هنرآکادمی

بهترین نرم افزار DJ در سال 2022

بهترین نرم افزار DJ در سال 2022

آیا به هنگام آهنگ گوش دادن به انتخاب آهنگ بعدی فکر کرده‌اید؟ اگر پاسختان بله است پس شما یک DJ هستید! اما برای این که در واقعیت DJ شوید، باید بتوانید این ایده ها را مانند حرفه ای ها در رویداد ها و پخش های زنده کنار هم بگذارید و میکس کنید. خوشبختانه برای شما هزینه DJ شدن بسیار پایین است. نیم قرن از زمانی که  DJ‌ های دیسکو و هیپ‌هاپ استانداردی را برای استفاده از دو turntable و یک میکسر DJ برای میکس break های پریکاشن دار مهمانی‌ها تعیین کردند.در این مقاله آکادمی هنر به بهترین نرم افزار DJ در سال 2022 اشاره میکنم. چندین نرم افزار DJ دیجیتالی با قیمت های پایین و رایگان وجود دارد. آن ها به هر کسی که لپ تاپ یا تبلت دارد اجازه می‌دهند که به میکس دیجیتالی بپردازند. بهترین نرم‌افزار DJ باید شما اجازه دهد که خود را از هر بندی رها کنید، تخیل خود را به واقعیت برسانید و بی اندازه سرگرم شوید؛ در حالی که امکان یادگیری و رشد هم فراهم کند. همه از یک نرم افزار نمی توانند استفاده کنند. همان طور که هر کسی دلیلی متفاوت از دیگری برای DJ شدن و یادگیری آن دارد.

بهترین نرم افزار برای استفاده حرفه‌ای: Serato DJ Pro

بهترین نرم افزار برای شروع با کنترلرهای سخت افزاری: Serato DJ Lite

بهترین نرم افزار برای کاربری خانگی:  VirtualDJ

بهترین نرم افزار قابل حمل برای مهمانی: rekordbox

بهترین نرم افزار برای میکس گاه به گاه iPad: Traktor DJ 2

چگونه این نرم افزارهای DJ را انتخاب کردیم

انتخاب‌های ما شامل جدیدترین محصولاتی است که توسط حرفه‌ای‌ها و همچنین تازه‌کاران استفاده می‌شوند. همچنین بازخوردهای کاربران و تجربیات آن ها نیز کمک گرفته شده است. برخی از این انتخاب ها کم امکانات اما رایگان هستند، در حالی که برخی دیگر با ویژگی های بهتر و بیش تر، اشتراک ماهانه یا قیمت ثابتی را برای دانلود ارائه می دهند. این نویسنده نیمی از عمر DJ خود را با عشق عمیق به هنر و ترجیح سنتی آنالوگ کار کرده است، اما کاملا برای استفاده از نرم‌افزار DJ آماده شده است. انتخاب‌های حرفه‌ای در چهار سال گذشته مورد آزمایش قرار گرفته‌اند و در کلاس‌های خصوصی DJ و در رویدادهای بزرگ استفاده شده‌اند مانند  Coachella Valley Music و vibrant Art Studios. سایر محصولات نیز در خانه آزمایش شده اند.

هنگام خرید بهترین نرم افزار DJ چه نکاتی را باید در نظر گرفت

نخست به این فکر کنید که آیا می‌خواهید آهنگ‌ها را برای خود و دوستانتان میکس کنید یا یادگیری تاریخ و فرهنگ DJ برایتان جذاب‌تر است. یا می خواهید  روی تجهیزات سرمایه‌گذاری کنید. شاید هم روزی به سرگرمی ویژه یا شغل شما تبدیل شود. در نظر بگیرید که آیا سخت‌افزاری می‌خواهید که تجربه‌ای بهتری از میکس داشته باشید یا نه. این ممکن است شما را به سمت Serato DJ Pro  ببرد. اگر فقط از برنامه گوشی، تبلت یا رایانه استفاده می کنید Traktor DJ 2 یا djay pro مناسب تر است. یا اگر نمی خواهید پولی خرج کنید، نگاهی به VirtualDJ بیندازید. هنگام میکس کردن، موارد زیر را به یاد آورده و در نظر بگیرید.

اصول اولیه نرم افزار DJ چیست؟

تمامی نرم افزارهای DJ امکان سازماندهی و پخش فایل های صوتی دیجیتال را دارند. در حالی که رابط کاربری آن ها بسیار متفاوت است اما آن ها دو یا چند کانال برای بارگزاری فایل‌های صوتی دارند. به علاوه می توانید آهنگ را نشان گذاری کنید تا خیلی سریع به جایی که می خواهید جابه جا شوید. هنگام پخش همزمان دو آهنگ، می توانید آنچه را که شنونده از هر کدام می شنود را با Slider به نام crossfader  کنترل کنید.این Slider خروجی بین دو کانال را کنترل می کند. بسته به نرم افزار، EQ  و افکت های زیادی برای استفاده وجود دارند. مانند الگوریتم هایی که به همگام سازی سرعت دو آهنگ کمک می کنند تا بتوانید روی انتخاب و یا دستکاری آهنگ ها تمرکز کنید. کسانی که می خواهند از مهارت‌های دیداری برای زمان‌بندی استفاده کنند می توانند فایل‌های صوتی به شکل موج‌ نمایش بدهند.

قیمت این نرم افزارها چقدر است؟

نرم‌افزار های رایگان امکانات محدود و پایه را ارائه می‌دهند. برخی نیز نسخه پولی با اشتراک ماهانه یا قیمت ثابت دارند. به عنوان مثال استفاده از Serato DJ Lite رایگان است. در حالی که Serato DJ Pro ماهانه 9.99 دلار یا هزینه ثابت 149 دلار هزینه دارد.

بهترین راه استفاده از نرم افزار DJ چیست؟

پاسخ درستی برای بهترین روش استفاده از نرم افزار DJ وجود ندارد. اگر به میکس گاه و بی گاه آهنگ ها علاقه دارید از برنامه در تبلت، تلفن یا نسخه رایانه و رایگان برنامه استفاده کنید. اگر می‌خواهید یک تجربه حرفه‌ای داشته باشید باید لپ‌تاپ را به controller متصل کنید. Controller دستگاهی است که یک crossfader فیزیکی دارد و دو turntable شبیه‌سازی  کند. همچنین یک Mixer DJ که می‌توان آن را دستکاری کرد. می‌توانید controller هایی را بخرید که توسط شرکت برای نرم افزارهایشان ساخته شده‌اند، یا مدل های دیگر که می توانید همه ی دکمه ها و گردانه ها و چیزهای دیگر آن را دستی تنظیم کنید. همچنین می‌توان لپ‌تاپ را به میکسری وصل کرد که به turntable وصل است. و آن ها با رمزنگاری دیجیتالی Vinyl یا به روش سنتی با Phase (Wireless DJ Controler) آهنگ پخش ‌کنند.

آیا با نرم افزار DJ می توان موسیقی ساخت؟

با برخی از برنامه‌ها مانند Serato DJ Pro می توانید کارهایی را که انجام می‌دهید را ضبط کنید. بنابراین می‌توانید ریمیکس، ویرایش و آزمایش‌ کنید و همزمان آن ها را ذخیره کنید. اما برای ساختن و بازسازی واقعی آهنگ‌ها، برخی از DJ ها یاد می‌گیرند که چگونه از نرم‌افزار تولید موسیقی یا DAW مانند Ableton Live یا Serato Studio استفاده کنند.

بهترین بررسی و پیشنهادها برای نرم افزار DJ

با نرم‌افزارهای DJ می توانید آهنگ‌ها و صداهای متفاوت را در میکس جدید و با استفاده از تخیل خودتان میکس کنید. این جا پیشنهاد های برتر ما آمده‌اند که همه در آزادسازی جنبه‌های خلاقانه موسیقی و سرگرمی به شما کمک می کنند.

بهترین نرم افزار برای استفاده حرفه ای: Serato DJ Pro

برای حرفه‌ای‌هایی که به چیزی قابل اعتماد نیاز دارند

Serato DJ Pro

مشخصات:

OS: Windows و macOS

RAM: 4GB

HDD: 5GB

سازگار با DJ Controller: بله

وقتی بخواهید میکس های سریع، خلاقانه و دقیق کنید، پاسخ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسبی از Serato DJ Pro می گیرید.

ویژگی‌ها

+دارای استاندارد های حرفه ای

+پاسخ سخت افزاری-نرم افزاری سریع

+مدیریت Library

کاستی‌ها

-برای استفاده از بیش از یک deck به سخت افزار نیاز دارد

-می توان ناگهان پخش برعکس آهنگ را فعال کرد

-مجانی نیست

اگر DJ‌ های حرفه‌ای پخش زنده یا اجرا داشته باشند، Serato DJ Pro برنامه‌ انتخابی آن ها است. نشان گذاری های بی‌پایان در آهنگ، از Sampler به هنگام اجرا استفاده کنید، loop بسازید و همه کارهایتان را ضبط کنید. رابط کاربری شسته رفته‌ای دارد. میتوانید بین حالت تاریک یا حالت سفید و چندین نمایش برای ترک ها انتخاب کنید. سادگی در همه چیز  هنگامی مورد توجه قرار می‌گیرد که ساعت‌های طولانی DJ کنید و همواره به صفحه‌نمایش خیره شوید. که این خود می‌تواند خسته‌کننده باشد،. اگر می‌خواهید FX اضافه کنید یا آهنگ‌ها را سفارشی کنید، بسته‌های زیادی برای خرید وجود دارند. ویدیو های آموزشی زیادی به توضیح و گسترش مهارت‌ها کمک می‌کنند. Serato DJ Pro با قیمت 9.99 دلار در ماه یا هزینه ثابت 149 دلار در دسترس است. فقط روی Windows و macOS کار می کند. می توانید Serato Remote را برای iPad یا Serato Remote Mini برای iPhone دانلود کنید و از آن برای کنترل تنظیمات استفاده کنید. با این حال استفاده کامل از Serato به سخت‌افزار نیاز دارد. بنابراین اگر می‌خواهید trackpad به عنوان رابط اصلی شما باشد به سراغ گزینه‌های دیگر بروید.

بهترین نرم افزار برای شروع DJ با کنترلرهای سخت افزاری: Serato DJ Lite

نسخه رایگان و کوچک شده Serato DJ Pro که تازه‌کاران می توانند از آن برای لمس واقعی بهترین کارکرد استفاده کنند.

نرم افزار Serato DJ Lite

مشخصات:

OS: Windows و macOS

RAM: 4 GB

HDD: 5 GB

سازگار با DJ Controller: بله

ویژگی ها به اندازه کافی شبیه نسخه پولی آن هستند تا تازه‌کاران در یک دوره یادگیری مثبت قرار بگیرند.

ویژگی‌ها

+رایگان

+آهنگ ها را مستقیماً از iTunes پخش می کند

+امکانات استاندارد را دارد

کاستی‌ها

-حالت های نمایش کمتر

-نمی توان لیست پخش ایجاد کرد

-نمی‌توان history میکس را بررسی کرد

اگر می خواهید شروع به یادگیری DJ با نرم افزار رایگان کنید که شبیه به نرم افزار مورد استفاده حرفه ای ها است ، Serato DJ Lite گزینه مناسبی خواهد بود. با تمرین می تواند رشد شما را تضمین کند. Serato DJ Pro دارای چهار deck است که می توانید همزمان بارگذاری کنید. در حالی که Serato DJ Lite در حالت تمرین فقط دو deck دارد. اما اگر تازه کار هستید، باید با دو deck شروع کنید تا سردرگم نشوید. با گزینه Practice Mode می توانید را در رایانه خود بدون نیاز به اتصال آن به سخت افزار سازگار با Serato کار کنید. این ویژگی نرم افزار را به یکی از بهترین ها برای تازه‌کاران تبدیل می کند. اما اگر تصمیم گرفتید که DJ کنترلر بخرید و با آن متصل شوید، تجربه واقعی میکس با این برنامه را در Windows و macOS خواهید داشت.

بهترین نرم افزار DJ برای خانه:  VirtualDJ

تازه‌‌کاران عاشق VirtualDJ هستند زیرا هیچ هزینه‌ای برای استفاده خانگی ندارد و با بسیاری از سخت افزارها سازگار است.

نرم افزار VirtualDJ

مشخصات:

OS: Windows و macOS

RAM: 8 GB

HDD: 600 MB

سازگار با DJ Controller: بله

رابط‌های مختلف به کاربر اجازه می‌دهند با ویژگی‌های اولیه بازی کند یا موارد پیشرفته‌تر را بیاموزد. همین VirtualDJ را برای سرگرمی یا اهداف حرفه‌ای عالی می‌کند.

ویژگی‌ها

+رایگان

+جداسازی ترک در زمان واقعی

+دروس آنلاین دارد

کاستی‌ها

-به طور گسترده توسط حرفه ای ها استفاده نمی شود

-می تواند مشکلات تاخیر داشته باشد

-بدون سخت افزار ویژه‌ی خودش است

Atomix VirtualDJ 2021 دارای ویژگی‌های فراوانی است. این برنامه علاقه‌مندانی را که تا حالا میکس نکرده‌اند را با روش‌های بی‌نهایت میکس صدا هیجان زده می کند. یکی از امکاناتش جداسازی ترک ها است. این به شما امکان می دهد که بخش های مختلف آهنگ را به آسانی میکس کنید. علیرغم محبوبیت جهانی آن در بین کاربران خانگی Windows و macOS و تمجیدهای کلی از سوی DJ های با تجربه، به عنوان استانداردی برای کاربری حرفه‌ای مورد استفاده قرار نگرفته است. از  rekordbox یا Serato DJ Pro  بیش تر استفاده می شود. حتی نسخه رایگان VirtualDJ Home با دستگاه های شرکت های معروفی مانند Pioneer، Denon و Numark سازگار است. این برنامه گزینه مناسبی برای کسانی است که می خواهند وارد اصول اولیه و بازی با ترک ها بشوند. و پس از تغییر اهداف و دلایل، از virtual DJ به برنامه‌ای بهتر یا VirtualDJ Pro بروند.

بهترین نرم افزار DJ قابل حمل برای مهمانی: rekordbox

جادوگر سازماندهی و برچسب گذاری کتابخانه صوتی!

بهترین نرم افزار DJ قابل حمل برای مهمانی: rekordbox

مشخصات:

OS: Windows و macOS

RAM: GB 4

HDD: GB 2

سازگار با DJ Controller: بله

این نرم افزار با Android و ios نیز کار می کند. کتابخانه دیجیتالی گسترده و پرکاربردی دارد که شامل هر تغییر سرعت، ژانر و حال مهمانی می شود.

ویژگی‌ها

+ابزار عالی مدیریت موسیقی

+روی اندروید و iOS کار می کند

+نسخه رایگان

کاستی‌ها

-نسخه پولی نیاز به اشتراک گران قیمت دارد

-می تواند باگ داشته باشد

-محدود به سخت افزار Pioneer است

Pioneer rekordbox 6 برای استفاده از نرم‌افزار مدیریت موسیقی رایگان و بر پایه Cloud است. تا کتابخانه شما را نه تنها زیبا و مرتب کند، بلکه با برچسب‌های سفارشی زیادبه شما کمک می‌کند تا به آسانی بین آهنگ‌های مورد علاقه‌تان گردش کنید. Pioneer سخت افزار DJ همراه با rekordbox را نیز تولید می کند. این برنامه انتخابی برای DJ هایی است که می خواهند آهنگ هایی را برای قرار دادن در یک USB برای استفاده در Pioneer  CDJآماده کنند. پخش کننده های موسیقی دیجیتال با کنترل ها و افکت های داخلی که امکان میکس آهنگ های CD و USB را فراهم می کنند. CDJها در سالن های بزرگ و سن های جشنواره ها در سراسر جهان رایج هستند. rekordbox کار را برای Serato DJ Pro در دنیای حرفه‌ای سخت تر کرده است. و این روزها به لطف رقابت شدید، rekordbox بی شباهت به Serato DJ Pro نیست. اگر می‌خواهید از سخت‌افزار استفاده کنید، باید Pioneer باشد. برای امکانات پیشرفته DJ، برنامه‌های اشتراک ماهانه یا سالانه به نام‌های Core، Creative و Professional وجود دارد و هزینه آن 9.99 دلار / 14.99 دلار / 29.99 دلار در ماه است. Core، Creative و Professional همگی امکان استفاده از سخت افزار را دارند. Creative بهترین انتخاب است و شامل ویژگی ویدیویی و Cloud Library Sync است. در حالی که Professional گزینه‌های آپلود/پشتیبان/ذخیره‌سازی ابری بیشتری را اضافه می‌کند.

بهترین نرم افزار DJ برای میکس گاه به گاه iPad: Traktor DJ 2

برنامه ای برای تازه‌‌کاران که به اندازه کافی برای کاربران حرفه‌ای جذاب است.

بهترین نرم افزار DJ در سال 2022

مشخصات:

OS: iPadOS، Windows، macOS

RAM: GB 4

HDD: GB 1

سازگار با DJ Controller: بله

زمانی که این ابزارهای نخستین را یاد بگیرید، پتانسیل میکس لذت بخش به وجود خواهد آمد.

ویژگی‌ها

+ابزارهایی برای ریمیکس آهنگ ها

+برای تازه‌‌کاران خوب است

+گزینه های سخت افزاری اختصاصی

کاستی‌ها

-می تواند گیر وتاخیر داشته باشد

-گزینه های سخت افزاری محدود

-اطلاعات ترک ها می تواند نادیده گرفته شود

برخی از برنامه‌ها تازه  می‌توانند ترسناک به نظر برسند. اما Traktor DJ 2 مانند در ورودی به دنیای برنامه های DJ برای تازه‌‌کاران است و همچنین ابزارهای جذابی را برای با تجربه ها ارائه می‌دهد. در حالی که ریمیکس در برنامه های دیگر امکان پذیر است، Traktor DJ 2 درک و اجرای فرآیند را بسیار آسان تر می کند. Traktor DJ 2 برای دانلود و استفاده در Windows، macOS و iPadOS رایگان است. این برنامه در مقایسه با سایر برنامه های موجود بر روی تبلت Apple شما می درخشد و آن را به انتخاب خوبی برای دورهمی های کوچک یا راه حل پشتیبان برای DJ های حرفه ای تبدیل می کند. در اتاقک DJ برای این نویسنده در شرایط اضطراری مهمانی به خوبی کار کرده است. اگر برای ارتقای با هزینه جدی‌تری آماده شوید، Native Instruments برنامه حرفه‌ای با چهار deck، به نام Traktor Pro 3 را با امکانات بیش تر را به قیمت 99 دلار نیز ارائه می‌کند (اگرچه هیچ معادلی برای iPad نسخه کامل ندارید).

به طور مشابه djay pro Algoriddim در برنامه های چند بستری حضور پیدا کرده است (حتی نسخه اندروید دارد). ویژگی‌های هوش مصنوعی آن به شناسایی قطعات آهنگ سازگار، انتقال خودکار و جداسازی عناصر برای اجرای خلاقانه کمک می‌کند تا آهنگ‌های مورد علاقه‌تان را دوباره تصور کنید. مانند بسیاری از گزینه‌ها، می‌تواند به آهنگ‌ها در چندین نما و از سرویس‌های ابری انتخابی دسترسی داشته باشد. با سخت‌افزار و بدون سخت‌افزار کار می‌کند. پرداخت هزینه اشتراک ماهانه بسیاری از امکانات دیگر را فعال می‌کند.

پرسش و پاسخ

Serato بهتر است یا rekordbox؟

در میان DJ‌ های حرفه‌ای، نظرات متفاوتی خواهید یافت که هر یک با دلایل خودشان ترجیح می‌دهند از Serato یا rekordbox استفاده کنند و همه آن ها معتبر هستند. Serato DJ Pro معروف است که کم ترین تأخیر را دارد. همچنین انتخاب DJ‌ های حرفه‌ای هیپ‌هاپ با پیش زمینه مسابقه DJ است که ترجیح می‌دهند ترفندهای فیزیکی را با vinyl record با زمان دیجیتالی انجام دهند. Rekordbox بیش تر بین DJ‌ های رقص و جهانگرد است که با USB پر از اهنگ و لپ‌تاپ یا CDJ میکس کنند (که بیش تر در اتاقک DJ کلاب‌ها یا سن های جشنواره در سرتاسر جهان یافت می‌شوند). برنامه‌ای بهتر است که بیان ایده ها را آسان تر کند.

کدام ساده ترین نرم افزار DJ است؟

رابط کاربری ساده و Traktor DJ 2 که بر روی دسکتاپ و iPad موجود است، انتخاب ما برای بهترین رابط کاربری برای کاربران تاز‌کار است. این برنامه را می توان تنها با یک انگشت یاد گرفت (و دکمه Sync خودکار روشن است تا تمپو را حفظ کند).

DJ ها از چه DAW استفاده می کنند؟

DJ ها صداها و آهنگ ها را برای بیانی خلاقانه با هم میکس می کنند. آن برای دستیابی به نتایج دلخواه از ابزارهای دیجیتال یا آنالوگ استفاده می کنند. همه DJ‌ ها از DAW استفاده نمی‌کنند. DAW نرم‌افزاری است که برای ضبط، ویرایش یا میکس آهنگ‌ها استفاده می‌شود. در میان DJ های حرفه‌ای Ableton Live یک انتخاب محبوب است. توانایی آن در مرتب کردن، Automate و تغییر شکل محتوای اصلی در زمان واقعی بی نظیر است. اما یادگیری آن بسیار طولانی است. Serato که نرم‌افزار حرفه‌ای DJ استاندارد را تولید می‌کند، یک DAW به نام Serato Studio ارائه می‌کند. DJ‌ ها می توانند در زمان کم تری نسبت به Ableton به آسانی ویرایش‌ و ریمیکس‌ کنند. از آن جایی که GarageBand از قبل در mac بارگذاری شده است، بسیاری از DJ-آهنگساز ها از آن استفاده می کنند. به علاوه پروژه های GarageBand را می توان به برادر بزرگ آن، Logic Pro وارد کرد. البته اگر انگیزه و بودجه شما زیادی کرد.

حرف آخر در مورد بهترین نرم افزار DJ

به احتمال زیاد شما DJ حرفه‌ای نیستید، اما درباره‌ی میکس کنجکاو هستید. برنامه های DJ به همه درک چگونگی میکس را می‌دهد. با رایانه، تبلت، تلفن، CDJ باشد. سایر سخت‌افزار‌ها مانند Controller که شبیه‌ساز turntable و دستگاه های میکسر DJ هستند یا مانند مینی platter چرخان هستند. چه بخواهید آهنگ‌ها را در USB برای مهمانی به اشتراک بگذارید، یا بخواهید در پخش‌کننده‌های رسانه دیجیتال/افکت‌ deck سرمایه‌گذاری کنید، یا turntable و میکسری بخرید که بتواند با موسیقی دیجیتال ارتباط برقرار کند و از یادگیری تکنیک های قدیمی میکس لذت ببرید. در هر صورت، نسخه کلی برای بهترین نرم افزار DJ وجود ندارد. هیچ پاسخ اشتباهی وجود ندارد. انتخاب های ما همگی به شما کمک می‌کنند تا بیش تر به موسیقی عشق بورزید و تخیل خود را تحریک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *