هنرآکادمی

بهترین اسپیکر مانیتورینگ (Studio Monitors) در سال 2022

بهترین اسپیکر مانیتورینگ (Studio Monitors) در سال 2022

آهنگساز باید از بهترین اسپیکر مانیتورینگ بهره ببرد. به زبان ساده، این مانیتوریها به شما کمک می‌کنند تا موسیقی بهتری بسازید و تجربه آهنگسازی را لذت‌بخش‌ کنید. ویژگی های بهره بردن از بلندگوی مانیتور را این جا آورد‌ه‌ایم:

  • اسپیکر مانیتورها شفافیت لازم را برای شنیدن صدای خروجی DAW به شما می دهند.
  • اسپیکر مانیتورها نیاز به هدفون را کاهش می دهند که برای سلامتی گوش شما مفید است.
  • اسپیکر مانیتورها حال و هوای ویژه‌ای به استودیو می دهند. خرید اولین مانیتورها نشان می‌دهد که شما یک گام به اهداف تولیدتان نزدیک‌تر شدید.

اسپیکر مانیتورینگ شفافیت لازم را برای شنیدن صدای خروجی DAW به شما می دهند. اسپیکر ها نیاز به هدفون را کاهش می دهند که برای سلامتی گوش شما مفید است. مانیتورها حال و هوای ویژه‌ای به استودیو می دهند. خرید اولین اسپیکر مانیتورینگ نشان می‌دهد که شما یک گام به اهداف تولیدتان نزدیک‌تر شدید.

ما فهرستی از 20 بهترین Monitoring Speaker را برای آهنگسازان موسیقی گردآوری کرده‌ایم که برای سال 2021 به‌روزرسانی شده است. این فهرست شامل هر بودجه، وضعیت استودیو، نیازهای تولید و سلیقه‌ای می شود. اگر به دنبال خرید بلندگوی مانیتورینگ هستید حتما به این لیست نگاهی بیاندازید.

چگونگی انتخاب بهترین اسپیکر مانیتورینگ

چگونه باید یک جفت اسپیکر مانیتورینگ را از لیست ما انتخاب کنید؟ عوامل مختلفی بر تصمیم شما تأثیر می گذارند. این جا پرسش هایی به ترتیب اهمیت آمده است که باید از خود بپرسید:

بودجه من برای خرید Monitoring Speaker چقدر است؟

مانیتورهای استودیویی ارزان نیستند. ما فهرست را به گونه‌ای سازماندهی کرده‌ایم که متناسب با بودجه‌های مختلف باشد. به خاطر داشته باشید مانیتورهای گران تر بازدهی کاهشی دارند.

اندازه اتاقم چقدر است؟

واژه های نزدیک برد و میان برد را پایین تر خواهید دید. اتاق های میکس کوچک به نمایشگرهای کوچک تری نیاز دارند. اگر مانیتورهای بزرگ را در یک فضای کوچک بگذارید، صدایی مانند بوم خواهند داشت و صدای دقیقی نخواهید شنید. در اتاق‌های بزرگ‌تر می‌توانید استودیو مانیتورها را دورتر از خود بگذارید (مانیتورهای میان برد). این گونه می‌توانید از درایورهای بزرگ تر مانیتور رهایی یابید.

آیا اتاقم آکوستیک شده است؟

بهترین بهترین اسپیکر مانیتورینگ (Studio Monitors) فقط در جایی صدای شگفت‌انگیزی خواهند داشت که به خوبی آکوستیک شده باشد. اگر اتاق شما آکوستیک مناسبی نداشته باشد، هزینه‌کردن برای بلندگو‌های پیشرفته معنایی ندارد. یک جفت مانیتور 500 دلاری در اتاقی با آکوستیک درمانی  1000 دلاری بسیار بهتر از یک جفت مانیتور 1500 دلاری در اتاقی بی آکوستیک خواهد بود. به یاد داشته باشید که فوم آکوستیک هیچ کاری نمی کند! بهترین کار این است که bass trap سنگین با جرم زیاد داشته باشید تا بازتاب فرکانس های پایین کم تر بشود.

چه نوع صدایی را می سازم؟

بیشتر  Studio Monitors همه کاره هستند. بنابراین پیشنهاد های کم تری برای ژانر های دیگر داریم. پایین تر به چند مانیتور اشاره خواهیم کرد که در تنظیمات ویژه از استودیو به خوبی کار می کنند. برند هایی مانند Focal واکنش خوبی به فرکانس های بالا نشان می دهند که برای وکال مناسب تر هستند. همچنین برخی از اسپیکر های استودیویی با درایورهای کوچک‌تر نمی توانند فرکانس‌های پایین موسیقی الکترونیک را پخش کنند.

یک جفت مانیتور استودیویی چه در سطح پایین یا بالارده ارزش باورنکردنی را به استودیو می آورد.

بهترین اسپیکر مانیتورینگ ارزان قیمت (کمتر از 400 دلار برای هر جفت)

بهترین اسپیکر مانیتورینگ - JBL LSR305P MKII

JBL LSR305P MKII

قیمت هر جفت: 258 دلار

محدوده فرکانس: 43Hz-24kHz

بلندگو: 2 تایی

اندازه درایور: 5 اینچ

با JBL های قدیمی قابل اعتماد شروع می کنیم. این ها مانیتورهای پیشنهادی برای نخستین خریداران هستند. ارزش قیمت بی‌ مانند است. پس از خرید یک جفت LSR305 دیگر نیاز به ارتقا نخواهید داشت. مگر هنگامی که بخواهید 1000 دلار خرج کنید. آن ها بازه EQ متعادلی دارند. این بدان معنی است که اگر چیدمان اتاق شما خیلی خوب هم نباشد، صدای بهتری از آن ها نسبت به سایر مانیتورها دریافت خواهید کرد که برای چیدمان مشخص و دقیق تری ساخته شده اند.

Studio Monitors - KRK Rokit 5

KRK Rokit 5

قیمت هر جفت: 358 دلار

محدوده فرکانس: 43Hz-40kHz

بلندگو: 2 تایی

اندازه درایور: 5 اینچ

حتما عکس هایی از Rokits را در استودیوهای آهنگسازان مورد علاقه خود دیده‌اید. زیبایی نمادین زرد و مشکی آن ها برای بسیاری از آهنگسازان موسیقی الکترونیک یک عنصر اساسی است و kevlar tweeter پایداری طولانی مدت را تضمین می کند. برنامه KRK همراه به شما امکان می دهد مانیتورها را برای اتاقتان کالیبره کنید. این برنامه جایگزین Sonarworks نیست اما کاربرد دارد. Rokit به دلیل پاسخگویی متعادل در فرکانس های پایین شناخته شده‌اند. آن ها برای استفاده طولانی با کم ترین خستگی برای گوش ساخته شده‌اند. KRK انتخابی عالی برای آهنگسازان تازه‌کاری است که دوست دارند ساعت ها کار کنند.

بهترین اسپیکر مانیتورینگ (Studio Monitors) در سال 2022 - PreSonus Eris E5

PreSonus Eris E5

قیمت هر جفت: 250 دلار

محدوده فرکانس: 53Hz-22kHz

بلندگو: 2 تایی

اندازه درایور: 5 اینچ و 1.25 اینچ

انتخابی دیگر برای نخست جفت مانیتور استودیو شماست. هنگامی که سخن از پاسخ فرکانس ها و همچنین شفافیت فرکانس های بالا به میان می‌آید، tweeter گنبدی شکل و ابریشمی E5s می تواند نسبت به اسپیکر مانیتورینگ هم قیمتش شفافیت بی مانند را ارائه کند. باید به پشتیبانی نکردن فرکانس های پایین تر توسط این مانیتور توجه داشته باشید. زیرا E5 توانایی پخش فرکانس های Sub زیر 53Hz را ندارد. بنابراین باید همزمان از هدفون های مانیتورینگ یا یک subwoofer استفاده کنید. یک فیلتر low cut برای 80Hz/100Hz نیز دارد که برای کار شبانه و جلوگیری از آزردن همسایه ها عالی است.

اسپیکر - Yamaha HS5

Yamaha HS5

قیمت هر جفت: 400 دلار

محدوده فرکانس: 54Hz-30kHz

بلندگو: 2 تایی

اندازه درایور: 5 اینچ

سری HS Yamaha (HS5، HS7، HS8) همگی اسپیکر های مانیتورینگ عالی و انتخاب بسیاری از آهنگسازان هستند. HS5 کمی پایین تر از 400 دلار برای یک جفت هستند. اگر برای نخستین مانیتور استودیویی انتخابشان کنید هرگز ناامید نخواهید شد.  شفافیت و میکسی که در HS5s خوب باشد در دیگر سناریوهای شنیداری خوب خواهد بود. کنترل‌های ROOM CONTROL و HIGH TRIM به شما این امکان را می‌دهند که مانیتورها را  برای صدای بهتر در اتاق تنظیم کنید.

مانیتورینگ - Kali Audio LP-6

Kali Audio LP-6

قیمت هر جفت: 298 دلار

محدوده فرکانس: 45Hz-21kHz

بلندگو: 2 تایی

اندازه درایور: 6.5 اینچ و 1 اینچ

آخرین اسپیکر مانیتورینگ ارزان قیمت ما Kali Audio LP-6s هستند. دلیل جای گرفتن آن ها در لیست ما ساده است. آن ها با قیمتی پایین، بسیار شفاف هستند. راه اندازی آن ها ساده است. با Boundary EQ می توانید مانیتورها را برای اتاق تنظیم کنید. به دیوار نزدیک باشید، مانیتورها روی پایه‌ یا میز باشند بازهم تنظیماتی برای شما وجود دارد. پاسخ فرکانس خنثی و گزینه های قابل تنظیم آن را به بهترین انتخاب با این قیمت تبدیل کرده است.

بهترین اسپیکر مانیتورینگ با قیمت متوسط (400-1000 دلار)

بهترین اسپیکر مانیتورینگ - یاماها HS8

یاماها HS8

قیمت هر جفت: 740 دلار

محدوده فرکانس: 38Hz-30kHz

بلندگو: 2 تایی

اندازه درایور: 8 اینچ

HS8s مانند دوست داشتنی HS5s است اما پاسخگویی فرکانس های پایین بهبود یافته است. با woofer های 8 اینچی، می تواند فرکانس هایی تا 38Hz را  پخش ‌کند. همان بخشی از فرکانس‌های پایین‌تر که به ترک ها اضافه می‌کنید. شفافیت فرکانس های پایین که سری HS به آن معروف است، HS8s را به انتخابی خیلی خوب برای هر استودیوی خانگی تبدیل کرده است. Serik بنیانگذار Hyperbits، از این Monitoring Speakers در استودیوی خانگی خود استفاده می کند.

بهترین اسپیکر مانیتورینگ (Studio Monitors) - KRK Rokit RP7 G4

KRK Rokit RP7 G4

قیمت هر جفت: 420 دلار

محدوده فرکانس: 42Hz-40kHz

بلندگو: 2 تایی

اندازه درایور: 7 اینچ

RP7 برای Rokit 5 همان HS8 برای HS5 هستند. RP7 همه چیزهایی را دارد که در مورد Rokit 5 دوست داریم. پایداری طولانی، تنظیم پذیری برای اتاق های گوناگون، و خستگی کم برای گوش ها و همچنین توانایی چخش فرکانس های پایین تر را دارد. با Woofer 7 اینچی می توانید بیش تر فرکانس های مهم Sub bass را پخش کنید. RP7 کمی بالاتر از 400 دلار است. بنابراین انتخابی بسیار خوب برای آهنگسازان دوستدار Woofer های بزرگ تر و بودجه کم است. همچنین پدهای iso-foam به کاهش قیمت این استودیو مانیتور کمک می کند.

Studio Monitors - Genelec 8010A

Genelec 8010A

قیمت هر جفت: 700 دلار

محدوده فرکانس: 67Hz-25kHz

بلندگو: 2 تایی

اندازه درایور: 3 اینچ 0.75 اینچ

هنکامی که از بهترین تولیدکنندگان دستگاه های صوتی حرفه ای سخنی به میان می آید، Genelec به نخستین گزینه در لیست همه است. اگر به بهترین استودیوهای جهان بروید و مانیتورهای Genelec را پیدا خواهید کرد. این انتخابی بسیار خوب برای مانیتور و اتاق های میکس کوچک است. داشتن بلندگوهای زیاد در اتاق صدای مبهم را برای فرنکانس های پایین ایجاد می کند. درایورهای کوچک تر می توانند از آن جلوگیری کنند. به یاد داشته باشید که این مدل از فرکانس های خیلی پایین پشتیبانی نمی کند. بنابراین آهنگسازان الکترونیکی باید از هدفون مانیتورینگ استفاده کنند. اندازه کوچک آن ها یک امتیاز دیگر است.

مانیتور - Mackie MR824

Mackie MR824

قیمت هر جفت: 540 دلار

محدوده فرکانس: 35Hz-20kHz

بلندگو: 2 تایی

اندازه درایور: 8 اینچ

Mackie نام بزرگ دیگری در مانیتورهای استودیویی است. MR824 نمونه‌ای از سازش بین قیمت و کارکرد است. Woofer polypropylene و tweeter گنبد ابریشمی پاسخ بسیار متعادلی دارند. این مانیتورها می توانند به خوبی در ژانرهای گسترده‌ای کار کنند. اگر امروز موسیقی الکترونیک میکس می کنید، فردا پادکست و پس فردا ضبط خواننده رپ دارید می توانید از این مانیتورها اسفاده کنید. همچنین کابینت چوبی شیک و هوای حرفه‌ای را به هر استودیویی می بخشد. کاربران Pro Tools می توانند library ۲۳ پلاگینی Mackie’s Musician Collection را رایگان دریافت می کنند.

بهترین اسپیکر مانیتورینگ (Studio Monitors) - Dynaudio BM5 mkIII

Dynaudio BM5 mkIII

قیمت هر جفت: 1000 دلار

محدوده فرکانس: 42Hz-24kHz

بلندگو: 2 تایی

اندازه درایور: 7 اینچ

Dynaudio نزدیک به 40 سال است که بلندگو می سازد و برخی از بهترین مانیتورهای استودیویی بازار را تولید می کند. BM5 پرچمدار مانیتور نزدیک برد این شرکت است. آن ها به گونه‌ای کوچک طراحی شده اند که فرکانس های پایین تر را با توانایی مانیتور های بزرگ تر داشته باشند. آوازه Couple Dynaudio برای ساخت بلندگوهای مانیتورینگ استاندارد صنعتی با گزینه‌های فیلتر high pass برای همراهی subwoofer و یا چیز های دیگر دارد. شما می توانید یک جفت مانیتور بی مانند با کم تر از 1000 دلار داشته باشید.

 

بهترین بهترین اسپیکر مانیتورینگ حرفه ای و گران قیمت (1000-5000 دلار)

بهترین اسپیکر مانیتورینگ (Studio Monitors) در سال 2022 - Adam A7X

Adam A7X

قیمت هر جفت: 1500 دلار

محدوده فرکانس: 42Hz-50kHz

بلندگو: 2 تایی

اندازه درایور: 7 اینچ 2 اینچ

آمریکایی ها شیفته‌ی مهندسی آلمانی هستند. شاید این نتیجه سال‌ها تبلیغات BMW باشد که در هر دوره بازی های گلف می بینم! این شرکت BMW های مانیتورهای استودیویی را می سازد. این ها ماشین هایی کارا، روان و ساخته دست در برلین هستند که هر مهندس صدا حرفه ای را خوشحال خواهد کرد. انتخابی خیلی خوب برای اتاق های میکس کوچک و متوسط ​​هستند. tweeter های روبانی تا شده X-ART می توانند فرکانس بیش تری نسبت به اسپیکرهای مانیتورینگ هم رده پخش کنند.

بهترین اسپیکر مانیتورینگ - Focal Shape 65

Focal Shape 65

قیمت هر جفت: 2000 دلار

محدوده فرکانس: 40Hz-35kHz

بلندگو: 2 تایی

اندازه درایور: 6.5 اینچ 1 اینچ

Zach و Pete که دو مربی Hyperbits هستند از مانیتور های Focal Shape استفاده می کنند. Shape 65s یک رادیاتور گذرا در کنار مانیتور دارد که به کاهش بسیاری از فرکانس پایین که در اتاق‌های میکس کوچک کمک می‌کند. یعنی آن ها می‌توانید را بدون مشکل به دیوار نزدیک کنید. اسپیکر مانیتورینگ Focal Shape به دلیل شفافیت در mid و high، پاسخ کنترل‌شده در فرکانس های پایین شناخته می‌شوند. این مدل از بهترین گزینه‌های یک استودیوی خانگی است.

 اسپیکر مانیتورینگ - HEDD Audio Type 20

HEDD Audio Type 20

قیمت هر جفت: 3998 دلار

محدوده فرکانس: 32Hz-50kHz

بلندگو: 3 تایی

اندازه درایور: 7، 4 اینچ و tweeter

شاید با HEDD Audio آشنایی نداشته باشید. این شرکت از سال 2015 آغاز به کار کرد. Klaus Heinz رئیس سابق بخش تحقیق و توسعه در ADAM Audio آن را بنا کرده است. این ها اولین مانیتورهای سه تایی در لیست هستند. صادقانه بگویم این مانیتورها را نخرید مگر این که اتاقتان به خوبی آکوستیک باشد. به دلیل طراحی سه تایی، بازه کاربردی این اسپیکر مانیتورینگ کوچک است. بنابراین اگر فقط در جای مناسب باشید صدایشان بسیار چشمگیر خواهد شد. پلاگین Linearizer به کالیبره کردن پاسخ فرکانسی و زمانی (مشکلات Phase) کمک می کند تا بتوانید مانیتورها را برای اتاق میکس بهینه کنید.

مانیتورینگ - Focal Solo6 Be

Focal Solo6 Be

قیمت هر جفت: 2998 دلار

محدوده فرکانس: 40Hz-40kHz

بلندگو: 2 تایی

اندازه درایور: 6.5 اینچ 1 اینچ

ما عاشق این اسپیکر مانیتورینگ هستیم و آن ها بهترین های این بازه‌ی قیمتی هستند. Solo6 Bes با پاسخ خنثی و فرکانس پایین شفاف برای مانیتورهای برد نزدیک شناخته می شود (نیازی به sub ندارد).  همچنین tweeter گنبدی وارون beryllium شفافیت بی مانندی دارد. ما این Monitoring Speaker را برای همه ژانرهای موسیقی پیشنهاد می کنیم. اما شفافیت high به ویژه هنگام کار با وکال بسیار به کار خواهد آمد.

بهترین اسپیکر - Neumann KH 310

Neumann KH 310

قیمت هر جفت: 4400 دلار

محدوده فرکانس: 34Hz-21kHz

بلندگو: 3 تایی

اندازه درایور: 8.25 اینچ 3 اینچ

واپسین اسپیکر مانیتورینگ در این رده! طراحی سه تایی شفافیت mid آن ها را برای آواز، سینت و گیتار مناسب کرده است. Woofer 8.25 اینچی فرکانس های پایین را بدون دشواری پخش می کنند که در میکس موسیقی الکترونیک بسیار کاربرد دارد. برخلاف طراحی سه تایی HEDD Type 20s، این مدل می تواند بازه شنیداری بیشتری را پشتیبانی کند . همین آن ها را برای اتاق‌های میکسی مناسب می کند که به خوبی آکوستیک نشده‌اند. یا آهنگسازانی که با دیگران در اتاق کار می‌کنند. این مانیتورها را برای توانایی پخش شفاف فرکانس پایین می‌خرید. همچنین با برنامه Neumann برای iPad می توانید Monitor را کالیبره کنید و آن ها را به بهترین انتخاب ماندگار تبدیل کنید.

بهترین بهترین اسپیکر مانیتورینگ میان رده (Studio Monitors) (1000-5000 دلار)

باید پیشاپیش هشداری برای  برای خرید این مانیتورها بدهم. این ها از بهترین اسپیکر های مانیتورینگ جهان هستند اما اگر در یک اتاق حرفه ای کار نمی کنید، خرید هیچ یک از موارد زیر برای شما منطقی نخواهد بود. اگر بودجه زیادی دارید پیشنهاد می کنم پیش از انتخاب مانیتورهای حرفه‌ای، آن را برای آکوستیک کردن اتاق هزینه کنید.

باز هم می گویم که این مانیتورها برای اتاق های حرفه‌ای و آکوستیک هستند. اگر در چنین جایی کار می کنید، این مانیتورها صداییی بی مانند خواهند داشت.

بهترین اسپیکر - Focal Solo6 Be

Focal Solo6 Be

قیمت هر جفت: 5998 دلار

محدوده فرکانس: 35Hz-40kHz

بلندگو: 3 تایی

اندازه درایور: 8، 5، 1 اینچ

آیا به یاد دارید که چقدر از Focal Solo6 Be خوشمان می آمد؟ این ها نسخه سه تایی Solo6s  هستند که سطح خنثی بهتر و فرکانس های پایین‌تر نیرومندتری دارند. برخی از مهندسان سوگند می خورند که چندین گونه اسپیکر مانیتورینگ در استودیو داشتند و برای کار های گوناگون از آن ها استفاده می کردند. اما Trio6s همان کار را با یک جفت استودیو مانیتور انجام می دهد. می‌توانید از راه دور بین بلنگو سه‌تایی به دوتایی جا به جا شوید که فقط از درایورهای ۵ و ۱ اینچی و پاسخ فرکانسی بین 90Hz-20kHz استفاده می‌کند. beryllium tweeter درست مانند Solo6s شفافیت بی مانندی در فرکانس های بالا دارد که برای میکس وکال و هر چیز دیگری بسیار خوب است.

بهترین اسپیکر مانیتورینگ - ATC SCM50ASL

ATC SCM50ASL

قیمت هر جفت: 15500 دلار

محدوده فرکانس: 38Hz-20kHz

بلندگو: 3 تایی

اندازه درایور: 9.2 اینچ 3 اینچ

ATC بهترین مانیتورهای استودیویی در جهان را می سازد. SCM50ASL مانیتورهای میان برد هستند. برای اتاق های بزرگ استودیو هستند و در فاصله از شنونده جاگذاری می شوند. این مانیتورها دست ساز و سفارشی هستند و کاربرد اصلی آن ها در استودیوهای حرفه ای مسترینگ است. اگر بودجه زیادی برای ساختن اتاق میکس با طراحی خوب دارید می توانید یک جفت SCM50ASL بخرید و از صدای بهترین استودیوهای جهان لذت ببرید.

بهترین اسپیکر مانیتورینگ (Studio Monitors) در سال 2022 - Genelec The Ones 8341A

Genelec The Ones 8341A

قیمت هر جفت: 5900 دلار

محدوده فرکانس: 45Hz-20kHz

بلندگو: 3 تایی

اندازه درایور: 6.6 اینچ 3.5 اینچ 0.75 اینچ

همه درباره‌ی یافتن نیمه‌ی گمشده خود صحبت می کنند. می دانید که او مناسب شماست و می خواهید همه‌ی عمرتان را با او بگذرانید.  Genelec نام سری از مانیتورها را The Ones گذاشتند و چیزی باورنکردنی را به بازار دادند. Ones چیزی بین نزدیک و میان برد است و پاسخ فرکانسی فشرده و خنثی دارد. فناوری اسپیکر مانیتورینگ Active هوشمند Genelec می تواند مانیتور را با ویژگی‌های اتاق میکس شما بهینه‌سازی ‌کند. همچنین بازه صوتی بزرگی را در می گیرند. این اسپیکر مانیتورینگ بهترین انتخاب برای کیفیت صدای پیشرفته هستند و کوچک هستند. شاید آن ها نیمه گمشده شما باشند!

Barefoot MicroMain27

Barefoot MicroMain27

قیمت هر جفت: 21990 دلار

محدوده فرکانس: 30Hz-45kHz

بلندگو: 3.5 جهته

اندازه درایور: 10 اینچ 5.5 اینچ

این مدل انتخابی مناسب برای هزاران نفر از بهترین سازندگان موسیقی الکترونیک در جهان مانند Skrillex، Flume، Joris Voorn و Tchami است. پاسخ فرکانس پایین بیرون آمده از subwoofer 10 اینچی آن از بهترین های لیست ما است. شفافیت در mid و high به اندازه هر اسپیکر مانیتورینگ دیگری در این لیست است. فناوری MEME مانند Focal Trio6s کار می‌کند. می‌توانید بین حالت‌های گوناگون پخش جابه‌جا شوید و بلندگوها و محیط‌های شنیداری بسیاری را شبیه‌سازی کنید. این ویژگی به شنونده کمک می کند تا دریابد میکس در تنظیمات مختلف چگونه شنیده می شود.

بهترین اسپیکر مانیتورینگ (Studio Monitors) در سال 2022 - PMC twotwo

PMC twotwo.6

قیمت هر جفت: 5250 دلار

محدوده فرکانس: 40Hz-25kHz

بلندگو: 2 تایی

اندازه درایور: 6.5 اینچ 1 اینچ

و این هم از آخرین اسپیکر مانیتورینگ در لیست ما! این مانیتور برای اتاق های کوچک تا متوسط ​​ساخته شده است.  که اگر در این بازه قیمتی دنبال چیزی هستید باید به نبودن subwoofer 10 اینچی در این مدل نیم نگاهی داشته باشید. PMC از فناوری bass-loading ساخت خودشان استفاده می کند. این فناوری حتی با کوچکی مانیتورها می تواند همهی فرکانس های پایین را پخش کند. این اسپیکر مانیتورینگ با ویژگی پاکسازی فرکانس‌های mid ساخته شده‌اند که در مانیتورهای دو تاییی‌ دردسرساز باشند. هنگامی که سخن از مانیتور های کوچک و باریک به میان بیاید، مانیتورهای twotwo.6 گزینه بسیار خوبی هستند.

آکوستیک سازی اتاق

به یاد داشته باشید که آکوستیک سازی اتاق به اندازه انتخاب مانیتور برای کیفیت صدا مهم است. مانیتورها همیشه به اندازه  که آکوستیک اتاق اجازه دهد کیفیت خواهند داشت. گاهی سرمایه گذاری بیشتر روی آکوستیک سازی دستاورد بهتری به همراه دارد . در نهایت مانیتورهای شما چگونگی گوش دادن به آهنگ هایتان تعیین می‌کنند و بخشی مهم از صدای ساخته شده می‌شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *