هنرآکادمی

راهنمای مهم ترین تجهیزات دوربین برای مبتدیان

راهنمای مهم ترین تجهیزات دوربین برای مبتدیان

تجهیزات دوربین و لوازم جانبی بخش مورد علاقه ی عکاسان است. البته شوخی می کنم – با این حال این تصوری است که شما از برخی عکاسان خواهید داشت. اما هیچکس نمی تواند انکار کند که برای گرفتن عکس، به تجهیزات نیاز دارید. حداقل به دوربین و لنز نیاز است، اما ملاحظات مهمی نظیر نرم افزار و سایر لوازم جانبی نیز وجود دارد. این مقاله آکادمی هنر به ضروری ترین و مهم ترین تجهیزات دوربینی که برای عکاسی نیاز دارید، شامل برخی از توصیه های برتر ما می پردازد.

دوربین عکاسی

یک دوربین خوب مانند امتداد بازوی شماست. استفاده از آن باید بدون دردسر باشد، تا گرفتن عکسی که در ذهن دارید تا حد امکان آسان شود. بنابراین، چه دوربینی باید تهیه کنید؟

بهترین نقطه برای شروع برای بسیاری از عکاسان، دوربین DSLR سطح پایه یا بدون آینه است. تفاوت این دو نوع دوربین در این است که دوربین های DSLR دارای آینه ای داخلی هستند که نور را مستقیما از لنز به یک منظره یاب نوری منعکس می کند تا بتوانید دقیقا آنچه را که لنز می بیند، مشاهده کنید. دوربین های بدون آینه این ویژگی را ندارند لذا به آن ها اجازه می دهد کوچک تر و سبک تر باشند. قیمت بازار یک دوربین DSLR سطح پایه ی جدید یا دوربین های بدون آینه بین 300 تا 700 دلار است که شامل لنز یا لوازم جانبی نمی شود.

راهنمای مهم ترین تجهیزات - دوربین عکاسی
یک DSLR (دوربین کنون) و یک دوربین بدون آینه (دوربین FujiFilm) که در کنار هم به نمایش گذاشته شده اند.

برخی از DSLR های سطح پایه ی محبوب شامل سری  Canon Rebel، Nikon D3400  و Nikon D5600  هستند. فریب عبارت “سطح مبتدی” را نخورید. این ها دوربین هایی عالی هستند که ما به شدت به عکاسان مبتدی و پیشرفته توصیه می کنیم. در بخش بدون آینه، گزینه ‌های بیشتری برای انتخاب دارید، از جمله دوربین ‌های محبوب  Canon، Nikon، Sony، Fuji، Olympus و Panasonic..

اگر این دوربین ‌ها فراتر از بودجه ی شما هستند، می‌ توانید با خرید یک مدل کمی قدیمی ‌تر از همان مجموعه – به عنوان مثال، Canon Rebel  قدیمی یا Nikon D3200 یا D5200، تخفیف ‌های عمده‌ ای دریافت کنید. مدل کارکرده هم میتوانید خریداری کنید. از طرف دیگر، با قیمت بالاتر می توانید تجهیزات پیشرفته و تخصصی تری پیدا کنید. در هر صورت، همه ی اینها دوربین هایی با توانایی بالا هستند. کمی تحقیق کنید، یکی را انتخاب کنید و از تصمیم خود عذاب نکشید، زیرا هر گزینه در بازار امروز بسیار خوب است.

در نهایت، استفاده از دوربینی که از قبل در اختیار دارید، هیچ اشکالی ندارد، حتی اگر دوربین گوشی هوشمند یا یک دوربین عکاسی باشد. شما می توانید با هر وسیله ای عکس های عالی بگیرید، به شرطی که محدودیت های آن را بدانید. همیشه زمانی برای ارتقا در آینده وجود دارد، و اگر گزینه ی مناسبی پیدا نکردید، ارزشش را ندارد که در حال حاضر برای خرید عجله کنید.

تجهیزات دوربین: لنز دوربین

در کنار دوربین، مهم ترین تجهیزات دوربین عکاسی، لنز است. از برخی جهات، لنزها حتی مهم ‌تر از خود دوربین هستند، زیرا لنز همان چیزی است که نور را برای رسیدن به سنسور دوربین شما متمرکز می ‌کند.

برخی از دوربین‌ها (از جمله تمام دوربین‌های DSLR و دوربین‌ های بدون آینه که در بالا توضیح داده شد) به شما امکان می‌ دهند لنزهای خود را تغییر دهید. آن ها ” لنزه دوربین قابل تعویض” نامیده می شوند. می توانید با استفاده از همان دوربین، یک لنز پرتره را با یک لنز ورزشی بزرگ و گران قیمت عوض کنید. این یک مزیت بزرگ است که سیستم شما را برای انواع مختلف عکاسی انعطاف پذیرتر می کند.

چه لنزی باید تهیه کنید؟ برخی از عکاسان از لنزهای کیت استفاده می کنند که همراه با دوربین های زیادی ارائه می شود. سایر عکاسان دوربین و لنزهای خود را جداگانه خریداری می کنند. در هر صورت، در نهایت، به هر طریقی، قطعا باید یک لنز خریداری کنید. دو (و شاید سه) راه وجود دارد که ما برای شروع توصیه می کنیم.

از مهم ترین به کمترین اهمیتی که باید داشته باشید:

 1. لنز کیتی که زوم می کند، مانند لنزهای 14-42 میلی متر، 16-50 میلی متر، 18-50 میلی متر، 18-55 میلی متر، یا 18-105 میلی متر. اینها لنزهای ارزان قیمتی هستند که تطبیق پذیری زیادی دارند و به شما ایده ی خوبی از خرید لنزهای تخصصی در آینده می دهند. آن ها همچنین از نظر کیفیت؛ بالاتر از آن چیزی هستند که گاهی اوقات قضاوت می شوند.
 2. لنز پرایمی که زوم نمی‌ کند، مانند لنز 25 میلی‌متری f/1.8، 35  میلی ‌متری f/1.8 یا 50 میلی‌متری  f/1.8، که به ‌ویژه برای عکس‌ های پرتره و انسانی، با جلوه ی «فوکوس کم عمق» (پس ‌زمینه ی تار) خوب هستند.
 3. یک لنز زوم تله فوتو، مانند 55-200 میلی متر. این نوع لنز به شما امکان می دهد از اشیاء دور مانند حیات وحش یا ورزش عکاسی کنید. با این وجود همه عکاسان در ابتدا به این قابلیت نیاز ندارند.

هر لنز یک عددِ میلی متری دارد، مثلا 50 میلی متر. این عدد، فاصله ی کانونی شما نامیده می شود. این، به سادگی به این موضوع اشاره دارد که یک لنز چقدر “زوم” می شود – چقدر زاویه ی باریکی را در بر می گیرد. لنزهایی با عدد بالاتر (هر عددی مثل 85 یا بیشتر) به عنوان لنزهای تله فوتو در نظر گرفته می شوند که مانند تلسکوپ هستند و اشیاء دور را بزرگ می کنند. لنزهایی با عدد کمتر (هر عددی مانند 28 یا کمتر) به عنوان لنزهای عریض در نظر گرفته می شوند که نمای بسیار گسترده تری را نشان می دهند. و هر چیزی در این بین، مانند لنز 50 میلی متری، یک لنز معمولی به شمار می رود. به خاطر داشته باشید که اعداد دقیق، به اندازه ی چیزی که نشان می دهند مهم نیستند. به عنوان مثال، برخی افراد می گویند که لنز 35 میلی متری یک لنز “عریض معمولی” است. به تصویر زیر نگاهی بیندازید:

مقایسه Focal Length

همچنین تفاوت مهمی بین لنزهای زوم و لنزهای پرایم وجود دارد:

 • لنزهای زوم چندین فاصله ی کانونی را پوشش می دهند. می توانید آن ها را بزرگنمایی و کوچکنمایی کنید.
 • لنزهای پرایم به هیچ وجه نمی توانند زوم کنند – آنها در یک فاصله ی کانونی ثابت هستند.

زوم کردن یک ویژگی عالی است، اما لنزهای پرایم نیز انتخاب هایی عالی هستند. آنها معمولا دارای چندین مزیت هستند، از جمله وزن، قیمت، وضوح، عملکرد نوری پایین، و بهبود “فوکوس کم عمق” (در مقاله ی ما در مورد دیافراگم، توضیح داده شده است). در عکاسی از طبیعت، در بسیاری از موقعیت ‌ها، لنزهای پرایم را به لنزهای زوم ترجیح می ‌دهیم. می‌توانید.

مثال:

نمونه ای از لنزهای زوم، لنز Nikon 24-120mm f/4 است. نمونه ای از لنزهای پرایم، لنز نیکون 50mm f/1.8  است. به راحتی می توان گفت که زوم، زوم است، زیرا در نام خود طیفی از اعداد میلی متری دارد. این نشان‌ دهنده ی وسیع ‌ترین زاویه و بزرگنمایی تله‌ فوتویی است که یک لنز می‌ تواند ارائه دهد. برای مثال، لنز Nikon 24-120mm f/4  دارای زوم 5 برابری است.

همه ی عکاسان به لنزهای متفاوتی نیاز دارند. هیچ گزینه ای برای همه وجود ندارد و به همین دلیل است که تولید کنندگان، صدها لنز در بازار دارند. با این حال، کیت اصلی که در بالا توضیح داده شد باید نقطه ی خوبی برای شروع باشد.

 تجهیزات دوربین: لنز ها
هر تولید کننده ای لنزهای بی شماری می سازد. در اینجا فقط 10 لنز مختلف نیکون از چند صد لنز موجود (جدید و قدیمی) وجود دارد.

تجهیزات دوربین: کیف دوربین

بر خلاف دوربین ها یا لنزها، کیف های دوربین، ساده هستند. انتخاب یک کیف خوب عمدتا واضح است – اگر کیف راحت است و به خوبی با تجهیزات دوربین شما مطابقت دارد، آن را انتخاب کنید. با این حال، از همان ابتدا باید یک کیف خوب را انتخاب کنید. کیف ایده آل به نوع عکاسی ای که دوست دارید انجام دهید بستگی دارد:

 • عکاسان منظره، در درجه ی اول یک دوربین یا کیف بندی کوهنوردی می خواهند، زیرا مسافت هایی طولانی را طی می کنند و تجهیزات زیادی را حمل می کنند.
 • عکاسان خیابانی احتمالا یک کوله پشتی می خواهند، زیرا دسترسی به آن سریع است و برای کیت های دوربین کلی کوچکتر، به خوبی کار می کند.
 • عکاسان عروسی متفاوت هستند، اما بیش تر آن ها برای آوردن تجهیزات زیاد به عروسی، یک کوله پشتی دوربین یا چمدان چرخان می خواهند. همچنین، ممکن است یک کیف بندی برای حرکت در حین عکس گرفتن بخواهند.
 • اگر عکاسان استودیویی هرگز استودیو را ترک نکنند، ممکن است حتی به کیف هم نیاز نداشته باشند، اگرچه برخی از آن ها چمدان های چرخشی را برای حمل تجهیزات خود از طریق ماشین یا هواپیما خریداری می کنند.
کیف دوربین
کوله پشتی برای پیاده روی های طولانی به مکان های زیبا ضروری است.

هزاران گزینه برای کیف های دوربین وجود دارد. اگرچه می‌توانید کیف را به صورت آنلاین بخرید، اما ما شدیدا توصیه می‌کنیم که شخصا بیرون بروید و خودتان آن را آزمایش کنید، زیرا تا زمانی که کیف را نپوشید، هرگز نمی‌دانید که چگونه با وسایلتان فیت می‌ شود. مقوله ی راحتی، بسیار ذهنی است. اگر نیاز به خرید آنلاین دارید، فروشگاهی با سیاست برگشت کالا مانند آمازون، آدوراما، B&H یا REI انتخاب کنید.

در همین راستا، یک بند دوربین خوب را فراموش نکنید. اگر دوربین خود را برای مدت طولانی حمل می کنید، احتمالا بند اصلی که همراه دوربین شما است، چندان راحت نخواهد بود. می ‌توانید بند ‌های بزرگ و بالشتکی را در هر فروشگاه دوربین بخرید، و همچنین به راحتی می ‌توانید آن ‌ها را آنلاین پیدا کنید. یکی از بند‌های بسیار راحت که توصیه می‌کنیم Op/Tech Pro Strap است یا می‌توانید تمام بندهایی را که B&H ​​می ‌فروشد بررسی کنید.

کارت حافظه دوربین عکاسی

تجهیزات دوربین بعدی کارت حافظه است. کارت‌ های حافظه عکس ‌ها را ذخیره می کنند و به شما امکان می‌ دهند آنها را از دوربین خود به رایانه منتقل کنید. آن ها یک قطعه ی ضروری برای عکاسان هستند. برخی از دوربین ها حتی در هنگام ارسال دارای کارت حافظه هستند.

اولین دلیل برای داشتن یک کارت حافظه ی خوب، ذخیره سازی است. شما کارتی می‌خواهید که بتواند تعداد زیادی عکس را در خود جای دهد – در حالت ایده ‌آل بیش از 1000 عکس از دوربین شما را باید جای دهد. یک کارت حافظه ی حداقل 16 گیگابایتی و در حالت ایده آل 32 گیگابایت، 64 گیگابایت و غیره تهیه کنید. این به ویژه برای عکاسی از حیات وحش، ورزش و سفر مهم است، جایی که شما عکس های زیادی می گیرید. در عکاسی از طبیعت، کارت‌های 64 گیگابایتی یا بزرگ ‌تر را به کار می‌گیریم.

نکته ی مهم دیگر سرعت است. کارت ‌های حافظه ی سریع چندین مزیت دارند و یکی از بزرگ ‌ترین آنها این است که مدت زمانی را که دوربین شما برای «ذخیره سازی» می‌گذراند (قفل کردن برای پردازش عکس ‌هایی که به تازگی گرفته ‌اید) به حداقل می ‌رساند. این باعث صرفه جویی در زمان در این زمینه می شود و به شما امکان می دهد راحت تر عکس های پشت سر هم طولانی تری داشته باشید. گرفتن کارت سریع مخصوصا برای عکاسان حیات وحش و ورزشی و برای استفاده از ویدئو بسیار مهم است.

راهنمای مهم ترین تجهیزات دوربین برای مبتدیان
یک کارت حافظه سریع برای عکاسی حیات وحش بسیار مهم است، به خصوص زمانی که عکس های طولانی را برای ثبت لحظه های عالی می گیرید.

کارت ‌های حافظه در مقایسه با سایر تجهیزات دوربین ارزان هستند، و در دنیای امروز، واقعا دلیلی برای خرید یک کارت حافظه ی بد وجود ندارد. یکی از کارت هایی که ما اکیدا توصیه می کنیم، کارت حافظه ی   SanDisk  32 گیگابایتی Extreme Pro SDXC UHS-I به دلیل سرعت و قابلیت اطمینان بالا، با قیمت 22 دلار است (و نسخه ی 64 گیگابایتی آن نیز با قیمت 38 دلار وجود دارد).

سه پایه دوربین عکاسی

سه پایه ها برای بسیاری از عکاسان، فوق العاده ارزشمند هستند، اگرچه اهمیت آن ها به سوژه هایی که عکاسی می کنید بستگی دارد. شخصا، به عنوان فردی که عمدتا بر روی عکاسی منظره تمرکز می کند، سه پایه ی من مانند همراه دوربین من است. من تقریبا همیشه از آن استفاده می کنم. اما افراد دیگر – عکاسان پرتره، عکاسان عروسی یا عکاسان خیابانی – ممکن است اغلب از سه پایه استفاده نکنند.

چه سه پایه ای بخریم؟ حقیقت این است که همه ی سه پایه ها ضعف دارند. یک سه پایه ی 50 دلاری از Best Buy ممکن است سبک و ارزان باشد، اما در باد چندان پایدار نخواهد بود. یک سه پایه ی فیبر کربن 600 دلاری Gitzo ممکن است بسیار پایدار باشد، اما 600 دلار است. همچنین، اگر یک سه پایه ی سبک وزن می‌ خواهید، باید از نظر قیمت یا ثبات بیشتر مدارا کنید. این نمودار آن را خلاصه می کند:

راهنمای مهم ترین تجهیزات دوربین برای مبتدیان

توصیه ی من به اکثر عکاسان مبتدی این است که حداقل در ابتدا چیزی در محدوده ی 75 تا 150 دلار بخرند و از خرید نسخه های پلاستیکی خودداری کنند. سه پایه ی آلومینیومی نسبتا سبک وزن گزینه ی خوبی با این قیمت است. محبوب ترین برند در این رنج قیمت، Manfrotto است.

اگر بعدا تصمیم گرفتید که به سه پایه ی بهتری نیاز دارید، مستقیما به سراغ گزینه ی فیبر کربنی پیشرفته بروید. سه پایه ی میان رده نخرید، زیرا بهبود کافی نخواهد داشت و در نهایت در نهایت سه پایه ی گران تر را خریداری خواهید کرد. ما از روی تجربه صحبت می کنیم – اگر سه پایه ی خود را به صورت تدریجی ارتقا دهید، در این راه پول زیادی از دست خواهید داد. دو برند برتر سه پایه، Gitzo و RRS هستند، اگرچه بسیار گران هستند.

راهنمای تجهیزات دوربین - سه پایه

همچنین به سر سه پایه نیاز دارید. ممکن است سه پایه ی شما همراه با یک سری باشد، یا ممکن است لازم باشد آن را جداگانه بخرید (در محدوده 50 تا 100 دلار). سر سه پایه مهم است. آن ها واقعا نحوه ی حرکت دوربین برای عکس گرفتن هستند. اگر سه پایه ی شما سر ندارد، توصیه ما این است که به جای سر شیب دار، سر توپی بخرید، زیرا کوچک تر است و به همان اندازه پایدار خواهد بود. (سرهای Pan-tilt برای فیلمبرداری خوب هستند، اما معمولا برای عکاسی ثابت ضروری نیستند.) در تصویر بالا، یک سر توپی روی سه پایه وجود دارد.

برندهای معروف با این قیمت عبارتند از Manfrotto، Oben، Vanguard، Slik، Benro، Mefoto و Sirui. – این یک بازار بسیار شلوغ است. تفاوت ها از یک شرکت به شرکت دیگر خیلی زیاد نیست، به خصوص از نظر نسبت قیمت به عملکرد. چیزی را با وزن مناسب، طول آن پس از تا شدگی و حداکثر ارتفاع پیدا کنید و مطمئن شوید که بررسی ها مطلوب به نظر می رسند. بعدش نباید مشکلی داشته باشید.

لوازم جانبی: فیلترهای لنز

تجهیزات دوربین دیگر فیلترهای لنز هستند. لنز فیلترها مستقیما در جلوی لنز شما (یا به ندرت پشت لنز شما) قرار می گیرند که نوری را که دوربین شما میگیرد تغییر دهد. اگرچه ممکن است به آن اندازه که فکر می کنید به فیلترها نیاز نداشته باشید؛ آن ها بخش مهمی از عکاسی هستند. چهار نوع فیلتر اصلی وجود دارد که در عکاسی دیجیتال مربوط می شوند. با این حال، ممکن است فقط به یک یا دو مورد از آن ها نیاز داشته باشید، یا اصلا به هیچ کدام نیاز نداشته باشید:

 • فیلترهای پاک، فیلترهای شفافی هستند که از لنز شما محافظت می کنند. فیلترهای شفاف خوب، گران تر هستند، اما فیلترهای شفاف بد ممکن است به طور قابل توجهی به کیفیت عکس شما آسیب برساند. من شخصا فقط در شدیدترین شرایط از فیلتر شفاف استفاده می کنم، اما سایر عکاسان همیشه از آنها استفاده می کنند. فیلترهای شفاف به عنوان فیلترهای UV یا Haze نیز شناخته می شوند.
 • فیلترهای پلاریزه برای بسیاری از عکاسان حیاتی هستند. این فیلترها آسمان آبی را تیره می کنند و بازتاب های خاصی را در یک تصویر کاهش می دهند. اگر از گیاهان یا آب عکاسی می کنید، فیلترهای پلاریزه بسیار مفید هستند و به شدت توصیه می شود.
 • فیلترهای با چگالی خنثی، مقدار کلی نوری را که به سنسور دوربین شما می رسد کاهش می دهد – آن ها در اصل فقط قطعات شیشه ای تیره هستند. اگر می خواهید تاری حرکتی مضاعفی در عکس های خود داشته باشید، مانند صاف کردن آبشارها، یا اگر می خواهید در شرایط روشن عکاسی با فلاش انجام دهید، باید از آن ها استفاده کنید.
 • فیلترهای درجه بندی شده با چگالی خنثی، به آرامی در یک شیب آرام از تاریکی به شفاف تغییر می کنند. اگر بخواهید بخشی از عکس خود را به صورت انتخابی تیره کنید (مثل آسمان)، در حالی که سایر قسمت های عکس را بدون جلوه می ‌گذارید، این کار مفید است.

در آکادمی هنر، توصیه می کنیم برای سرمایه ‌گذاری روی فیلترها تا زمانی که مایل به دریافت گزینه‌ای رده بالا باشید، منتظر بمانید. دلیلش این است که یک فیلتر بد به کیفیت تصویر هر عکسی که می گیرید آسیب می رساند.

مهمترین فیلتر حداقل برای اکثر عکاسان، پلاریزه است. این تاثیر بسیار زیادی بر روی عکس های شما دارد که تکرار آن در مرحله ی پساپردازش غیرممکن است. با این وجود، بسته به کارتان، ممکن است فیلترهای دیگری نیز بخواهید.

در مورد برندها، برخی از محبوب ترین ها  Hoya، Tiffen و B+W هستند. مارک های تخصصی دیگری نیز وجود دارد و همچنین گزینه های پلاستیکی ارزان قیمت 5 دلاری در دسترس است. برخی از عکاسان ترجیحاتی بین برندهای اصلی دارند، اما واقعیت این است که شما چیزی را که برای آن هزینه می کنید، دریافت می کنید. برای مثال بهترین فیلتر Tiffen بهتر از بدترین فیلتر Hoya خواهد بود و بالعکس. از بین این سه، B+W  به طور کلی بالاترین سطح برند در نظر گرفته می شود.

فیلتر پلاریزه
با استفاده از یک فیلتر پلاریزه گرفته شده است که باعث کاهش تابش خیره کننده و اشباع رنگ سبز گیاهان می شود.

تجهیزات دوربین: فلش دوربین

برای بسیاری از انواع عکاسی، فلش کاملا ضروری است. مهم است که می‌خواهید از افراد در محیط ‌های تاریک عکس بگیرید، یا می‌خواهید نوری را که به سوژه ی شما می ‌تابد را شکل داده و قالب‌ گیری کنید. همچنین راه خوبی برای روشن کردن سایه های تیره، حتی در طول روز است.

بسیاری از دوربین‌ها فلاش‌های پاپ ‌آپ دارند، و همچنین می ‌توانید فلش‌ های جداگانه و قوی ‌تر را با هزینه ی اضافی خریداری کنید. برخی از عکاسان (مانند عکاسان منظره یا معماری) ممکن است اصلا فلش نخواهند. دیگران (مانند عکاسان پرتره) می توانند آن ها را ضروری بدانند.

اگر به عکاسی با فلش پیشرفته علاقه دارید، فلشی تهیه کنید که بدون اتصال به دوربین شما کار کند. در غیر این صورت، چیزی که برای شروع نیاز دارید فقط یک فلش است که به سمت بالا و پایین کج می شود، یا حتی فلش پاپ آپی که قبلا در دوربین شما تعبیه شده باشد.

باتری های اضافی

هر زمان که یک دوربین بخرید، با باتری و شارژر ارسال می شود. با این حال، ممکن است کافی نباشد. من شخصا شش باتری و سه شارژر دارم، زیرا در هوای سرد به پیاده روی های طولانی می روم، جایی که باتری ها به سرعت تمام میشوند. حتی عکاسان دیگر باتری های بیش تری دارند. از دست دادن یک عکس خوب چون باتری شما بدون بی دلیل تمام شده است، هرگز ارزشش را ندارد. بنابراین، حداقل یک باتری پشتیبان بخرید – و اگر متوجه شدید که دو باتری کافی نیست، بیشتر.

برخی از افراد از ما در مورد خرید باتری های شخص ثالث برای دریافت تخفیف می پرسند، و پاسخ ما ساده است: بستگی به این دارد که کدام یک را بخرید. گزینه های شخص ثالث زیادی وجود دارد که تعمیم آن غیرممکن است. در صورت شک، باتری ساز اصلی احتمالا با بالاترین استانداردها عمل می کند، اما بسیاری از عکاسان باتری های غیر برند را بدون هیچ مشکلی در عمر باتری یا عملکرد نادرست، خریداری می کنند.

راهنمای مهم ترین تجهیزات دوربین برای مبتدیان
صبح زیبایی برای عکاسی بود، اما آنقدر سرد بود که باتری من در کمتر از یک ساعت تمام شد. خوشبختانه چند عدد یدکی آورده بودم.

نرم افزار پساپردازش

برای ویرایش عکس های خود به نوعی نرم افزار پساپردازش نیاز دارید. اکثر عکاسان در نهایت عکس های خود را ویرایش می کنند. با این حال، نرم افزار رایگان ارائه شده به همراه دوربین یا رایانه ی شما ممکن است ویژگی های کافی را نداشته باشد. بنابراین، چه نرم افزاری باید تهیه کنید؟ هیچ پاسخ کاملی وجود ندارد پاسخ به طور قابل توجهی از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

بسیاری از عکاسان ابتدا در مورد Adobe Photoshop می پرسند. با این حال اگرچه این یک برنامه ی ویرایشی قوی است، به همان اندازه که عکاسان، طراحان گرافیک و هنرمندان دیجیتال را هدف قرار داده است. برای عکاسی مفهومی و تبلیغات/کارهای تجاری با روتوش قوی، فتوشاپ یک ابزار ضروری است. اما، برای بسیاری از عکاسان، بیش از حد است.

نرم افزار واقعی ای که باید دریافت کنید کمی گنگ است. یکی از امکان‌ ها ادامه ی مسیر Adobe و دریافت Lightroom  است که یک برنامه ی ویرایشی اختصاصی مخصوص عکاسان است. لایت روم، 10 دلار در ماه است، و این قیمت شامل فتوشاپ نیز می شود، که برای یک بسته ی حرفه ای، یک معامله خوب است. با این حال، بسیاری از عکاسان سعی می کنند از مدل های اشتراکی مانند این اجتناب کنند، به خصوص زمانی که این تنها گزینه ی موجود در شرکتی مانند Adobe باشد.

اگر لایت روم نیست، چه چیزی باقی می ماند؟ فراتر از  Adobe، زمین بازی کمی کثیف می شود. اگر به دنبال یک جایگزین برای فتوشاپ هستید، یک نرم افزار عالی و ارزان به نام Affinity Photo وجود دارد – اما هیچ گزینه ی واحدی برای جایگزینی لایت روم برای نیازهای «ویرایش روزمره» شما ایده آل نیست. بدون ترتیب خاصی، در اینجا برخی از محبوب ترین انتخاب ها وجود دارد:

 • ON1 Photo RAW
 • Alien Skin Exposure
 • Capture One
 • ACDSee Ultimate
 • DxO PhotoLab
 • Photo Ninja
 • RawTherapee
 • Corel AfterShot Pro

همه ی این ها محصولات حرفه ای و معتبری هستند و شما نباید اشتباه کنید. نکته ی مهم این است که هر زمان ممکن است به نرم افزاری که انتخاب می کنید پایبند شوید، زیرا می توانید به مرور زمان آن را عمیقا یاد بگیرید. به این ترتیب، با این که چگونه عکس خود را با ظاهر مورد نظر خود مطابقت دهید آشنا هستید.

Adobe Lightroom
این صفحه ی ویرایش در Adobe Lightroom است. به طور معمول، نرم افزارهای پیشرفته ی عکاسی دارای اسلایدرهایی هستند که بسیار شبیه به آنهایی که در پنل سمت راست در اینجا وجود دارد.

تجهیزات مانیتور و کالیبراسیون

مهم است که رنگ‌هایی که در مانیتور رایانه‌ تان می ‌بینید، در واقع رنگ ‌هایی را که با دوربین خود گرفته‌ اید، حداقل در سطح وسیعی منعکس کنند. در غیر این صورت، ویرایش هایی که روی یک عکس انجام می دهید اساسا دارای نقص خواهد بود.

مشکل این است که اکثر مانیتورها مشکلات رنگی عمده دارند یا در وهله ی اول مانیتورهای خوبی نیستند. مهم است که یک مانیتور بخرید که یک پنل “IPS” (تغییر در هواپیما) باشد و حداقل یک مانیتور 8 بیتی (و در حالت ایده آل یک مانیتور 10 بیتی یا بیشتر با گستره ی وسیع) تهیه کنید. به این ترتیب، مانیتور شما می تواند بیشترین طیف رنگ را نمایش دهد و بهترین بازتولید رنگ را به شما ارائه دهد. مانیتورها ممکن است گران باشند. یکی از معقول ‌ترین گزینه ‌هایی که پیشنهاد می‌کنیم Dell U2415 با قیمت 220 دلار است.

پس از آن، همچنان باید مانیتور خود را کالیبره کنید. این جایی است که قطعه ی سخت افزار خارجی، رنگ های مانیتور را اندازه گیری می کند و نمایه ی دقیق تری ارائه می دهد. دو شرکت محبوب برای محصولات کالیبراسیون Datacolor و ColorMunki هستند که از 100 تا 120 دلار شروع می شود. این ممکن است واضح ترین قطعه از تجهیزات دوربین نباشد، اما برای بسیاری از عکاسان یکی از موارد مهم است.

سایر لوازم جانبی دوربین عکاسی

در کنار تمام این تجهیزات لازم دوربین، لوازم جانبی مهم دیگری نیز وجود دارد که در طول مسیر باید در نظر بگیرید.

ابتدا، برای نگهداری دوربین، لنزها، فیلترها و سایر وسایل خود، یک کیت تمیزکننده می خواهید. این شامل پارچه های میکروفیبر و اسپری تمیزکننده ی لنز و همچنین راهی برای تمیز کردن سنسور دوربین در صورت کثیف شدن آن است. گزینه های زیادی وجود دارد، از جمله محلول های تمیز کننده ی مرطوب و محصولات تمیز کننده ی خشک مانند برس های سنسور. ما همچنین سنسور ژل استیک خود را در Photography Life  برای این منظور می‌فروشیم.

همراه با کیت تمیز کردن، ممکن است لوازم جانبی مختلفی مانند شاتر از راه دور، ضمیمه‌های  GPS، محرک‌ های حرکتی، چاپگرها و غیره را نیز بخواهید. بازار لوازم جانبی عکاسی، بسیار بزرگ است. توصیه ی ما این است که تا زمانی که ایده ی خوبی نداشته باشید که به دنبال چه ژانری از عکاسی هستید، از خرید برخی از این تجهیزات تخصصی تر خودداری کنید. به عنوان مثال، تا زمانی که عکاسی منظره را به جای پرتره ترجیح دهید، نباید مجموعه ای از نورهای استودیویی با کیفیت بالا بخرید.

در ابتدا گرفتار تجهیزات دوربین نشوید. با کیت اصلی دوربین و لنز شروع کنید و ببینید بعد از آن عکاسی شما به چه سمتی می رود. فقط در صورت نیاز لوازم جانبی اضافی خریداری کنید.

راهنمای مهم ترین تجهیزات دوربین برای مبتدیان
این عکس بیش از دو دقیقه زمان نوردهی دارد و به همین دلیل است که ستاره های آسمان مانند رگه هایی به نظر می رسند. نوردهی ‌های بسیار طولانی مانند این آسان ‌ترین عکس‌ برداری با شاتر از راه دور است.

هشدار: باندل نخرید!

ما این راهنمای تجهیزات دوربین را با یک هشدار تکمیل می کنیم: هنگام خرید دوربین خود بسته های عکاسی همه کاره را خریداری نکنید، هر چند که ممکن است وسوسه انگیز باشند.

در اکثر وبسایت‌های خرده‌ فروشی عکاسی  – Amazon، B&H، Adorama و غیره – می‌توانید کیت ‌هایی را بیابید که شامل بسیاری از مواردی است که تاکنون در مورد آن ها صحبت کرده ‌ایم. این بسته‌ ها ممکن است شامل دوربین، لنز، کیف شانه، فیلترها، تجهیزات تمیز کردن، سه پایه، کارت‌های حافظه و باتری‌ های اضافی و سایر لوازم جانبی باشد. برای “راحتی”، ​​این بسته ها اغلب 100 دلار بیشتر از کیت پایه قیمت دارند. مشکل چیست؟ لوازم جانبی اضافه شده تقریبا همیشه نا خواسته ارزان قیمت هستند.

بسیاری از عکاسان را دیده ‌ایم که پول این بسته‌ ها را دور می‌ریزند تا بعدا تقریبا همه ی اقلام را از یک تولید کننده با کیفیت بالاتر خریداری کنند. همانطور که کیت هایی مانند این ممکن است وسوسه انگیز به نظر برسد، اما صرفا سرمایه ی بدی برای یادگیری عکاسان هستند. برخی از بسته ‌های موجود در بازار خوب هستند، اما تعداد بسیار بیش تری از آن ها ارزش قیمتشان را ندارند.

نتیجه گیری مهم ترین تجهیزات دوربین برای مبتدیان

انتخاب کیت دوربین مناسب به آسانی خرید یک دوربین خوب نیست. باید در مورد سه پایه ها، فیلترها، نرم افزارهای پساپردازش، باتری ها، کارت های حافظه، لوازم جانبی و غیره فکر کنید. خبر خوب این است که برای رسیدن به آن جا نیازی به هزینه ی گزاف ندارید. با یک دوربین DSLR سطح پایه یا دوربین بدون آینه و همچنین چند لنز شروع کنید و در صورت نیاز گسترش دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *