هنرآکادمی

نکات و ترفندهایی برای عکاسی از سگ ها

نکات و ترفندهایی برای عکاسی از سگ ها

عکاسی از سگ ها: عکاسی از سگ به خصوص برای مبتدیان به صبر و حوصله نیاز دارد، زیرا سوژه  اغلب متحرک است. نکات موجود در این مقاله نه تنها به شما کمک می‌کند تا تعادل را در عکاسی از سوژه‌های متحرک پیدا کنید، بلکه شما را به سطح مناسبی از عکاسی از سگ نیز می‌رساند. شما اصول این سبک عکسبرداری و نکات و ترفندهای عکاسی از سگ را که در خلق هنری ماندگار، به شما کمک می‌کند؛ فرا خواهید گرفت.

بنابراین اگر دوست دارید از دوست چهارپای خودتان عکس‌های با کیفیتی بگیرید که بتوان سالها با افتخار روی دیوار آویزان کرد، این 6 نکته ساده برای گرفتن بهترین عکس از سگ را در ادامه بخوانید!

نکات عکاسی از سگ ها

  1. انرژی اضافی را قبل از عکس گرفتن بسوزانید

قبل از اینکه از سگ خود بخواهید برای جلسه عکاسی حاضر شود، وقت خود را صرف ورزش کنید. توپ را برای یک بازی جذاب با سگ بیرون بیاورید یا پیاده‌روی کنید تا سگ قبل از عکاسی، انرژی اضافی خود را از بین ببرد. سگ شما احتمالاً از رفتن به خارج از خانه هیجان زده خواهد شد و بهترین راه برای کاهش دردسر یک سگ پرانرژی این است که قبل از عکاسی با اون ورزش کنید.

وقتی آماده شروع به عکاسی هستید، خوشحال شده‌اید که این زمان را برای سوزاندن انرژی اختصاص داده‌اید و سگ شما بسیار راحت‌تر می‌تواند برای عکاسی بنشیند.

عکاسی از سگ ها
Canon EOS 5D + 50mm @ 50mm, ISO 250, 1/320, f/4.0
  1. عکاسی از سگ ها: عجله نکنید

اگرچه هنگام عکاسی از حیوانات هرگز نمی‌توانید به طور کامل خود را برای پیشآمدهای آینده آماده کنید، اما برنامه‌ریزی کردن به شما کمک می‌کند. چه بخواهید یک نمای ساده داشته باشید و چه استایل رسمی‌تری داشته باشید، آماده‌سازی شرایط بهترین شانس را برای موفقیت در تصاویر به شما می‌دهد.

هنگام جستجوی مکان، مکانی را انتخاب کنید که سگ شما از آن لذت ببرد و جایی که در آن آرام است. یک سگ خوشحال در طول عکس‌های خود به شما امکان می‌دهد تا حس واقعی شخصیت او را ثبت کنید.

مراحل مهم برنامه‌ریزی قبل از عکاسی از سگ:

  • در مورد پیش‌زمینه و بک‌گراند مورد نظر خود تصمیم بگیرید
  • شرایط روشنایی ایده‌آل را تعیین کنید
  • تنظیمات دوربین خود را انجام دهید
  • یک عکس آزمایشی بگیرید
عکاسی از سگ ها
Canon EOS 5D + EF24-105mm f/4L IS USM @ 92mm, ISO 100, 1/1000, f/4.0
  1. عکاسی از سگ ها: از حواس پرتی پرهیز کنید

طبیعی است که سگ شما حواسش پرت شود. بسته به شخصیت آنها، احتمالاً می‌خواهید دیگران را از جلسه عکاسی خود بیرون کنید تا سگ شما تمرکز را بر روی خودش حفظ کند. انتخاب مکان‌هایی با امکان پایین ایجاد حواس‌پرتی ایده‌آل بوده و به شخصیت سگ شما درخشش می‌دهد.

اگرچه تریت‌های تشویقی می‌توانند برای جلب توجه سگ شما خوب عمل کنند، اما می‌توانند هیجان ناخواسته‌ای ایجاد کنند. هنگامی که سگ شما در قاب قرار گرفت، توصیه می‌کنیم با استفاده از یک اسباب‌بازی با صدای زیر، توجه او را دقیقا در لحظه آماده بودن برای گرفتن عکس جلب کنید. به احتمال زیاد تماس چشمی و شیب سر زیبایی را که در سگ به دنبال آن هستید خواهید دید؛ که به سرعت اتفاق می‌افتد. بنابراین مطمئن شوید که آماده هستید!

Canon EOS 5D + 50mm @ 50mm, ISO 250, 1/320, f/4.0
  1. از نور طبیعی به نفع خود استفاده کنید

یادگیری نحوه استفاده از نور طبیعی مشکل بوده اما راه های ساده‌ای وجود دارد که میتوان آن را به بهترین نورپردازی تبدیل کرد.

بهترین نور طبیعی برای عکس‌برداری در فضای باز در چند ساعت اول پس از طلوع آفتاب و چند ساعت قبل از غروب خورشید اتفاق می‌افتد. اگر در اواسط روز عکاسی می‌کنید، یک روز ابری را انتخاب کنید زیرا در این زمان بیشترین میزان روشنایی و کمترین سایه را خواهید داشت. هنگامی که ظاهر سگ را با نور خورشید روشن می‌کنید، سعی کنید یک ورق یا تخته پوستر سفید را روی زمین جلوی آنها قرار دهید تا نور را به صورت او منعکس کند.

اگر از سگ خود در داخل خانه عکس می‌گیرید، عکس خود را در یک اتاق با پنجره‌های بزرگ تنظیم کنید که نور طبیعی کافی را ارائه می‌دهد. از همان ترفند بازتاب خارج از منزل استفاده کنید و از یک برگ سفید برای پرش نور به سوژه خود استفاده کنید. از آنجا که تنظیم نور می‌تواند در محیط داخلی سخت باشد، سه‌پایه با کیفیتی را انتخاب کنید و برای دستیابی به شفاف‌ترین تصویر، از ISO بالاتر و دیافراگم گسترده‌تر استفاده کنید.

نور مناسب برای یک عکس با کیفیت ضروری است و در صورت استفاده صحیح، نور طبیعی می‌تواند ابزاری فوق‌العاده باشد!

Canon EOS 5D + EF24-105mm f/4L IS USM @ 65mm, ISO 100, 1/640, f/4.0
  1. با ارتفاع “چشم” هم سطح شوید

برای جذاب‌ترین و مسحورکننده‌ترین عکس‌ها، دوربین خود را در سطح چشم سگ یا زیر آن قرار دهید. این یعنی خوابیدن روی زمین یا زمین؛ حتی اگر مجبور باشید!

چشم‌انداز، کلیدی جادویی برای گرفتن عکس از سگ است. سعی کنید در جلوی سگ خود در چمن دراز بکشید و از روی تیغه‌های سبز آن عکس بگیرید  یا این که به سگ خود از نظر قد برتری دهید و وقتی دارند از بالا به پایین نگاه میکنند؛ عکاسی کنید. یک آسمان آبی تمیز که چهره زیبای سگ شما را قاب گرفته است، می‌تواند خیره‌کننده‌ترین عکس را ایجاد کند!

  1. عکاسی از سگ ها: به کل تصویر نگاه کنید

تمرکز کامل بر روی سوژه و فراموش کردن پس زمینه تصویر آسان است؛ اما برای ثبت خاطره‌ای که برای سال‌های سال گرامی داشته شود، ایده‌آل نیست. هنگام عکاسی از سگ خود، به خاطر داشته باشید تا کل تصویر را در ذهن داشته و یک قاب واضح و معین در پشت سوژه انتخاب کنید. همچنین با ایجاد فاصله بین سوژه و پس‌زمینه، آن تاری مه‌آلود را که به دنبال آن هستید بدست خواهید آورد!

عکاسی از سگ ها
Canon EOS 5D + EF50mm f/1.8 @ 50mm, ISO 100, 1/1250, f/2.0

وقت گرفتن عکس است!

صبر، کلید در عکاسی از سگ ها است. هماهنگ با سرعت سگ خود جلو بروید. زودتر از موعد خود را آماده کنید و از این راهنما استفاده کنید تا در کمترین زمان، عکس‌هایی با قاب مناسب از سگ‌ها داشته باشید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *