هنرآکادمی

بهترین کانال های آموزشی موزیک Youtube برای یادگیری موسیقی و آهنگسازی

بهترین کانال های آموزشی موزیک Youtube برای یادگیری موسیقی و آهنگسازی

در این پلتفرم افراد  زیادی وجود دارند که اطلاعاتشان را برای کمک به دیگران به اشتراک می گذارند. با این حال تعداد معدودی از آن ها واقعا بدرد شما می خورند.  به همین دلیل تصمیم گرفتیم لیستی از بهترین کانال های موزیک یوتوب را در سال 2021 را تهیه کنیم.

قبل از اینکه شروع کنیم، باید بگوییم که به هیچ عنوان ممکن نبود تمام کانال ها را بررسی کنیم. با این حال تلاش کردیم کانال های مشهور، خاص و عامه پسندتر را در لیست بگنجانیم.

در آینده این لیست را بروز رسانی خواهیم کرد بنابراین اگر می خواهید اطلاعاتتان را در این حوزه بروز نگه دارید حتما در آینده یک سری به این مقاله بزنید.

بهترین کانال های تئوری موسیقی یوتوب

یادگیری تئوری موسیقی کمی چالش برانگیز است.  اگرچه خودتان می توانید آن را بیاموزید اما اگر آن را جذاب کنید کارتان راحت تر خواهد بود.

تئوری یکی از جالب ترین مواردی ست که در کانال یوتوب می بینید. در ادامه چند تن از بهترین افرادی که در یوتوب در باره تئوری موسیقی محتوا تولید می کنند را معرفی می کنیم.

آدام نیلی (Adam Neely)

آدام نیلی (Adam Neely)

بدون شک در هر لیستی از کانال های موزیک یوتوب اگر نامی از Adam Neely در کار نباشد آن لیست کامل نیست. این کانال یکی از مشهورترین کانال های اطلاعاتی-سرگرمی(Infotainment) در یوتوب می باشد.

او یک نوازنده Bass آموزش دیده ست؛ او  یک نابغه کاملا تضمین شده در حوزه تئوری موسیقی ست. او از عهده هرچیزی بر می آید؛ از harmony  Jazz پیشرفته گرفته تا اینکه مانند یک تئورسین جریان موسیقی پاپ را پیش بگیرد.

او بخاطر علم بی نقص، سبک قابل دسترس، جک های و میم های بامزه اش شناخته شده است.

12tone

12Tone

 

12tone  ثابت کرد که شما برای خلق محتوای یوتوب چشم گیر به تمهیدات و امکانات خیلی زیادی احتیاج ندارید.

با نوشته ها و تصویرسازی های خیره کننده، ویدیوهای خاص 12tone مرز بین تئوری موسیقی و بررسی فرهنگی کم رنگ تر از همیشه کرده است. این کانال به موارد عجیب نظری مانند Octatonic Scale و موضوعات عملی تر مانند ترانه سرایی خوب هم می پردازد.

LANDR

Landr

 

میزبانان، ایزابل، پگی، آنتونی و جانی مفاهیم پایه موسیقی به تفصیل را شرح می دهند تا به شما کمک کنند تکنیک هایی جدید را بیاموزید و بلاک های خلاقانه بزنید. محتوای این کانال بسیار مفید است؛ همچنین تم بسیار گرم و صمیمی دارد و در دسترس تمام پرودیوسرهاست.

 

8Bit Music Theory

8bit music theory

 

کم تر کسی ست که بازی های نوستالژی خاطره انگیز را دوست نداشته باشد. احتمالا شما هم موافقید که  یکی از بهترین جنبه های آن، موسیقی فراموش نشدنی آن بود.

در واقع، الان که برایتان جذاب است دوباره به سراغ این بازی ها بروید ، اطلاعات جمع کردن درباره آهنگ بازی های ویدیویی یک راه خوب برای این است که بر روی پایه های تئوری خود کار کنید.

بهترین کانال های یوتوب درباره ابزار آلات موسیقی

بسیاری از موسیقی دانان، بخشی از زمانشان را صرف این می کنند که بهترین ابزارها را بصورت آنلاین چک کنند.

اما افرادی نیز هستند که دائما و بصورت تخصصی ابزار الاتی که بیرون می آیند را بررسی و دموها، مرورها و تفسیر کامل آن ها را انجام می دهند. در این جا چند کانال یوتوب که در ارتباط با ابزار الات موسیقی می باشند را بررسی خواهیم کرد.

The JSA Pedals

  that pedal show                        

                                            

سازنده boutique pedal، جاش اسکات(Josh Scott) یک خُره واقعی ست که این کانال متعلق به اوست. بخاطر حجم زیادی از جوک ها و Callbackهای بامزه محتوای اسکات و تیم JHS بسیار شوخ طبعانه و طعنه آمیز است.

در این کانال تجهیزات موسیقی، از مقدمات برای استفاده از افکت های اساسی گرفته تا بررسی نادرترین Stompboxe های ساخته شده به نمایش گذاشته می شود. همچنین اگر به گیتار علاقه دارید این کانال بدردتان می خورد.

Ricky tinez

Ricky tinez

 

راه های بسیار زیادی برای ساختن موسیقی الکترونیک وجود دارد. اما Ricky Tinez بعضی از الهام بخش ترین متدها برای کار کردن با سخت افزار واقعی را در کانالش نشان می دهد.

از Synth گرفته تا Sequencerها، افکت ها و ابزار های Modular، Tinez بعضی از داغ ترین تجهیزات تولیدی موسیقی را مرور می کند.

نکات و تکنیک های مفید زیادی وجود دارد و همینطور کانال یک جو دوستانه و صمیمی دارد که حتی برای شمایی که قصد خرید ابزار الات را ندارید جذاب است.

Loopop

Loopop

 

امروزه تجهیزات موسیقی با ویژگی های قدرتمندی وارد بازار می شوند. درک نسخه های جدیدتر  و کار کردن با آن ها بسیار سخت است. مخصوصا آن هایی که با سخت افزارهای پیچیده ای مانند Synth و Grooveboxها همراه باشد.

اینجا همان جایی ست که کانال یوتوب loopop بکارتان می آید. اگر شما به دنبال محتوایی هستید که عمیقا ویژگی های ابزارالات را بررسی می کند، این کانال برای شمامفید است.

در این کانال ویدیوهای بلندی وجود دارد که توانایی های فنی و کاربردهای خلاقانه بهترین ابزارالات جدید را خیلی خوب و آرام توضیح می دهد.

Reverb

Reverb Youtube Channel

 

 

Reverb بزرگترین بازار اختصاصی برای ابزارالات مورد استفاده بطور انلاین است. این یک پلتفرم عالی برای خرید و فروش است. علاوه بر این آن ها به تولید محتوا عالی در کانال یوتوب می پردازند.

محتوای این کانال تجاری شامل دمو ها آموزش هایی درباره میکس، Video essay و حتی برنامه های زنده  می باشد.

بهترین کانال های یوتوب درباره آهنگسازی

میکس، مسترینگ، استفاده از دستگاهDAW و کار با Sampleها همه و همه در زمره تولید موسیقی Music Production) بررسی می شود.

کانال های بی شماری وجود دارد. اما تعدا کمی از آن ها به این موضوعات می پردازند.

The House of Kush

The House of Kush youtube channel

 

 

Gregory Scott از Kush Audio  طراح شناخته شده گران ترین Studio Gear می باشد. اما او همچنین یک مهندس میکس حرفه ایست که توصیه هایش در این باره بسیار مفید است. در کانالش نکات نامتعارفی  را خیلی سرراست به شما می گوید. ایده های او ممکن است دیدگاه شما در رابطه با میکس را عوض کند.

Andrew Huang

 

 

Andrew Huangیک اسم بزرگ دیگر در تولید موسیقی یوتوب است. کانال او ابزارالات، تکنیک های ساخت موسیقی، الهامات(انگیزشی) و دقیقا هرچیزی که مربوط به موسیقی باشد را پوشش می دهد.

تعداد زیادی تکنیک مفید، ابزارالات، پیشنهادات و تکنیک های تولید الهام بخش در پیج او پیدا می شود.

Creative Sound Lab

Creative Sound Lab youtube channel

 

 

Rayan Earhardt در این کانال درباره تکنیک های ضبط،  تولید محتوا می کند. ویدیوهای او برای تقویت بنیان موسیقی شما عالی ست. همچنین او به آزمایشات صوتی جالب مانند استفاده از Garden House برای ایجاد Reverb نیز می پردازد.

بهترین ولاگ های موسیقی و محتواهای تصویری

بسیاری از بهترین کانال های موسیقی یوتوب در کتگوری خاصی جای نمی گیرند. در این جا به ولاگ ها، محتواهای ویدئویی و فرمت های خاصی در دنیای موسیقی یوتوب اشاره خواهیم کرد. در این فهرست تعداد زیادی از موارد قرار می گیرند اما تنها چندمورد خاصی از آن ها قابل توجه هستند.

 

 

Rick Beato

 

Rick Beato  یک یوتوبر پرحرارت، صاحب نظر و با تجربه است. تجزیه و تحلیل مشهور  و بحث برانگیز او  درباره موزیک های ترند شده باعث شده ویدیو هایش به کرات وایرال شده و خیلی ها او را دنبال کنند.

Mary Spender

 

Mary Spender youtube channel

 

او یک گیتاریست وآهنگ ساز شوخ طبع و ولاگری با اطلاعات مفید و کاربردی ست. از پایه های تن گیتار و تکنیک گرفته  تا شاهکارهایی مانند نوشتن سینگل john Mayers2021  ، استایل صمیمی Spender میلیون ها نگاه در سراسر دنیا را به خود جلب کرد.

 

Tantacrul

Tantacrul youtube channel

 

Martin Keary (آهنگساز و  طراح UI)  با Tantacrul حضور منحصر به فردی در یوتوب دارد. این کانال شامل مطالبی غیر رسمی از  موضوعاتی ست که به موسیقی و Software Design مرتبط اند.

ویدیو ها بسیار جالب، مستند و با موضوعات و نظراتی بحث برانگیز می باشند.

برخی از تلاشها حتی به لطف مهارتهای ویرایش هوشمند Kearys به سورئال نزدیک می شوند

در پایان

هیچ پرودیوسری نمی تواند دائما درحال تولید موزیک باشد. اگر در تایم های بیکاری تان در این کانال ها ویدیو هارا دنبال کنید این کار به شما کمک می کند در هنگام تولید موسیقی ایده های جدیدی به ذهنتان خطور کند.

با این مقاله شما با بهترین کانال های موسیقی YouTube آشنا شدید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *