امیدوار کننده تقاضای زیادی دارد.

در حالی که در مرحله اکتشافی هستید و در مورد طراحی بیشتر می آموزید، به نوع تخصص آینده‌تان فکر کنید، مانند طراح UX/UI ، طراح دیداری، طراح دیجیتال، مدیر هنری، طراح سه بعدی، طراح VR،Muralist ، طراح محصول، طراح موشن، انیمیشن.

هیچ چیز بهتر از کار در زمینه ای که دوستش دارید نیست. داشتن گزینه های مختلف شغلی مختلف به عنوان فردی تازه آموزش دیده بسیار هیجان انگیز است. اگر شما به عنوان یک طراح جوان شروع کنید، حرفه شما می تواند به عنوان یک مدیر هنری پیشرفت کند و پس از چند سال در این صنعت می توانید انتخاب کنید که آزاد کار کنید یا استودیوی خود را راه اندازی کنید. اگر در یک صنعت خلاق شروع به کار نکرده اید، برای تغییر مسیر دیر نیست.

یادگیری طراحی گرافیک فرصت های زیادی را در نوع کاری که می توانید انجام دهید ارائه می دهد. برای کمک به رمزگشایی از دنیای طراحی و زمینه های مختلف که می توانید در حرفه‌ی خود داشته باشید ما آن را به چند قسمت تقسیم می کنیم:

طراح برند یا شناسه دیداری: شخص، استارتاپ یا شرکتی کوچک یا هر کسب و کاری داستان منحصر به فرد خود را برای گفتن دارد. شما به عنوان یک طراح با مشتری برای توسعه شناسه و برند همکاری می کنید.

تبلیغات و طراح بازاریابی: از آ نجا که تبلیغات در اطراف ما وجود دارد، از پوسترهای بیلبورد گرفته تا تبلیغات رسانه های اجتماعی و تبلیغات Youtube، نقش طراح تبلیغات ساخت مفهومی است که مشتریان محصول را هدف قرار می دهد.

طراح دیجیتال: به طراحی تولید شده روی نمایشگر اشاره می کند و همه چیز را از رابط کاربری (UI) وب سایت ها تا برنامه ها را پوشش می دهد. به عنوان یک طراح دیجیتال بر روی تمام عناصر دیداری برای تجربه دیجیتال کار خواهید کرد. بر اساس طراحی شما، توسعه دهندگان UI کدنویسی محصول نهایی را انحام می دهند.

طراح محصول: شما بخشی از کل فرایند طراحی محصول هستید و می توانید در یکی از نقش های طراح تجربه کاربری یا UX ، طراح گرافیکی یا دیداری، محقق کاربر، تحلیلگر داده، سازنده نمونه اولیه یا استراتژیست کسب و کار باشید.

طراحان ویرایشی: مسئول طراحی مجلات یا کتاب ها مانند طراحی جلد، طرح و گرافیک هستند. به عنوان طراح سرمقاله، شما مسئول انتقال ایده سرمقاله هستید.

طراحان بسته بندی: با طراحی بسته بندی برای یک برند جدید یا طراحی مجدد بسته بندی قدیمی می توانند بر تصویر برند تأثیر بسزایی بگذارند و فروش محصول را افزایش دهند. هم چنین باعث چشمگیر شدن در بازار می شوند.

طراحان حروف: دانش خود را در زمینه تایپوگرافی ترکیب کرده و حروف تایپی می سازند. تایپوگرافی بخشی جدایی ناپذیر از ارتباطات چشمی است و تایپوگراف ها برای طراحی و شناخت درون و بیرون تایپوگرافی ضروری هستند.

طراحی انسان محور: همچنین به عنوان تفکر طراحی شناخته می شود که همه جنبه های طراحی و فرایند طراحی را آگاه می بخشد. یعنی شناسایی مشکل و سپس یافتن راه حل آن. شامل یافتن راهی برای حل مشکل طراحی است.

طراحی خیرخواهانه: بر روی کاربر به عنوان بخشی از طراحی انسان محور و تغییر اجتماعی تمرکز می کند تا تأثیر مثبتی داشته باشد و جهان را به مکانی بهتر تبدیل کند.

آژانس تبلیغاتی یا طراحی بازاریابی شرکتی: هنگامی که به عنوان یک طراح شروع به کار می کنید ممکن است از خود بپرسید که آیا می خواهید در یک استودیو، آژانس تبلیغاتی یا برای یک شرکت کار کنید. البته با بسته به انتخابتان نکات مثبتی وجود دارد. با یک نقش شرکتی شما بخشی از تیم خواهید بود و طبق دستورالعمل های برند کار خواهید کرد و در جهت کلی برند متخصص خواهید شد. با این حال در یک آژانس در طیف وسیعی از محصولات کار می کنید و دانش و مهارت های خود را در صنایع مختلف به کار می گیرید.

آزاد: آیا می خواهید پس از فارغ التحصیلی به صورت آزاد کار کنید؟ اگر بخواهید در هر نقطه از جهان کار کنید یک مسیر عالی را برگزیدید! این نوع کار با مسئولیت های اضافی همراه است مانند یافتن مشتری، قراردادها را اداره کنید و برند خود را بسازید

12. پروژه خود را شروع کنید

پروژه های شخصی راهیست برای توسعه مهارت و تلاش بیش تر شما. شروعی برای پروژه خودآموز با موضوعی که به آن علاقه دارید. کارهایی که توسعه می دهید می تواند تبدیل به مجموعه ای جالب و در آینده به شناسنامه کاریتان اضافه شوند.

اگر به الهام نیاز دارید و زمان کافی برای کار جدید را دارید، برای شروع یک پروژه جدید به صورت انفرادی یا با همکاری به این شش روش نگاهی بیندازید. به غیر از یادگیری مهارت های جدید یا همکاری با دیگران می توانید با آزمایش ها و چالش های خلاقانه یا طراحی را شروع کنید.

مانند هر پروژه ای که به تنهایی شروع می کنید فشار زیادی به خود وارد نکنید. اجازه دهید آزادانه آزمایش کنید و این زمان را برای بازی در نظر بگیرید. برای پیشبرد ایده ها، می توانید نمونه کارهای دیگر طراحان را مرور کنید، وبلاگ های هنری را کاوش کرده و در Pinterest یا Instagram گشت و گذار کنید.

اگر نگاه خلاقانه و کنجکاوی بی پایان نسبت به دنیای اطراف خود دارید، طراحی گرافیکی می تواند برای شما مناسب باشد. با متعهد شدن به یادگیری و بکارگیری مهارت هایی که روزانه یاد می گیرید، در مسیر تبدیل شدن به یک طراح گرافیک قرار خواهید گرفت. می توانید دانش خود را افزایش دهید و مدرک طراحی گرافیک بگیرید تا مهارت های خود را حتی بیشتر ارتقا دهید و خودتان را از رقبا متمایز کنید.

1 دیدگاه دربارهٔ «برای یادگیری طراحی گرافیک از کجا شروع کنیم؟ منابع یادگیری Graphic Design»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *