هنرآکادمی

برای نوشتن کتاب باید به چه بخش هایی توجه کنیم

برای نوشتن کتاب باید به چه بخش هایی توجه کنیم

اگر شما خودتان نویسنده هستید و مطلبی را نگارش کرده اید یا هنوز در حال توسعه آن هستید، ارسالش به یک ویراستار و ویرایش آن در یک قالب مناسب موفقیت شما را چندین برابر خواهد کرد.قبل از اینکه آنها متن شما را مطالعه کنند، متوجه اصلاحات و کم و کاست آن خواهند شد.

با خواندن این مقاله به درستی پیش بروید و با تبدیل متنتان به یک متن بی غلط به یک نویسنده حرفه ای تبدیل شوید.

قسمتهایی که باید در متن نگارش شده شما وجود داشته باشد:

 1. صفحه عنوان

طبیعتاً این صفحه باید شامل عنوان متن شما باشد (و یک زیرنویس برای کتاب غیر داستانی).

این صفحه شامل عنوان و یک متن مجزا برای یک کتاب داستانی است. سپس نام شما می آید که نباید جلوی آن قرار دهید.

میتوانید ببینید که این موضوع فقط در کتاب های منتشر شده وجود دارد.

 1. صفحه تقدیم

در این صفحه شما می توانید ذکر کنید که این کتاب یا متن را به چه کسی تقدیم میکنید. شاید عزیزی یا مربی مورد علاقه. این متن برای شخص مورد نظر بیشترین معنی را خواهد داشت، بنابراین خوانندگان را با توضیح زیاد درباره شخص خسته نکنید.

 1. فهرست مطالب

فهرست برای یک کتاب داستان مورد نیاز است اما اگر نام فصل های خود را عنوان کنید، ممکن است در رمان نیز مورد استفاده قرار گیرد. شماره صفحات را فعلاً نادیده بگیرید، زیرا وقتی متن شما ویراستاری ، این شماره ها تغییر می کنند.

 1. اپی گراف

یک نقل قول کوتاه که به موضوع شما مربوط می شود. این متن ممکن است قطعه ای از متن ترانه ها، سطری از یک شعر یا گفته هایی از یک فرد مشهور، زنده یا مرده باشد. مراقب باشید از مطالب دارای حق چاپ کپی مجوز بگیرید و منبع را کاملاً ذکر کنید.

 1. پیش گفتار

پیش گفتار عمدتاً در کتابهای غیر داستانی نوشته میشود که عمدتا توسط شما یا شخص دیگری نگارش شده است. به هر قیمتی، پیش گفتار را به درستی هجی کنید!

 1. صفحه تقدیرنامه ها

این صفحه تشخیص می دهد که در طول نوشتن کتاب از چه کسانی الهام گرفته اید باشد یا به شما کمک کرده اند – شاید نماینده شما، سردبیر و غیره. وقتی هنوز در حال خرید کتاب خود در بین نمایندگان یا ناشران هستید، طبیعتاً این صفحه را باز می گذارید تا بتوانید از آنها نام ببرید. این موارد اضافی می توانند آماتوری به نظر برسند.

 1. مقدمه

این موارد بیشتر در داستان وجود دارد، اما باید بسیار کم استفاده شود. بیشتر بخشی از فصل یک محبوب می شود زیرا تحقیقات نشان می دهد بسیاری از خوانندگان از آن صرف نظر می کنند و به فصل 1 می روند. اگر مقدمه کاملاً ضروری است ، سعی کنید به هیچ عنوان آن را برچسب نزنید. و آن را مانند هر صحنه رمان یا فصل کتاب غیر داستانی جذاب کنید.

 1. نتیجه گیری

همین امر در مورد یک Epilogue صدق می کند، که طبق تعریف در انتهای کتاب شما آمده است. بسیاری از رمان نویسان برای ارائه پایان متن و حل و فصل از یک نتیجه گیری استفاده می کنند. این محتوا باید در فصل پایانی شما ظاهر شود و خوانندگان از این موضوع نیز صرف نظر می کنند. برای تبلیغ دنباله یا سریال ، همیشه می توانید یک یادداشت نویسنده اضافه کنید.

برای نوشتن کتاب باید به چه بخش هایی توجه کنیم

 1. ضمیمه

در یک کتاب غیر داستانی ، ممکن است یک ضمیمه یا یادداشت برای استناد و پاورقی منابع خود، از جمله موضوعات مصاحبه، اضافه کنید.

 1. واژه نامه

این بخش به عنوان راهنمای اصطلاحات در یک کتاب غیر داستانی یا اصطلاحات کمیاب، ناآشنا و ساخته شده در یک رمان است و می تواند شامل بازیگران شخصیت ها و یا مکان ها باشد.

 1. کتابشناسی

در اینجا ، شما می توانید تمام کتاب های ذکر شده در نسخه خود را لیست کنید.

 1. بیوگرافی نویسنده

در صفحه آخر به طور خلاصه خود را معرفی کنید ، میتوانید آدرس وب و سایر اطلاعات تماس خود (نه شماره تلفن) را بیان کنید.

چگونه کتاب خود را قالب بندی کنیم

هر نماینده و ناشر ممکن است دستورالعمل های متفاوتی داشته باشد. به طور طبیعی، شما باید طبق درخواست آنها عمل کنید. بعضی از آنها دستورالعملهایی فراتر از “قالب نسخه استاندارد” را نمی خواهند پس در چنین مواقعی باید کارتان را درست انجام دهید. به عنوان مثال ، اگر اعداد را بین صفر تا نه می نویسید و همیشه از آن ارقام استفاده می کنید ، هر بار این کار را به همان روش انجام دهید. در مورد نحوه ارائه صفحات دست نویس خود ، متن خود را در Word به صورت پرونده های .doc یا .docx بنویسید.

رعایت این قوانین باعث می شود نسخه خطی شما حرفه ای به نظر برسد: از رایج ترین فونت یعنی Times New Roman استفاده کنید. فضای نسخ خطی خود را دو برابر کنید. اگر Word به طور پیش فرض فضای اضافی بین پاراگراف ها را تغییر ندهد ، آن مقدار را به صفر تغییر دهید  در نتیجه همان فاصله بین پاراگراف ها بین خطوط ایجاد خواهد شد. فقط یک فاصله بین جملات وجود دارد ، نه بیشتر. هر پاراگراف را نیم اینچ (با تنظیم یک زبانه و استفاده نکردن از فاصله در نظر بگیرید) و حتی بهتر این کار را به صورت خودکار تعیین کنید. متن باید به صورت چپ و راست پاراگراف بندی شود.

اگر می خواهید خطی بین پاراگراف ها برای نشان دادن تغییر مکان یا گذشت زمان اضافه کنید ، یک dingbat تایپی (یک نماد یا شکلک که در حروفچینی استفاده می شود ، مانند ***) را روی خط قرار دهید.

متن باید در پس زمینه سفید به رنگ سیاه باشد. حاشیه باید در بالا ، پایین و طرفین یک اینچ باشد. (پیش فرض در Word) یک صفحه برای عنوان ، نام خانوادگی و شماره صفحه ایجاد کنید.

اصول را دنبال کنید و از درخواست کمک نترسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *