هنرآکادمی

چگونه DJ شویم: راهنمای مبتدیان برای دی جی شدن

چگونه DJ شویم: راهنمای مبتدیان برای دی جی شدن

به دنیای شگفت انگیز میکس موسیقی خوش آمدید! این مقاله شامل فرآیند 9 مرحله ای است تا به شما در یادگیری DJ کردن کمک کند. این راهنما از زمان نشر اولیه خود در سال 2013 به هزاران DJ مبتدی کمک کرده است تا شروع به کار کنند. اما موفقیت به تلاش خودتان بستگی دارد!

هنگام آموختن DJ ، یاد می گیرید که موسیقی خود را با آنچه مخاطب می خواهد مطابقت دهید و بیان کنید. در این کار فقط بیت ها تطبیق نمی دهید یا فقط حرکت scratch را نمی زنید. DJ باید مشاهده‌گر، روانشناس و واکنش‌گرا باشد.

برخلاف تصور عموم ، یادگیری DJ راهی برای موفقیت یک شبه نیست. به تلاش، تکاپو و زمان نیاز دارد. شروع کردن سخت نیست اما برجسته و خاص شدن دشوار است.

مرحله 1 DJ شدن: یادگیری آنچه DJ انجام می دهند

چگونه DJ شویم: راهنمای مبتدیان برای دی جی شدن

DJ یا disc jockey، کسی است که با موسیقی ضبط شده میزبان مخاطبانش است.

DJ ها انواع مختلفی دارند که به دلایل زیادی کارشان با هم متفاوت است. قبل از این که سفرتان را به سمت DJ شدن آغاز کنیم، به آن بپردازیم که در واقعیت چه می کنند:

DJ های کلاب

هر کلابی حس، سابقه و مخاطبان متفاوتی دارد. این بدان معناست که موسیقی متفاوتی برای آن ها انتخاب شود. به طور معمول ، کار DJ کلاب حفظ شور و پایکوپی در محل رقص است. DJ های کلاب ممکن است میکس های طولانی (که transitions نامیده می شود) بین آهنگ ها یا حرکت دیگری انجام دهند تا همه همواره به رقص ادامه بدهند.

هنگامی که یک DJ به طور منظم یا دائمی در مکانی اجرا می کند، به آن ها DJ ساکن گفته می شود. آن ها باید بدانند چگونه انرژی را بالا و پایین کنند و تعادل بین محل رقص فعال و تماشاگران در کافه را حفظ کنند.

DJ های کلاب با ویژگی های گفته شده همچنین می توانند در کافه ها، مکان های موسیقی، جشنواره ها و غیره اجرا کنند.

DJ های سیار

این DJ ها در مراسم عروسی شما اجرا می کنند، حس و حال مهمانی را تنظیم می کنند، یا مهمانی به یاد ماندنی را فراهم می کنند.

گاهی DJ های سیار به عنوان گرداننده مراسم کارهای زیادی برای پیگیری دارند. آن ها ممکن است مسئول نصب تجهیزات، برنامه ریزی نمایش، مدیریت مهمان ها و اعلام هرگونه اطلاعیه باشند.

این نوع DJ باید بتواند آهنگ های درخواستی (و گاهی حتی کل لیست های پخش) را اجرا کند، با میکروفون صحبت کند و روی تجهیزات صوتی سرمایه گذاری کند.

DJ های رادیویی

کل مفهوم DJ ریشه در رادیو دارد.

شغل DJ رادیویی یعنی تنظیم کامل موسیقی با کسی است که آب و هوا را بین آهنگ ها اعلام می کند بسیار متفاوت است. در حالی که بسیاری از DJ های رادیویی شرکتی کنترل خود را بر روی موسیقی از دست داده‌اند ، این هنر در قالب پادکست به حیات خود ادامه می دهد.

Turntablists و دیگر DJ ها

مردم به دلیل مهارت، شهرت و کارهایی که DJ ها می توانند در پشت عرشه انجام دهند به دیدن آن ها می روند. میکس های آن ها نمایش زبردستی، ترفندهای چشمگیر و transition های هوشمندانه است.

این ها DJ های نمایشگاه دار هستند. علاوه برTurntablists  (که بر برش و scratch تمرکز می کنند)، کنترل کننده ها و دیگر مجریان زنده وجود دارند که تسلط خود را بر این هنر نشان می دهند. و گوش دادن بدون تماشا آن ها، فقط بخشی از داستان است. این DJ را می توان این گونه توصیف کرد که با دم و دستگاه خودشان مانند یک ساز می نوازند.

DJ شدن برای شهرت یا جلب توجه

بیشترین چیزی که در این سال ها از من پرسیده شده این است: چگونه می توانم یک DJ معروف شوم؟

در اینجا بررسی واقعیت وجود دارد: بسیاری از مردم DJ می شوند ، اما تعداد کمی از آنها سوپراستار می شوند. شما باید استعداد فوق العاده ای داشته باشید، خوش شانس باشید، یا  هردو. شما باید کلی سر و صدا کنید، باید آن را دوست داشته باشید، و باید برای بهتر شدن تلاش کنید حتی اگر ناامید کننده باشد. اگر تنها هدف شما ثروتمند شدن و مشهور شدن است، روی موفقیت حساب نکنید.

این بدان معنا نیست که نمی توانید پول دربیاورید ، یا به چنین افرادی تبدیل شوید. فکر این که DJ شدن راهی آسان برای معروف شدن است را دور بیاندازید.

برخی از DJ ها عاشق اشتراک گذاری موسیقی با مخاطبان پذیرا هستند. برخی از آن به عنوان منبع درآمد استفاده می کنند. دلیل آن هرچه باشد، آن را شناسایی کنید تا بتوانید مطابق آن عمل کنید.

آهنگسازان چطور؟

اغلب DJing را با ساخت موسیقی اشتباه می گیرند. DJ میزبان موسیقی از پیش ضبط شده برای مخاطبان است در حالی که تولیدکننده باید موسیقی را ضبط کند یا بسازد. به زبان ساده: یکی آهنگ تکنو تولید می کند و سپس یک DJ تکنو آن آهنگ را در جشنواره اجرا می کند.

ممکن است گیج کننده به نظر برسد زیرا اجراهای بسیاری ترکیبی از این دو مفهوم هستند. وقتی سازنده و اجرا کننده آهنگی یک نفر است، بهتر است از آن ها به عنوان DJ/Producer  یاد کنید.

نکته این است که اجراکنندگان مختلفی وجود دارند: برخی کاملاً DJ هستند، برخی “PA زنده” اجرا می کنند (با سینتی سایزرهای سخت افزاری یا ماشین های درام) و برخی دیگر در چیزی بین این دو هستند. در کل نواع زیادی از DJ ها بسته به نوع کارشان وجود دارد.

مرحله دوم DJ شدن: هدف گذاری

آیا برای این کار ذوق زده هستید؟ آیا می خواهید یک کسب و کار راه اندازی کنید؟ پادکست خود را داشته باشید؟ آیا این کار برای شما نوعی سرگرمی است؟

دلایل زیادی برای یادگیری DJ شدن وجود دارد. مهم آن است گه در مورد دلایل با خودتان صادق باشید. اجازه دهید در مورد برخی از آن ها صحبت کنیم:

درآمد DJ

برای برخی افراد این یک شغل به حساب می آید. برای دیگران درآمدی جانبی یا راهی برای کسب پول اجرا است. اگر شغل DJ را انتخاب می کنید با موانع زیر روبرو خواهید شد:

 • اشباع بیش از حد (Dj زیاد و فرصت ها و اجرا های کم در منطقه شما)
 • درآمد کم (حقوق بسیار کم، ناشی از ندانستن ارزش شما)
 • آن قدر که لازم است ارزش برای شما قایل نمی شوند
 • پیدا کردن یک استراتژی پولساز که عملی باشد

مانند هر نوع هنر دیگر ، درآمد ثابت به استراتژی یا رویکرد خلاق نیاز دارد. درآمد همیشه مستقیم نیست مثلا ، “بفرمایید، این 150 دلار برای 90 دقیقه بابت اجرا شماست”.

بهترین DJ عروسی در منطقه باشید (و بیشتر بگیرید)، با پخش برنامه ها و فروش محصولات، یا با کسب راهنمایی در یک پخش زنده هفتگی درآمد کسب کنید. کلید کار در یافتن آنچه که مناسب شما است.

عشق و علاقه

در مرحله اول یک دسته اصلی را کنار گذاشتم:  DJ اتاق خواب.

DJ کردن برای برخی از افراد یک سرگرمی است. آن ها این کار را فقط برای لذت بردن از ترکیب موسیقی انجام می دهند. این موسیقی نوعی خود درمانی است. شاید آن ها برای جشن تولدی 50 دلار بگیرند، یا در اجرای عمومی شرکت کنند. اما آن ها فقط به خاطر میکس، تنظیم و یا گوش دادن به موسیقی این کار را می کنند.

DJ  کردن به عنوان سرگرمی می تواند بسیار نشاط آور باشد زیرا هیچ حد و اندازه ای برای کار تفریحی وجود ندارد! اما مراقب سندرم خرید سریع دم و دستگاه باشید: تمایل به خرید اسباب بازی های جدید!

مرحله 3 DJ شدن: یافتن نرم افزار DJ

چگونه DJ شویم: راهنمای مبتدیان برای دی جی شدن

وقت آن است که ببینیم DJ شدن چه حسی دارد! ابتدا باید از نرم افزارهای DJ را تهیه کنید. بهترین نرم افزار های dj:

Rekordbox

بستر مدیریت موسیقی پایونیر برای DJ ها است. می توان از آن برای وارد کردن موسیقی، ایجاد لیست پخش، تعیین نقاط نشانه و انجام هرگونه کار آماده سازی دیگر استفاده کرد. حالت Export به شما امکان می دهد آن Library را روی USB کپی کرده و روی سخت افزاری مانند CDJ پایونیر پخش کنید.

با Performance Mode، لپ تاپ شما به عنوان پخش کننده DJ عمل می کند. میکس را می توان به صورت مجازی با استفاده از صفحه کلید و ماوس یا با سخت افزار باز کردن دستگاه (مانند کنترل کننده DJ ) پایونیر انجام داد.

همه موارد بالا را می توان به صورت رایگان انجام داد. آنها یک مدل اشتراک برای ویژگی های اضافی مانند فعال کردن Performance Mode در دستگاه های بیشتر، پشتیبانی از DVS  و همگام سازی ابری ارائه می دهند.

Pioneer DJ  به عنوان بزرگترین تولید کننده سخت افزار DJ ، استاندارد صنعت برای کلاب ها و مکان های حرفه ای است. این باعث می شود که بستر پایونیر مورد توجه قرار گیرد. اگر می خواهید فقط یک USB به یک کنسرت بیاورید، اما از لپ تاپ خود در موقعیت های دیگر استفاده کنید (مانند DJ کردن در خانه) Rekordbox بهترین انتخاب است.

اگر دستگاه های پایونیر دارید، می خواهید استاندارد کار را بیاموزید یا قصد اجرا در مکان های بزرگ را دارید، Rekordbox را انتخاب کنید.

Serato

Serato یکی از روان ترین و پایدارترین نرم افزارهای DJ است که امروزه موجود است. هیچ سخت افزاری تولید نمی کنند. با تولیدکنندگان دیگر (مانند  Rane، Pioneer DJ، Reloop، Roland) کار می کنند تا از کارکرد روان و یکپارچه بین همه اطمینان حاصل کنند.

Serato DJ Lite نرم افزاری رایگان، قابل اعتماد و کاربردی برای میکس دو کاناله است. بسیاری از کنترلرهای ارزان DJ با این نرم افزار ارسال می شوند. به لطف حالت تمرین، شما حتی برای شروع DJ به هیچ سخت افزاری نیاز ندارید. اگر بعداً تصمیم به ارتقا گرفتید ، انتقال به راحتی امکان پذیر است.

با استفاده از  Serato DJ Pro، می توانید به مجموعه کامل DJ حرفه ای دسترسی پیدا کنید. این نسخه 129 دلار هزینه دارد (و بسته های اضافی برای افزودن ویژگی های جالب در دسترس است). با این حال ، هنگام خرید سخت افزار  Proثبت شده می توانید از آن به صورت رایگان استفاده کنید. همچنین یک دوره آزمایشی رایگان نیز دارد.

نکته مهم در مورد Serato این است که با بیش از 90 سخت افزار کاملا پشتیبانی می شود. هیچ نرم افزار دیگری نمی تواند ادعای تنوع پشتیبانی یکپارچه Serato را داشته باشد، به این معنی که شما گزینه های زیادی دارید!Serato  نیز به دلیل ریشه در turntablism بسیار محبوب است و توسط DJ های scratch پشتیبانی می شود.

اگر می خواهید گزینه های سخت افزاری زیادی وجود داشته باشد یا با استفاده از Serato DVS یک turntablist باشید، Serato را انتخاب کنید.

Traktor

Traktor  ساخته‌یNative Instruments ، از ویژگی های اجرا عالی برای DJ ها پشتیبانی می کند. اما استفاده بیشتر از این نرم افزار مستلزم این است که شما دارای سخت افزار رسمی Native Instruments باشید که گزینه های کمی برای آن وجود دارد. به دلیل توانایی های Remix Decks و Stems در دنیای تکنو (و در بین DJ/آهنکسازان) محبوب است.

هزینه Traktor Pro 3 به تنهایی 99 دلار است (و بدون سخت افزار کار می کند)، اما هر کنترلر رسمی Traktor نرم افزار را دارد. نسخه ی آزمایشی رایگان نیز در دسترس است.

رابطه بین نرم افزار و سخت افزار بسیار محکم و قابل اعتماد است و تا حدودی سیستمِ بسته است. و در حالی که گاهی در مورد ویژگی های خاص از سایر شرکت ها عقب می افتد، بروزرسانی های اصلی به همراه ویژگی های نوآورانه می آیند (مانند force feedback در (Kontrol S4 MK3). همچنین دارای برخی از بهترین FX در تجارت است.

اگر DJ/آهنگساز الکترونیکی هستید و می خواهید این دو جهان را ادغام کنید، Traktor را انتخاب کنید.

سایر نرم افزارهای DJ

گزینه های عالی دیگری وجود دارد. به عنوان مثال ، Virtual DJ ادعا می کند بیشترین نرم افزار DJ دانلود شده است. و به راحتی می توان دلیل آن را تشخیص داد: از جدیدترین فناوری های DJ پشتیبانی می کند، توسط جامعه‌ای بزرگ پشتیبانی می شود و برای استفاده خانگی کاملا رایگان است.

Virtual DJ همچنین با اکثر کنترلرهای DJ به صورت plug-and-play سازگار است، دارای افکت های زیادی است و حتی از میکس ویدئو و karaoke نیز پشتیبانی می کند.

سایر گزینه های عالی شامل djay Pro ، Mixxx و Mixvibes CrossDJ است.

البته انتخاب یک بستر DJ سلیقه‌ای است. اما با چند نسخه نمایشی (و کمی تحقیق در YouTube)، باید بتوانید نرم افزاری را که برای شما مناسب است بیابید.

همچنین این ها را ببینید: Rekordbox Made Easy، Serato Made Easy، Traktor Made Easy و Virtual DJ Made Easy از Digital DJ Tips.

مرحله 4 دی جی شدن: یادگیری مهارت های پایه DJ

چگونه DJ شویم: راهنمای مبتدیان برای دی جی شدن

هنگام یادگیری تبدیل شدن به DJ مهارت پایه‌ای وجود دارد: میکس، EQ کردن، phrasing، beatmatching و آماده سازی. ما به طور خلاصه به آنها می پردازیم.

Beatmatching

هدف از Beatmatching این است که دو آهنگ با تمپو یکسان (سرعت پخش آهنگ) و Phase (بیت هر دو آهنگ به موقع با یکدیگر پخش شوند) پخش شود.

مانند دو اتومبیل که در بزرگراه در کنار یکدیگر حرکت می کنند:

 • Tempo سرعت است، مانند 120 کیلومتر بر ساعت
 • Phase این است که دو اتومبیل را مستقیماً در کنار یکدیگر داشته باشید.

Beatmatching  تمپو را با استفاده  pitch faderپخش کننده شما تنظیم می کند. برای تنظیم phase از jog wheel استفاده کنید، دکمه pitch bend را بزنید یا یکی از آهنگ های در حال پخش را لمس کنید.

بنابراین آیا یادگیری شیوه beatmatch ضرورت دارد، در حالی که چیزی به عنوان دکمه همگام سازی وجود دارد؟

شاید نه. اما به هر حال ایده خوبی است! در مرحله اول ، می توانید روی هر چیزی (به عنوان مثال turntables) میکس کنید.

مهم تر از همه، این به افزایش شنوایی موسیقی شما کمک می کند تا بدانید باید دنبال چه جیزی باشید. تمرین beatmatching دستی منجر به گوش آموزش دیده و DJ با اعتماد به نفس بیشتر می شود.

همیشه می توانید به این موضوع برگردید ، اما فکر کنم یادگیری زودهنگام beatmatch بهتر باشد.

Phrasing

Phrasing  هر کسی که تا کنون یک ساز موسیقی نواخته معنا دارد.

یعنی آهنگ ها را در نقاطی میکس کنیدکه به هم بخورند.

تقریباً تمام آهنگ هایی که شما DJ می کنید در 4/4 است. چه موسیقی رقص الکترونیکی، هیپ هاپ ، فانک یا 40 آهنگ برتر را اجرا کنید. از لحاظ فنی یعنی چهار ضرب در یک میزان وجود دارد که نت یک چهارم، یک ضرب می شود.

نکته مهم این است که باید نحوه شمارش تا چهار را یاد بگیرید، زیرا اکثر موسیقی های که می توان DJ کرد در 4/4 هستند

کنترل Gain

هر دستگاه DJ شامل چند سطح مختلف تنظیم ولوم است. در مرحله اول، هر کانال میکسر دارای یک گردانه gain است، که به شما امکان می دهد سطح را با مشاهده اندازه‌گیرها تنظیم کنید. هر کانال دارای یک fader خط است.

Fader خط میزان سیگنال ارسال شده به خروجی اصلی را تنظیم می کند. و خروجی اصلی شما نیز دارای کنترل ولوم است!

البته، crossfader نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد بین یک کانال و کانال دیگر در حرکت چپ/راست محو شوید.

علاوه بر این، نرم افزار DJ ساختار gain خاص خود را دارد. این می تواند همه چیز را پیچیده کند. در صورت شک، راهنما را بخوانید. برخی از نرم افزارهای DJ دارای قابلیت gain خودکار هستند، که در به حداقل رساندن میزان تنظیم دستی بین آهنگ ها کمک می کند.

به عنوان یک قاعده کلی: از خط قرمز دور بمانید. اگر به ولوم بیشتری نیاز دارید، آن را در سمت آمپلی فایر یا بلندگو تقویت کنید.

EQ کردن

EQ کردن عبارت است از تقویت یا برش فرکانس ها به طوری که چندین ترک به خوبی میکس شوند.

به عنوان مثال ، بیش تر فضای صوتی توسط فرکانس های بیس (به ویژه در موسیقی رقص) خورده می شود. نباید دو  kickقوی را با هم یکدیگر میکس کنید زیرا صدایشان برای میکس بسیار زیاد است. یک میکسر معمولی DJ شامل یک EQ سه باند (کم ، متوسط و زیاد) است که به شما امکان می دهد فضای صوتی را برای یک ترکیب آسان تر آماده کنید.

با استفاده درست از  EQ، تبدیل به ابزاری مفید و خلاقانه می شود.

EQ نه میکس بد را درست می کند و نه معجزه می کند. اما ما می توانیم از آن برای همبستگی بهتر چندین سیگنال صوتی استفاده کنیم و میکس را کمی صیقل دهیم.

مرحله 5 دی جی شدن: خرید سخت افزار DJ

در حالی که می توانید با استفاده از لپ تاپ خود شروع به DJ کردن کنید، همیشه در جست و جوی کنترل بیشتر بر کار خواهید. وقت آن است که چند سخت افزار را بررسی کنیم! چندین نوع سیستم DJ برای خرید وجود دارند:

DJ Controller (مهم!)

با یک DJ Controller می توانید ذسترسی مستقیم به نرم افزار میکس داشته باشید تا بتوانید موسیقی را راحت با موس و صفحه کلید کنترل کنید. این منطقی ترین راه برای شروع است. یک کنترلر DJ همه کاره مدرن شامل همه چیزهایی است که برای میکس و ضبط موسیقی (به جز لپ تاپ) به آن نیاز دارید و گزینه هایی از 100 دلار تا 3000 دلار در دسترس هستند.

بازار کنترل کننده ها همچنان در حال رشد است و DJ ها گزینه هایی را انتخاب می کنند که متناسب با بودجه، گردش کار و نرم افزارهای ترجیحی آن ها هستند. این  خبری فوق العاده است، اما تصمیم گیری را دشوارتر می کند!

CDJ

به عنوان استاندارد صنعت،DJ  ها را می توان در کلوب های شبانه، جشنواره ها و سالن های سراسر جهان یافت.

در اصل برای پخش موسیقی از دیسک های فشرده طراحی شده است، CDJ های مدرن (وXDJ) موسیقی دیجیتالی ذخیره شده روی درایوهای USB را پخش می کنند. پخش کننده ها به سخت افزار DJ mixer متصل هستند.

CDJ های پایونیر (همراه با میکسرهای DJM آن ها) بستری مشترک برای DJ ها فراهم می کنند. بسیاری از سالن های اجرا آن ها را دارند و استانداردی برای هر نمایش بزرگ هستند. CDJ ها گران تر از همتایان کنترل کننده خود هستند، اما سطحی از جداسازی از لپ تاپ را ارائه می دهند.

Vinyl

میکس آهنگ روی آن نسبت به سایر گزینه های ذکر شده سخت تر است. Vinyl گران ترین فرمت برای خرید موسیقی است. پس چرا از آن ها استفاده می شود؟

سه دلیل: پاداش ، جذاب است و خیلی ها آن را دوست دارند.

برای خیلی ها میکس کردن بسیار سرگرم کننده است. بسیاری از DJ ها حس لمس حرکت دیسک فیزیکی را دوست دارند و بسیاری تماشای یک DJ که در حال میکس واقعی است را دوست دارند. همچنین هنوز بهترین مسیر برای scratch DJ است.

این روش برای همه نیست، اما برای بسیاری تنها راه است.

کد زمان Time Code و تنظیمات  HID

من حس میکس کردن را دوست دارم. اما تمام کاربرد های نرم افزار را دوست دارم. مانند loop، میکس چهار طبقه و ضبط. دوست دارم هرجا که می روم بتوانم کل مجموعه موسیقی دیجیتالم را داشته باشم.

بسیاری احساس می کنند که سیستم کد زمانی می تواند بهترین ها را ارائه دهد.

نرم افزار شبیه سازی Vinyl به کاربر این امکان را می دهد که پخش فایل های صوتی دیجیتالی را در رایانه با استفاده از turntables به عنوان یک رابط کاری، دستکاری کرده و کنترل دستی و حس DJ کردن را حفظ کند. این فناوری سیستم دیجیتالِ Vinyl یا DVS نامیده می شود.

 

شما از یک رکورد مخصوص Vinyl استفاده می کنید که حاوی یک سیگنال صوتی است که نرم افزار شما آن را گرفته و از آن برای دستکاری فایل های دیجیتال (مانند MP3) استفاده می کند. سیستم  DVS برای DJ های سنتی Vinyl هستند که نمی خواهند گردش کار خود را تغییر دهند اما می خواهند از ویژگی های مدرن استفاده کنند.

بسیاری از پخش کننده های مدرن (مانند CDJ ها) از حالت HID پشتیبانی می کنند. این به شما این امکان را می دهد تا از CDJ های خود برای کنترل نرم افزار خود مانند کنترل کننده ها استفاده کنید . دیگر نیازی به رکورد یا سی دی ندارید!

مرحله 6 DJ شدن: ضبط میکس

هنگامی که در میکس کردن کمی اطمینان پیدا کردید، وقت آن رسیده که کارتان را ضبط کرده و آن را تحلیل کنید. بیایید از دانشی که تا کنون به دست آورده اید استفاده کنیم و ببینیم چه کردید!

چگونه ست DJ خود را ضبط کنید

اگر با لپ تاپ و کنترلر DJ کار می کنید، کار را راحت کرده اید! بیش تر نرم افزارهای DJ قادرند با کلیک بر روی یک دکمه ، کار شما را ضبط کنند. می توانید مستقیماً از درگاه های Record Out خود در ورودی صوتی رایانه، با استفاده از نرم افزار رایگان مانند Garageband یا Audacity ضبط کنید.

اگر میکسر سازگار پایونیر دارید می توانید از برنامه DJM-REC برای ضبط آسان میکس با استفاده از iPad یا iPhone خود استفاده کنید.

گزینه دیگر استفاده از دستگاه ضبط دستی خارجی، مانند Tascam DR-05X است. هزینه یک دستگاه ضبط قابل حمل مناسب بین 70 تا 200 دلار است. سپس می توانید با استفاده از یک کابل آداپتور ارزان RCA از پورت های Record Out، میکسر یا کنترلر خود را به ضبط کننده وصل کنید.

میکس اول: نکات ضبط

ضبط میکس از اتاق خواب با اجرا در مقابل تماشاگران کمی متفاوت است. برخی از مهارت هایی که در محیط زنده مهم هستند مانند خواندن جمعیت، هنگام ضبط میکس شخصی اعمال نمی شوند.

اما می توانید از این فرصت استفاده کنید و به فکر گفتن یک داستان با مجموعه خود باشید. به این فکر کنید که چگونه می خواهید شروع کنید، کی می خواهید در پایان کار باشید و چگونه می خواهید به آنجا برسید.

شاید بتوانید تصور کنید که در مقابل جمعیت هستید و آن سناریو را در ذهن خود اجرا کنید.

اینجاست که به خودمان می آموزیم که متوسط ​​نباشیم. DJ های تازه کار تمایل دارند آهنگ های banger خود را یکی پس از دیگری برای یک یا دو ساعت پخش کنند. هیچ احساس فراز و فرود وجود ندارد و بی جهت پیش می رود. خیلی ها این را خسته کننده و می دانند.

البته که شما DJ هستید و مجوز پخش خلاقانه و هر طور که می خواهید را دارید! اما پیشنهاد می کنم مفهوم DJ برای همه را یاد بگیرید. این چیزی است که DJ های خوب را از DJ های بزرگ جدا می کند.

من دوست دارم به میکس ضبط شده یک آلبوم هنرمند بزرگ برسم. کار راحتی نیست اما امان پذیر است.

این جا نقطه ای است که می توانید آزمایش کنید، چیزهای مختلف را امتحان و ببینید چگونه کار می کنند. سعی کنید یک میکس را ضبط کنید، آن را برای چند روز کنار بگذارید و سپس دوباره به آن گوش دهید.

باور کنید بررسی و نقد میکس پس از گذشت مدتی از ضبط آن بسیار ساده تر می شود!

شاید شما هم مثل من شگفت زده شوید که برخی از اشتباهات هنگام ضبط آنقدرها هم که فکر می کردید بد نیستند!

مرحله 7 دی جی شدن: ایجاد پایگاه هواداری

چگونه DJ شویم: راهنمای مبتدیان برای دی جی شدن

وقت آن است که پایگاه پشتیبانی خود را بسازید، حضور آنلاین ایجاد کنید و ارزش خود را نشان دهید.

اگر فقط محض دل DJ می کنید و به افزایش مخاطب اهمیتی نمی دهید، می توانید از این بخش صرف نظر کنید. در غیر این صورت ادامه مطلب را بخوانید!

انتشار و اشتراک میکس

وقتی یک یا دو میکس را ضبط کردید، دنبال جایی برای میزبانی و انتشار باشید.MixCloud  برای شروع عالی است و رایگان است.

MixCloud  نه تنها مکانی امن برای میزبانی ضبط های شماست (بدون ترس از حذف خودکار حق نسخه برداری مانند YouTube و SoundCloud) بلکه پخش کننده های embeddable را نیز ارائه می دهد. پخش کننده هنگام پخش، نام آهنگ ها را در میکس شما نمایش می دهد و سایر کاربران MixCloud می توانند شما را دنبال کنند.

یک گزینه محبوب برای پخش زنده Twitch است.

هنگام بارگذاری یا پخش در هر سرویس مطمئن شوید که از همه ویژگی های آن استفاده می کنید. همه چیز را پر کنید، در توصیف خود تلاش کنید، تگ های مربوطه را اضافه کنید و شاید یک دوست را برای طراحی کاور زیبا آلبوم استخدام کنید.

از یکی از دوستان مورد اعتماد خود در باره‌ی میکس ها بازخورد صادقانه بگیرید. یا بصورت حضوری یا با یک پیام مناسب با آن ها تماس بگیرید. بگویید که برای افکار آن ها ارزش قائل هستید و سعی می کنید DJ بهتری شوید.

ایجاد حضور آنلاین

مانند هر چیزی که می خواهیم تبلیغ کنیم، ایجاد یک حضور آنلاین قوی برای موفقیت بسیار مهم است. ما شرکت های تبلیغاتی کوچک خودمان هستیم. به هر حال باید به مردم نشان دهیم که چه کار می کنیم!

اما مهم این است که زیاده روی نکنیم و از DJ کردن منحرف نشویم. یکی یا دو شبکه اجتماعی اصلی را انتخاب کنید تا در ابتدا روی آنها تمرکز کنید . به عنوان مثال، فیس بوک و اینستاگرام. مطمئن شوید که پروفایل خود را به طور کامل پر کرده و به میکس های خود لینک کنید.

توصیه می کنم در نهایت صفحه اصلی و سایت خود را تهیه کنید . مکانی برای تبلیغ نام تجاری شخصی خود که تحت کنترل کامل شما است.

تبلیغ در شبکه های اجتماعی

در اینجا چند نکته اساسی برای ارتقا کار خود به عنوان DJ آنلاین وجود دارد:

 • به تولید محتوا همواره ادامه دهید. اگر کاری را به اشتراک نگزارید، هیچ کس فرصتی برای توجه به شما ندارد. متأسفانه بیش تر کارهای ما بی توجه می مانند. این رسم روزگار است!
 • سکوت نکنید. شما همچنین باید با پست کردن، توییت، به اشتراک گذاری و تعامل با دنبال کنندگان سازگار باشید. در غیر این صورت، الگوریتم آن شبکه اجتماعی با شما خوب رفتار نخواهد کرد.
 • میکس کنید. انواع مختلفی محتوا را ارسال کنید: کار خودتان، موسیقی مورد علاقه شما، آثار هنری که به شما انگیزه می دهد، داستان هایی که شما را تحت تأثیر قرار می دهد. هر چیزی که به شما در بیان داستان شما کمک می کند. همچنین ، انواع پست هایی را که ایجاد می کنید با یکدیگر مخلوط کنید. به عنوان مثال ، پست متنی فیس بوک در مقابل پست تصویری youtube در مقابل ویدئوی زنده.
 • میکس خود را اسپم نکنید. شما باید آن ها را به اشتراک بگذارید، اما نه 50 بار در روز. این نه تنها آزاردهنده است بلکه دسترسی شما کاهش می یابد.
 • برای دیگران ارزش قائل شوید. راضی کردن مردم برای نگاه کردن، توجه یا گوش کردن به میکس شما سخت است. بنابراین سعی کنید حسن نیت را به سایر DJ ها ارائه دهید. شاید آن ها این لطف را جبران کنند.

مرحله هشتم دی جی شدن: اولین اجرا

سرانجام زمان آن رسیده که خود را در مقابل افراد واقعی قرار دهید. این چیزی است که همیشه می خواستید! این احتمالاً مهمترین مرحله در کل فرایند است: خود را برای صحنه یا جمعیت ارزشمند کنید.

کسب ارزش

اگر می خواهید وارد صحنه خاصی شوید، قبل از نمایش، باید خود را به منبعی برای آن صحنه تبدیل کنید.

هیچ روش خاصی برای رسیدن به این موضوع وجود ندارد. اگر کسی نداند کی هستید، اجراهای بزرگی نخواهید داشت.

در اوایل سفرم به عنوان DJ شهر کوچک، سعی می کردم به صحنه‌ای متروک وارد شوم. یک پشه هم پر نمی زد!

در این قکر بودم که به یک کلاب شبانه با مشکل مالی بروم و پیشنهاد کنم که اجرا های خودم را تبلیغ کنم. تقریباً یک سال و یک پنجشنبه شب در هر ماه کار کردم . موفقیت چشمگیری نداشت اما مرا با کار در کلاب ها، ارتباط با PA واقعی و تبلیغات در مقیاس کوچک عادت داد.

در دنیای کلاب ها تا حد زیادی وابسطه به افرادی است که می شناسید. این شیوه کارکرد این سیستم است. با برخی از افراد همفکر در جامعه دوست شوید و خودتان را برای آن ها ارزشمند کنید!

کسانی را پیدا کنید که مثل شما فکر می کنند. زیرا در این همفکری قدرت وجود دارد. اتفاقاتی که می تواند به نام منافع مشترک رخ دهد شگفت انگیز است.

اگر این کار را به درستی انجام دهید ، با دوستان جدید بسیار خوبی روبرو خواهید شد. شروع به حمایت از نمایش ها و کنسرت های آن ها کنید. مهم تر از همه، به این فکر کنید که چگونه می توانید خود را برای آن ها و مخاطبان احتمالی خود مفید کنید.

کسب تجربه

اگر برای مهمانی های خانگی کار می کنید، این می تواند راهی عالی برای به دست آوردن تجربه باشد. چند کار DJ محلی رزرو کنید و برای آن ها آماده شوید. آن ها را طوری تنظیم کنید که انگار برای یک عنوان اصلی کار می کنید.

اگر مشغول DJ سیار هستید، سعی کنید خارج از چارچوب فکر کنید. یکی از مکان های مورد علاقه من، یک فروشگاه محموله است. عجیب است؟ نمایش های مد کوچک، افتتاحیه های بزرگ و نمایشگاه های خیابانی نیز گزینه های فوق العاده‌ای هستند.

بسیاری از شهرها شب های معمولی برای رزرو DJ های محلی دارند. این اجرا ها مجانی هستند اما می توانند تجربیات ارزشمندی داشته باشند. اجرا خود راه دیگری عالی برای کسب تجربه و شناخته شدن است.

شروع به همکاری یا دادن کارت ویزیت به طبلیق کنندگان، DJ ها و دوستان در مراسم آن ها را کنید. به آن ها نشان دهید که مایلید از آن ها حمایت کنید. مردم متوجه خواهند شد.

چه کاری انجام می دهید که برای صحنه مورد علاقه شما ارزشمند باشد؟ وقتی صحبت از صحنه باشگاه می شود ، همکاری همیشه بر رقابت ترجیح داده می شود.

هیاهوی DJ هرگز به پایان نمی رسد. متواضع بودن و داشتن رویکرد مبتنی بر ارزش، شما را شاداب و مثبت نگه می دارد!

نکات اضافی برای گرفتن برنامه های  DJ

 • DJ های باشگاه: سعی کنید با عوامل اصلی صحنه خود آشنا شوید. چگونه می توانید منبعی برای آن ها باشید؟
 • فقط خود را به عنوان یک DJ بفروشید . خود را به عنوان یک برند بفروشید! (مرحله 7 را ببینید).
 • سهم خود را از اتاق های خالی بازی خواهید کرد. نگران نباشید!
 • پرسیدن را فراموش نکنید. اجراها در دامان شما نمی افتند! شما باید بروید آن ها را به دست بیاورید.

مرحله نهم DJ شدن: به ساخته‌ی خود احترام بگذارید

چگونه DJ شویم: راهنمای مبتدیان برای دی جی شدن

شما برخی مهارت ها را آموختید، کتابخانه موسیقی را تنظیم کردید و چند اجرا داشتید. تبریک می گویم، شما یک DJ هستید!

اما اگر می خواهید یک DJ واقعا عالی باشید هرگز دست از کار نمی کشید تا بتوانید در کار خود متخصص شوید. متأسفانه بسیاری از DJ ها وقتی به اندازه کافی خوب هستند همان جا گیر می کنند.

چگونه پیشرفت کنیم؟

DJ کردن چیزی بیش تر از transition هاست. شما باید خواندن جمعیت را بیاموزید: مهارتی که پیشبینی و واکنش مخاطب را فراهم می کند تا زمینه موسیقی مشترکی پیدا کنید.

رویداد خود را بشناسید. هنگامی که برای یک نمایش مد اجرا می کنم، می دانم که موسیقی با وکال کم تر و پر جنب و جوش را اجرا کنم. من می دانم که وقتی در انباری یا در یک رویداد زیرزمینی کار می کنم، اگر یک تریپ هاپ با تمپو 95 پخش کنم جمع بی حال می شود. پخش آهنگ های خفن داب استپ در کافی شاپ آن هم سر شب معنایی ندارد.

باید بدانید که زمینه همه چیز در دنیای DJ است. بسته به محدوده زمانی، مکان، جمعیت، تعداد جمعیت و موارد دیگر همان آهنگ تأثیر بسیار متفاوتی خواهد داشت.

شما باید بر انتخاب موسیقی تمرکز کنید. برای یافتن موسیقی‌ تلاش کنید که هم بازتاب سلیقه شماست و هم با مخاطبان ارتباط می گیرد.

شما باید نحوه اجرای کنسرت های مناسب را بیاموزید. تصمیم بگیرید که آیا رزرو مناسب سبک شما و برند شماست یا خیر.

تعدادی مهارت پیشرفته وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد. به عنوان مثال ، میکس هارمونی می تواند بعد جدیدی به مجموعه های شما بیفزاید. Turntablists/scratch DJ هرگز نمی توانند تمرین کافی داشته باشند. شاید شما علاقه دارید عناصر زنده را به مجموعه خود اضافه کنید. از ماشین های درام، samplers ، remix decks ، نوازندگان زنده و لیست بی پایان است.

در حالی که باید نحوه انتخاب کنسرت های مناسب را بیاموزید؛ باید همه کاره نیز باشید. ساخت برند یک چیز است، اما مراقب باشید که خودتان کبوتر چاله نکنید!

کلیدهای موفقیت

یادگیری نحوه تبدیل شدن به DJ آسان است اما کسب درآمد از DJ سخت است. من نمی گویم نشدنیست! اما بدانید که باید برایش کار کنید و این یک شبه اتفاق نمی افتد.

هرچه خوشحالتان می کند را انجام دهید.

هرگز از آخرین مرحله این لیست عبور نکنید. همیشه به عنوان یک انسان و به عنوان یک DJ در حال پیشرفت باشید. راکد نشوید!

ارزش ظرافت را بیاموزید. به شما در خواندن جمعیت کمک می کند و مجموعه هایتان را به جای یک گردباد به یک سفر تبدیل می کند.

مهم نیست که این روزها همه می تواند DJ باشند. مهم این است که شما این کار را بهتر انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *